Problém s novou baterií

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Karel_J.
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém s novou baterií

Příspěvekod Karel_J. » 24 kvě 2017 16:04

Ahoj, můj první dotaz zde se týká nově koupené baterie do notebooku
Koupil jsem do svého HP Probook 470 GO novou baterku, protože ta stará mi uprostřed práce klekla, (zničeho nic vypnutí ntb, bez upozornění na nízkou kapacitu baterie).
Novou jsem tedy vybalil, vložil, kapacitu měla na 100% dle ukazatele nabití ve windows 10, ale i po delší době neukazovala žádný pokles, což mi bylo divné, tak jsem po chvíli připojil adaptér, chvilku bylo vidět jak indikátor ukazuje nabíjení, ale během okamžiku zas ukazoval 100%. Notebook jsem tedy vypl a zkusil ho zapnout jen na baterii, to ale nešlo a začla blikat oranžová led kontrolka (vedle připojení pro adaptér). Tak jsem ji zkusil vyndat a zase zandat, nic, vyčistil jsem konektory v ntb i baterii, i adaptéru a taky nic. Pc jsem nastartoval jen s kabelem a to už mi indikátor stavu baterie ukazoval jen přeškrtnutý znak baterky s šnůrou pro nabíjení a signalizaci "nebyla zjištěna žádná baterie".
Prostě při prvním vložení jí windows rozpoznal, ale špatně fungovalo zobrazení kapacity a na druhé vložení, už ji vůbec nerozpoznal. Co byste mi poradili? Baterka je originál HP z alzy, reklamovat? Ještě jsem zapomněl, že ovladače baterie ve správci zařízení jsou aktuální. Díky. Karel.

Reklama
Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s novou baterií

Příspěvekod Zivan » 25 kvě 2017 08:37

Ten notebook je v zaruce? Muze byt problem v nem a ne v baterkach.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Karel_J.
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s novou baterií

Příspěvekod Karel_J. » 25 kvě 2017 09:53

v zaruce už není, je stary 3,5 roku, stejne tak baterka, četl jsem, že baterie vydrži cca 2-3 roky. Mně vydrzela takhle dlouho, i pri denním používání, proto jsem byl přesvědčen, že to bude chtít pouze novou baterku.

Dnešní stav je, že windows baterii našel, objevuje se zpráva : "100% k dispozici (napájen ze sítě, nabíjí se). Zvláštní je, že když ji vyndam a druhý den ji zkouším rozjet znovu, tak ji windows najde, ale kdybych ted vypl ntb baterii vyndal a zandal, zas mi to bude hlásit, že baterie nebyla nalezena.
Baterka má datum výroby 2016/11, což už je skoro půl roku, četl jsem, že "novou" baterku co má už půl roku za sebou by málokdo koupil. Jenže mě se borci z alzy neptali, prostě mi to poslali.

Dodatečně přidáno po 8 minutách 42 vteřinách:
ještě jsem to zkusil projet HP support assistant a to mi píše: "Baterie hlásí selhání a je potřeba ji co nejdříve vyměnit. Na vaši baterii se může vztahovat záruka společnosti HP. Ještě v rozšířených informacích mi to píše počet nabití 65000/300 což je úplnej nesmysl. :evil:

LaB
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 842
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s novou baterií

Příspěvekod LaB » 25 kvě 2017 11:39

Nikde není napsáno, že nově koupený akumulátor nemůže být vadný. Jednou se mi to už taky stalo... Já bych ho reklamoval, popřípadě vrátil, pokud ještě neuběhlo 14 dní.

AdrianR
Level 1
Level 1
Příspěvky: 79
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s novou baterií

Příspěvekod AdrianR » 01 čer 2017 21:32

Každá NB batéria má v sebe aj prvok, ktorý má funkciu piostky. A tú vie riadiaca logika cielene "odpáliť" a tým chráni pred možnými následkami nesprávneho nabíjanie či vybíjania. Podľa popisu to vyzerá práve na takúto poruchu. Baterku skús v inom NB alebo skús test baterie cez testovací soft.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sháním novou laserovou ČB A3 multifunkci
    od Speed_dead » 27 kvě 2023 12:15 » v Vše ostatní (hw)
    1
    925
    od Speed_dead Zobrazit poslední příspěvek
    10 čer 2023 03:29
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1495
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    1980
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1100
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Problem s připojením Příloha(y)
    od Fantousek » 04 zář 2023 11:10 » v Internet a internetové prohlížeče
    8
    1666
    od Fantousek Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:23

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 17 hostů