Bzučení

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
DenyKr
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 119
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Bzučení

Příspěvekod DenyKr » 30 čer 2017 22:40

Ahoj všem,

mám zcela známý a často dotazovaný problém, ale s úplně jiným průběhem, který nechápu. Třeba někdo z vás bude vědět..

Vlastním aktivní reprobedny Bang & Olufsen a mám je propojené s PC se zvukovou kartou Asus Xonar Essence ST. Jakmile je PC zapnutý, vše je v nejlepším pořádku, no jakmile ho vypnu, reprobedny okamžitě dostanou signál, opět se aktivují a dost intenzivně bzučí. Kmitočet se mění, těžko popsat jak.. Jakoby vzájemně se propojující zvuk, který postupně zrychluje až po téměř ustavičné bzučení...
Logicky jsem tedy dedukoval, že odpojím-li PC ze sítě, bzučení přestane. No, nepřestává a to mi hlava nebere. Nepomáhá ani odpojení čehokoli z PC (monitor, internet, aj.).
Jakmile PC zase zapnu a při startu Windows zvuková karta cvakne (nevím, co fyzicky dělá), v tu ránu bzučení přestane.
Nepomáhá ani změna výstupu například na sluchátka, jakmile PC vypnu, je to tady znovu. Aktuálně je tedy stav takový, že PC nemohu vypnout a odpojit RCA kabely není jen tak - jednak kvůli (ne)dostupnosti a jednak kvůli doslova ničivým ranám do reproduktorů, které se při odpojování ozývají..

RCA kabel je nový, hledal jsem v rámci běžně dostupné produkce to nejlepší = oplétaný, co možná nejvíce stíněný a dle toho taky tak drahý (3m za 1 a půl tisíce), no kabelem to zjevně není..

Netuší prosím někdo, co s tím? Docela mě deprimuje, že mimo vypnutí zásuvek na jističi, čímž přijdu o TV, PC, internet i ledničku, nemá situace řešení...

Díky předem za každou užitečnou radu :thumbup:
CTO Apple iMac M1 2022

    • 24" 4.5K screen
    • 8-jádrové CPU
    • 8-jádrové GPU
    • 16-jádrový Neural Engine
    • 16GB RAM
    • 1TB SSD + 2TB SSD Kingston
    • Externí zvuková karta Creative Sound Blaster X7

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení

Příspěvekod Karrex » 30 čer 2017 23:02

Moje rada bude trochu k ničemu, ale jako prozatimní řešení prodlužka s vypínačem místo jističe? :-D
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
DenyKr
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 119
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení

Příspěvekod DenyKr » 30 čer 2017 23:09

Tak jasně, pokud nebude zbytí, ale chce to řešení :)
CTO Apple iMac M1 2022

    • 24" 4.5K screen
    • 8-jádrové CPU
    • 8-jádrové GPU
    • 16-jádrový Neural Engine
    • 16GB RAM
    • 1TB SSD + 2TB SSD Kingston
    • Externí zvuková karta Creative Sound Blaster X7

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení

Příspěvekod Fox_25 » 01 črc 2017 03:12

Nejspíš se relátkem fyz. odpojí výstup zvukové karty, to zesilovače nemají rády a je to to samé jako sáhnout na vstup zesilovače prstem. Ono by to stačilo překlenout odporem(zkratovat vstup repro), divím se že to ta zvukovka nemá.

Zkusil bych napsat na podporu asus, ale pokud ti odpoví podobně jako mě, tak je to bohužel ztráta času.

Vyřešit by to šlo, stačilo by kdyby jsi mezi zv. kartu a repro dal potenciometr, a ovládal jím hlasitost.

Uživatelský avatar
DenyKr
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 119
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení

Příspěvekod DenyKr » 01 črc 2017 08:31

Děkuji za odpověď.
Tj ideálně pořídit předzesilovač. To jsem vesměs měl někdy v plánu, ale zatím ne.. Zeptám se jinak - vyřešila by to změna zvukovky? Tuto pořád mohu docela dobře prodat a v průběhu let se určitě objevilo ještě něco lepšího, tato byla tehdy jedna z nejlepších na trhu, dnes pravděpodobně už ne (kouknu se).
CTO Apple iMac M1 2022

    • 24" 4.5K screen
    • 8-jádrové CPU
    • 8-jádrové GPU
    • 16-jádrový Neural Engine
    • 16GB RAM
    • 1TB SSD + 2TB SSD Kingston
    • Externí zvuková karta Creative Sound Blaster X7

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení

Příspěvekod Fox_25 » 01 črc 2017 17:03

Bohužel, zvukovka co máš pořád patří mezi ty nejlepší, byť to asus kazí ovladači až tak, že vznikly UNi Xonar Drivers.
http://maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/

Nicméně na předzesilovač bych se vykašlal, zvlášť pokud zesilovač v repro dostatečně vybudí zv. karta. Buď si postav "box" s potenciometrem k monitoru a nebo ještě lepší je atenuátor, ten ovlivní zvuk ještě méně, i když by to asi byl zbytečný "overkill"

V podstatě ti na to stačí věci v odkazech, plus krabička dle výběru.
https://www.conrad.cz/stereo-potenciome ... -w.k442747
https://www.conrad.cz/koaxialni-kabel-l ... la.k604004
https://www.conrad.cz/cinch-zasuvka-izo ... na.k734143
https://www.conrad.cz/cinch-zasuvka-izo ... na.k734143

Uživatelský avatar
DenyKr
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 119
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení

Příspěvekod DenyKr » 01 črc 2017 22:00

Super odpověď, díky moc :thumbup:
Dnes mě překvapilo ještě jedno - když to bzučelo a já RCA kabely z beden odpojil, stejně bzučí, což je zvláštní..
To, co odkazuješ, spíše zkusím najít jako hotový díl, moc se v tomto nevyznám, abych si to dal funkčně dohromady :-)
CTO Apple iMac M1 2022

    • 24" 4.5K screen
    • 8-jádrové CPU
    • 8-jádrové GPU
    • 16-jádrový Neural Engine
    • 16GB RAM
    • 1TB SSD + 2TB SSD Kingston
    • Externí zvuková karta Creative Sound Blaster X7

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení

Příspěvekod Fox_25 » 01 črc 2017 22:44

Jako funkční díl je to zbytečně drahé a kdoví s jakým potenciometrem, takhle to máš zhruba do tisícovky, no a pokud umíš pájet není to velká věda. Ale pokud to nezvládneš tak ti to klidně vyrobím.
Je jasné že to bude bzučet i s odpojenými kabely, výrobce nejspíš nepočítal s tím že to bude někdo zapnuté odpojovat. Třeba já měl v zesilovači špatně nasunutý konektor u vstupu, když jsem jej zapl, plných 60W trvalého výkonu šlo do bedny a výškáč zakukal naposledy, pak musel na servis.

A určitě se neozývá nějaký brum i při zapnutém PC?

Uživatelský avatar
DenyKr
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 119
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení

Příspěvekod DenyKr » 02 črc 2017 08:06

Při zapnutém PC určitě ne, už jen proto, že bedny indikují, že jsou zapnuté, zeleně svítící diodou, zatímco když jsou vypnuté, svítí červeně.
Chvíli fungovalo, když jsem vypnul okruh jističem a zapnul zpět. No včera večer už to nešlo a bzučelo to, dokud jsem bedny neodpojil od sítě..
Každopádně pokud ta krabička pomůže a nebude mít na zvuk dopad, určitě bych byl za pomoc rád, pájet sice umím, no jednak ta má páječka žádá výměnu a jednak bych dlouze laboroval jak a co s tím :-)
CTO Apple iMac M1 2022

    • 24" 4.5K screen
    • 8-jádrové CPU
    • 8-jádrové GPU
    • 16-jádrový Neural Engine
    • 16GB RAM
    • 1TB SSD + 2TB SSD Kingston
    • Externí zvuková karta Creative Sound Blaster X7

karla
Level 1
Level 1
Příspěvky: 66
Registrován: červen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Bzučení

Příspěvekod karla » 02 črc 2017 10:06

Obávám se že ta rada s koaxiálem a potenciometrem jsou jen vyhozené peníze. Můžeš sem dát schéma zapojení?
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Uživatelský avatar
DenyKr
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 119
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení

Příspěvekod DenyKr » 02 črc 2017 10:14

Schéma chceš předpokládám po Foxovi..?
No něco s tím potřebuji udělat, je to docela problém..
CTO Apple iMac M1 2022

    • 24" 4.5K screen
    • 8-jádrové CPU
    • 8-jádrové GPU
    • 16-jádrový Neural Engine
    • 16GB RAM
    • 1TB SSD + 2TB SSD Kingston
    • Externí zvuková karta Creative Sound Blaster X7

karla
Level 1
Level 1
Příspěvky: 66
Registrován: červen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Bzučení

Příspěvekod karla » 02 črc 2017 10:19

Ano, po autorovi toho návrhu s potenciometrem. Nějak mi nedochází, jak regulovat výstup VYPNUTÉ zvukovky, to prostě nejde a ty součástky jsou fantasmagorie.
Asi bych to řešil odpojením zesilovače v okamžiku vypnutí PC, ale to už je trochu vyšší dívčí. A ani tady si nejsem jistý, že je to správné řešení.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Bzučení z reproduktorů Příloha(y)
    od lyriccs » 29 úno 2024 14:16 » v Problémy s hardwarem
    37
    4092
    od lyriccs Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 18:32
  • Bzučení ventilátoru - 4080
    od krcky » 16 črc 2023 13:19 » v Problémy s hardwarem
    3
    1156
    od krcky Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 05:45

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů