Pravidelné FPS poklesy

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

xXmateesXx
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pravidelné FPS poklesy

Příspěvekod xXmateesXx » 08 črc 2017 20:13

Zdravím! :)

Už nějakou dobu se potýkám s problémem. Ať hraju jakoukoliv hru, mám v ní pravidelné FPS poklesy. Hraje jede krásně plynule a najednou snímky spadnou z 60 na nějakých 10-15. Po pár vteřinách se to vrátí zpět, cca půl minuty až minuta je to v pořádku a potom znovu pokles. (GTA V, Zaklínač 3, EuroTruck Simulator 2 a jiné náročnější hry), u CSGO 150-250 FPS, při poklesu 40 - 70 FPS.

Budu rád za každou radu/pomoc. :)

CPU :AMD FX-8320
GPU :MSI Radeon R9 390 GAMING 8GB
RAM :8 GB DDR3 1600MHZ
ZDROJ :FORTRON FSP 600W
ZÁKLADNÍ DESKA : MSI 970A-G43
HDD :WD 1TB 7200 rpm
CASE : ZALMAN Z1
+ Win 10 Home

Reklama
kolopp
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pravidelné FPS poklesy

Příspěvekod kolopp » 08 črc 2017 21:34

Zdravím,
dříve jsem měl stejný problém s procesorem FX-8120 ve všech možných hrách jsem měl propady FPS z 60+ na 20. Vyzkoušel jsem vše možné přes reinstal systému, aktualizaci BIOSU, reinstal driveru i přetaktování procesoru ale nic nepomohlo. Nakonec jsem přešel na ryzen a zbytek sestavy kromě CPU,MB,RAM zůstal stejný a problém zmizel. Kamarád měl dokonce stejný procesor jako ty a po přechodu na intel i5 bylo též po problému. Z mé zkušenosti to nejspíš bude slabým výkonem na jedno jádro a možná i optimalizací pro tyhle dané procesory tvářící se jako 8-jádra.

Ještě mě napadlo jedno řešení: Pokud máš na CPU dobrý chladič tak v BIOSU vypni thermal throttling problém u těhle procesurů je ten, že má nastaven max. teplotu na 62 stupňů a jakmile je zapnutý thermal throttling tak cpu se podtaktováná už při 55 stupních proto ty FPS propady. Takže pokud nechceš upgradovat systém jako já a máš dobrý chladič tak to vypni v BIOSU a měl bys mít po problémech. Pokud ale nemáš odpovídající chlazení může docházet k vypínání systému právě kvůli zmíněné nízské maximální teplotě.

Zakknot
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné FPS poklesy

Příspěvekod Zakknot » 08 črc 2017 22:53

Problém bude v tom, že tvá grafická karta chce vydat vyšší výkon, ale brání jí v tom nastavený limit.

Pokud chceš problém vyřešit, budeš si muset pohrát s voltáží, power limitem (a s tím souvisejícími teplotamy)
- začít by si měl určitě zvýšením power limitu. pokud aktuálně grafická karta běží na 100%, tak zvýšit třeba o 20%
- pokud power limit nebude stačit, bude potřeba zvýšit mV
(popřípadě podtaktovat - ale tím přijdeš o trochu výkoku, ale bude to stabilní výkon)

Na úpravy můžeš použít jednoduchý program MSI Afterburner
CPU: AMD RYZEN 5 1600 3.2GHz GPU: Gigabyte GTX 1080 Xtreme RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz SSD: ADATA SSD SP920 256GB HDD: Seagate BarraCuda 1TB PSU: Seasonic G-650 650W Gold PC Case: Zalman Z9 NEO black MOBO: ASROCK AB350 Pro4 Monitor: Acer KG271Abmidpx 27"

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pravidelné FPS poklesy

Příspěvekod X » 08 črc 2017 23:07

Z hlediska RAM je to také problém. U GTA 5 je zcela jasné, že 8 GB je prostě málo ...

xXmateesXx
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné FPS poklesy

Příspěvekod xXmateesXx » 09 črc 2017 10:38

kolopp: Chadič mám SilentiumPC Fera 2 HE1224, asi je to starší verze tohoto https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-h ... 59/produkt. jestli myslíš, že to ten chladič zvládne, vyzkouším.

Zakknot: Vyzkouším. :)

X: Ve hře mi to píše, že při nastavení jaké používám, využívám necelé 3,5GB.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53607
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné FPS poklesy

Příspěvekod petr22 » 09 črc 2017 10:45

Neni to graficka pamet ?

GTA V si klidne vezme 10 GB RAM kdyz jsou k dispozici.

xXmateesXx
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné FPS poklesy

Příspěvekod xXmateesXx » 09 črc 2017 11:40

petr22: Asi ano, máš pravdu. I tak to neřeší problém, že se to děje u každé hry.

Zakknot: Vyzkoušel jsem, nepomohlo..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53607
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné FPS poklesy

Příspěvekod petr22 » 09 črc 2017 12:12

Jaky mas chladic na procesoru ?

Ten box od AMD je katastrofa, ta starsi osmijadra nedokaze uchladit, treba FX-8350 se kvuli prehrivani s box chladicem rovnou vypina.

xXmateesXx
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné FPS poklesy

Příspěvekod xXmateesXx » 09 črc 2017 14:06

SilentiumPC Fera 2 HE1224, asi je to starší verze tohoto https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-h ... 59/produkt.

kolopp
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pravidelné FPS poklesy

Příspěvekod kolopp » 09 črc 2017 14:23

Toho bych se vůbec nebál. Pokud ho nemáš zaprášený tak to uchladí s prstem v nose. Já jsem kdysi měl tento a uchladil to též bez problémů https://www.czc.cz/coolermaster-hyper-t ... 57/produkt

xXmateesXx
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné FPS poklesy

Příspěvekod xXmateesXx » 09 črc 2017 14:40

Dobře, tak já to zkusím a dám vedět.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů