MSI-totál zrezivělý notebook Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

MSI-totál zrezivělý notebook

Příspěvekod Fokynka » 19 črc 2017 21:31

Zdravím, dnes mi do czc.cz přišla zamítnutá reklamace přímo z MSI, že jsem notebook ,,prolil,,... Notebook mám cca rok a už po půl roce jsem pozoroval začínající korozi na šroubcích, ale nějak jsem tomu nevěnoval pozornost, nicméně cca před měsícem jsem zaznamenal první navýšení teploty při boost chlazení a to o 5-10°C a chvíli na to začal boost chlazení vydávat hroznej řev a hukot.. Pc jsem zkusil restartovat a vyzkoušel jsem zda počítač hučí jen při boostu a hučel.. Takže reklamace atd atd a když mi napsali na czc, že byla reklamace zamítnuta z důvodu ,,prolití,, tak sem myslel, že mě omejou.. Vůbec nevim co s nima mám dělat! Notebook za 32 litrů a po roce dopadne takhle? Samozřejmně nebyl notebook nikdy polit. přikládám odkaz na fotky od polského technika... https://webshare.cz/#/group/5y39M6qf4y/ Notebook je prorezlý celý, takže to prolití asi znamená, že jsem se s ním koupal? Když bych notebook polil, tak by se vyzkratoval ne? děkuji za rady

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI-totál zrezivělý notebook

Příspěvekod petr22 » 19 črc 2017 21:40

Co s nima mas delat ?

Vubec nic, ta koroze nevznikla za den, to je notebook dlouhodobe vystaveny vlhkosti.

Jedina moznost je vzit isopropyl, stetec se skelnymi vlakny a cistit, cistit a cistit, nakonec komplet prestrikat ochrannym lakem.

To huceni s nejvetsi pravdepodobnosti zpusobuje jen ucpane chlazeni, nic jineho, staci vycistit.

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI-totál zrezivělý notebook

Příspěvekod Fokynka » 19 črc 2017 21:43

aha takže nikdy mi nic nezrezlo až tenhle notebook a já s tím nic nemám dělat? To by mě zajímalo, kolik by ten notes vydržel třeba někde ve Španělsku u moře, když vydrží sotva rok v ČR?

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI-totál zrezivělý notebook

Příspěvekod Microsheep » 19 črc 2017 21:47

Můžu se zeptat na typ notebooku.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI-totál zrezivělý notebook

Příspěvekod petr22 » 19 črc 2017 21:49

Koroze nevznikla sama od sebe, vznikla dlouhodobym vystavenim vlhkosti.

Zaruka se na to nevztahuje.

Nic jineho, nez pokusit se to opravit vlastnimi silami nezbyva. Krome povrchove koroze kovovych casti nejspis notebook neni nijak poskozen.

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI-totál zrezivělý notebook

Příspěvekod Fokynka » 19 črc 2017 22:21

https://www.czc.cz/msi-gp62-6qf-677cz-leopard-pro-cerna/184033/produkt

reklamace se nevztahuje na korozi? petr22 nejste z MSI? takže aby si každý spotřebitel doma zařídil nějakou klimatickou komoru bez vlhosti, kde bude mít jakoukoliv elektroniku? bydlím stále stejně pracuji stejně a nikdy mi nic nezrezlo až tento notebook, to znamená, že mi asi doma nebo v práci probíhá nějaká změna klimatu? nehledě na to, jak řikáte, že koroze je děj..kdo mi zaručí, že při skladování nebyl notebook vystaven vlhkosti a děj reznutí nezapočal již někde na skladě?? jelikož notebook nemůžu při převzetí otevřít tak ani nevím zda děj již probíhal.. :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI-totál zrezivělý notebook

Příspěvekod petr22 » 19 črc 2017 22:40

Reklamace je zamitnuta. Jediny zpusob, jak s tim neco delat je soudni spor s prodejcem.

To, ze by koroze vznikla sama od sebe zadny soudni znalec nepodepise.

Na tech fotkach je jasne videt stopa kapaliny, ktera natekla dovnitr a vyschla a vystaveni vlhkosti. Toto je fakt, proti kteremu zadna argumentace ze notebook nikdy neprisel do styku s vodou neobstoji. Nekdo ten notebook proste minimalne jednou polil.

Nicmene opakuji - koroze zatim nijak nebrani funkcnosti notebooku a da se snadno mechanicky odstranit. Notebook huci proto ze je ucpane chlazeni, ne proto ze jsou na povrchu narezle panty a par sroubku.

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI-totál zrezivělý notebook

Příspěvekod Fokynka » 19 črc 2017 23:04

dobře tak se zeptám jinak, nateklá kapalina nezapříčiní zkrat? Kort když té kapaliny bylo aspoň půl hrnce když je zrezivělý skoro celý ntb?

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI-totál zrezivělý notebook

Příspěvekod Martab » 20 črc 2017 07:34

Kapalina nemusí nutně zapříčinit zkrat, za prvé né všechny kapaliny jsou vodivé, za druhé ikdyby kapalina vodivá byla, tak pokud se vysuší, tak přímo zkrat nezpůsobí, ale pokud se to neočistí, tak dlouhodobě působí negativně a po nějaké době to může způsobit problém pokud se to neočistí. Další věc je že v notebook by měla být většina izolovaná aspoň lakem.

To že výrobce zamítne reklamaci kvůli vniknutí vody je naprosto běžné a pochopitelné, bohužel dokázat žes to tam nenalil ty je téměř nemožné (maximálně že by při převzetí notebooku byla politá krabice, ale to by sis asi všiml...).
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI-totál zrezivělý notebook

Příspěvekod atari » 20 črc 2017 08:02

Obecně většina běžně používaných kapalin v domácnostech je vodivá. Takže pokud se někam dostanou, tak vždy způsobí zkrat na eletřině. Pokud se dostane do ntb, kde je neizolované napětí, tak způsobí zkrat vždy. V ntb je však téměř vše izolované (plošné spoje by měly být izolované vždy). Pouze kontakty a možná pár dalších částí je neizolované. Takže ta voda pokud se na ntb dostane při vypnutém stavu, tak je malá šance, že způsobí zkrat.

LaB
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 842
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI-totál zrezivělý notebook

Příspěvekod LaB » 20 črc 2017 08:34

Já bych zavzpomínal, jestli jsi náhodou ten notebook třeba někomu nepůjčil, nebo ho nekoupil jako rozbalený.

Uživatelský avatar
FerdaMravenec
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI-totál zrezivělý notebook

Příspěvekod FerdaMravenec » 20 črc 2017 09:37

A nebo taky otázka nebral sis ho někdy třeba do koupelny na koukání na filmy třeba? Nebo v zimě nepřenášel jsi ho často venkem někam jinam? Jinak ten hluk bude způsobovat pravděpodobně ten prach v chlazení, jak píše petr22.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak nahradit průzkumníka Total Commanderem?
    od atari » 19 zář 2023 11:03 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    1578
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 11:25
  • Notebook 10-15k
    od Kvp2 » včera, 10:16 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    141
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 11:38
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    617
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40
  • Notebook ± 25 000 Kč
    od Bulhy » 23 srp 2023 17:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1432
    od Bulhy Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 16:22
  • Notebook max. 13k
    od Kijar » 11 úno 2024 13:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    568
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:05

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů