gpu a hdd v notebook a teploty a zaloha

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

p3v4x
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 710
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

gpu a hdd v notebook a teploty a zaloha

Příspěvekod p3v4x » 28 črc 2017 09:26

Dobrý Den, mám notebook Asus GL502VM a v něm GPU od Nvidia GTX 1060 s teplotou v klidu v rozmezí od 47 do 49 stupnů a hdd o velikosti 1TB s teplotou 32 stupnů v klidu.

Přesně nevím jak jsou v notebooku rozloženy pravě tyto komponenty, protože pokud by gpu a hdd byly hned vedle sebe tak se bojím toho když zatížím GPU při hraní her aby pak pevný disk neodešel kvůli vysoké teploty.

Původně jsem chtěl to co mám v notebooku zazálohovat na externí disk, který bych dal do boxu, ale když jsem tak četl diskusní fora o pc tak jsem zjistil že koupí 2,5 palcového hdd sice budu mít záruku, ale u těchto hdd je to více nachylnější k poruše a data by byla fuč.Dále jsem si říkal že bych data dal na CLOUD, ale to jsem taky zavrhl, protože jsem se dočetl že to nabízel rapidshare.com, který nakonec skončil.Můžete mi poradit něco kde bych se nemusel bát že o data přijdu?

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3203
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: gpu a hdd v notebook a teploty a zaloha

Příspěvekod atari » 28 črc 2017 10:47

Na téma zálohování zde bylo popsáno již „milion“ témat. Stačí hledat. První zadání je jaký objem dat je potřeba zálohovat a jak často. A pak také, kolik peněz to zálohování může stát (neboli jinak řečeno, když o data přijdeš, na kolik Kč tu ztrátu oceníš) Toto vše jsi nenapsal !!

Obecně se však vždy doporučují tři typy záloh:
1. Více kopíí (například to znamená na disku v PC a ještě na disku který dám třeba trezoru)
2. Jiné médium (to znamená kromě disku ještě třeba záloha na DVD, pásek atd…)
3. Geografická (to znamená v jiné lokalitě než je PC, například doma, nebo naopak v práci, nebo cloud atd).
A všechny varianty se dají kombinovat.

Pokud to je na Tebe moc, tak doporučuji minimálně geografickou. Každé médium má svoji rychlost přenosu dat, spolehlivost, živostnost a různou cenu. Vše dohledáš na netu. To jen tak ve stručnosti. Co se týče cloudu, tak máš zbytečné obavy (například na cloud u T-mobilu bych si vsadil, že nezkrachuje, a jsou jich stovky.)

Ještě podotýkám, že je také rozdíl mezi zálohou a archívem.

Takže bez znalostí zadání moje obecná odpověď na dotaz je, koupit disk na který dělat pravidelné zálohy, a ten disk schovat do trezoru nebo jinde doma, a k tomu cloud, například Dropbox.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 46 vteřinách:
A ještě velmi důležitá věc v zadání chybí: Jak moc jsou ty data tajná, a nebo zda je může vidět kdokoliv.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • HDD jako záloha
    od Baader » 21 zář 2023 16:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    2059
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 04:29
  • záloha access
    od Ruda25 » 26 lis 2023 21:47 » v Kancelářské balíky
    7
    1509
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    28 lis 2023 11:26
  • Záloha pouze změněných dat Příloha(y)
    od BulletRide » 29 úno 2024 01:14 » v Programy ke stažení
    3
    1516
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    03 bře 2024 10:34
  • Záloha Outlooku z macbooku do Windows Příloha(y)
    od DeNNI85 » 02 dub 2024 15:53 » v Kancelářské balíky
    1
    725
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 dub 2024 18:21
  • Teploty CPU
    od StoneRxCz » 05 říj 2023 12:46 » v Problémy s hardwarem
    13
    4475
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 18:04

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 20 hostů