Pc nenabiha

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pc nenabiha

Příspěvekod _misa_ » 29 črc 2017 14:12

Zdravim mam problem s pc... vse zacalo tim ze se obcas vypnul a pro zapnuti jsem musel nekolikrat vypnout zdroj a vytahnout ze zasuvky. Obcas se zapnul obcas spadnul pri nacitani win a nakonec se uz jen vzdy na vterinu roztocily fany a konec. Usoudil jsem ze bude asi spatny zdroj ktery jsem vymenil ale bez vysledku.

Vse krome cpu jsem odpojil a postupne pripojoval. Zjistil jsem ze mi to vypina diky hdd a cd mechanice. Jakmile pripojim ke zdroji mechaniku nebo hdd pc se ani nespusti. Pak me napadlo vymenit kabel ktery napaji mechaniku a hdd a pc se spustil takze jsem vyloucil vinu udroje a vratil jsem do pc puvodni zdroj jenomze s tim to opet neslo stejna situace jako pred vymenou kabelu opet se jen roztocily vetracky a konec.
Zkusil jsem opet napojit novy zdroj jenomze s tim uz se ani neroztocily vetracky at uz sem pripojil nebo odpojil hdd i mechaniku ale od zdroje do desky proud jde... deska sviti. Menil jsem kabely ale bez vysledku. Vratil jsem stary zdroj s novym kabelem ale pokud pripojim hdd nebo jen mechaniku na cd roztoci se jen fany v celym pc na vterinu a vypne.
Ted sem zase odpojil hdd i mechaniku a pc bezi uz asi 10 min samozrejme s napisem disk boot failure insert system disk and press enter. Nevi nekdo kde je chyba? Prijde mi to spis jako nejaka zahada nez vysvetlitelny problem :D predem diky pisu z mobilu sorry na diakritiku :)
Naposledy upravil(a) _misa_ dne 29 črc 2017 14:25, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod Karrex » 29 črc 2017 14:17

Když už nepoužíváš čárky ve větách, tak to aspoň rozděl do odstavců.
Protože když jsem to dočetl do konce, tak už ani nevím, co jsem četl na začátku...
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod Zivan » 29 črc 2017 14:48

Konfigurace? Kdyz das do USB flashdisk treba s memtestem, tak se v pohode spusti? Co SATA kabely? HDD i mechaniku napajis primo ze zdroje, zadna redukce?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod _misa_ » 29 črc 2017 15:08

Konfigurace je ok zdroj 750w nvidia gtx 960 8 gb ram intel quad core 3.1. ata kabely mam pripojeny jak k mechanice tak k hdd a v pohode se spusti jen nema z ceho cist... ale jakmile pripojim ke zdroji sata kabelem mechaniku nebo jen hdd nespusti se jen se protoci vetraky. Zadnou redukci nemam jen kabel od zdroje a 3 vyvody jeden mam do hdd druhej do mechaniky. Flashku jsem nezkousel.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod Zivan » 29 črc 2017 16:59

Nespusti se ani v pripade, ze pripojis HDD nebo mechaniku ke zdroji a nepripojis je k desce?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod _misa_ » 29 črc 2017 17:30

Pokud je pripojim ata kabelem k desce vse je ok pc se spusti ale jakmile pripojim hdd nebo mechaniku ke zdroji jen se protoci fany a pc se ani nehne... aby se pri dalsim zmacknuti power buttonu aspon protocily fany musim vypnout zdroj odpojit ze zasuvky a zase zapnout jinak se to napodruhy ani nehne

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod _misa_ » 03 srp 2017 10:02

Nejspis to bude zakladni deskou. Problem je ten ze je na socketu 1366 doporuci nekdo nejakou desku do 3 000,- na tomhle socketu? Diky

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod Zivan » 03 srp 2017 10:35

Jeste bych zkusil jinou mechaniku/disk, aby vyloucil problem v nich, ktery mohl zpusobit ten puvodni odchazejici zdroj.

Jaky je zbytek sestavy? Desky pro 1366 socket jsou problem, nebude lepsi reseni vymenit MB+CPU (+ pripadne RAM)?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod petr22 » 03 srp 2017 10:39

Deska - takova jakou dokazes sehnat.

http://www.ebay.de/itm/MSI-X58-Pro-E-LG ... SwVJhZW80L

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod _misa_ » 03 srp 2017 13:04

Diky za typ no s novym zdrojem se to podruhe neroztocilo ani s odpojenym hdd nebo mechanikou takze jsem ho vratil a vyloucil chybu. Na druhou stranu pokud odpojim hdd a mechaniku od zdroje pc slape i kdyz jsou hdd a mechanika napojena na zakladni desku ale neni napajena od zdroje. Potom staci pripnout hdd nebo mehaniku a pc hned chcipne. Kdyz ho chci pak spustit jen se protoci na vterinu fany a konec. Mam i7 950 quad core gygabite x58a-ud3r nvidia gtx 960 gygabite odin pro 800w 8gb ram.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • notebook - po zapnutí občas nenabíhá displej
    od maiki » 10 kvě 2023 14:40 » v Problémy s hardwarem
    2
    993
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    10 kvě 2023 16:46

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 15 hostů