PC se při hraní sám rebootuje

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se při hraní sám rebootuje

Příspěvekod d1amond » 17 říj 2017 15:08

Běžně mají doma lidé osciloskopy. Leckdo má doma i multimetr, ale tím samozřejmě nic nezjistí - nemá takovou rozlišovací schopnost.

Někde s výměnou začít musíš. Tak se totiž hledá závada, a nikdo Ti neřekne, kde začít a že přesně tím to je a dál hledat nemusíš. Výhodou je, že to padne téměř vždy v zátěži, takže se je kde chytit. A jak jsem psal, zdroj je první na ráně.
Pokud nechceš vyhazovat peníze jen tak oknem, dáš to na servis, kde můžou díly otestovat, aniž by kupovali postupně celý nový komp.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Reklama
SpaceExplo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se při hraní sám rebootuje

Příspěvekod SpaceExplo » 17 říj 2017 15:46

Pokud se to resetne, mozna vytvori Windows nejakou hlasku do logu? Mozna by se dalo zacit tam.

Jinak - mohla by to byt i RAMka - hry ji pouziji celou, ale testy CPU a GPU nemusi. Mozna ma maly napeti, mozna odchazi, mozna neni dobre nastavena. Zkusil bych jeste memtest aspon na dve prubehy (muze zabrat i nekolik hodin)
Pozor: neumim cist myslenky (ani na dalku, ani po internetu) a nectu mezi radky.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC se při hraní sám rebootuje

Příspěvekod satik » 17 říj 2017 16:41

pokud ti pc resetne zdroj, obvykle win ten log vytvorit nestihnou :)
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

kajn101
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se při hraní sám rebootuje

Příspěvekod kajn101 » 17 říj 2017 21:49

Opravdu nedisponuji doma osciloskopem, RAMku zkusim, tu bych i rad vymenil :D Problem je v tom ze ten reboot je uplne random, treba dnes se mi to ani jednou nestalo, vcera hned prvni hru... takze nevim jak bych to mohl poradne otestovat. Radsi to nekomu hodim na servis, doufal jsem v nejaké jednoduché řešení, ale né vždy se poštěstí, že obyčejné zkusili jste to vypnout a zapnout funguje :D

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se při hraní sám rebootuje

Příspěvekod dom324 » 17 říj 2017 22:09

Já bych vsadil na ten zdroj.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů