Výrazné snížení výkonu.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Dak1ng
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Výrazné snížení výkonu.

Příspěvekod Dak1ng » 27 říj 2017 14:40

Zdravím, koupil jsem si novou grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB. Všechno ze začátku šlapalo normálně, oproti mé staré grafické kartě Radeon R9 270X 2GB úplně top. Jenže po pár dnech jsem zaznamenal výrazné snížení FPS ve hře CS:GO (jediná hra kterou hraju). Dostal jsem se z nějakých 300-400 FPS na 80-120 FPS, má to strašné fps dropy, takže někdy i výrazně pod 80 FPS.
Zkoušel jsem psát na NVIDIA support, kde se mi snažili pomoct. Zkoušeli jsme hodně věcí ale nic nepomohlo. Jediné co zaznamenali bylo velké využití procesoru při hraní a to 90%, při fps dropu na 80 FPS a níž až 97% a tak mi doporučili koupit nový procesor. No radši napíšu ještě sem před tím než bych koupil nějaký nový.
Windows mám před týdnem čerstvě přeinstalovaný, takže počítač je čistý, udělal jsem několik skenů na škodlivý software ale nic to nenašlo.

GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB
CPU: Intel Core i5 4440S @ 2.80GHz
MB: Gigabyte B85M-DS3H
RAM: HyperX Kingston Savage 8GB
Zdroj: FSP Norton 450W

Děkuji za případné rady :)

Reklama
Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výrazné snížení výkonu.

Příspěvekod dom324 » 27 říj 2017 15:11

Který proces využívá CPU? Je CPU nadměrně využito i ve Windows?
Slabým procesorem to určitě nebude, to se zase soudruzi z Nvidia supportu předvedli....

Dak1ng
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výrazné snížení výkonu.

Příspěvekod Dak1ng » 27 říj 2017 15:25

I při běžném prohlížení internetu, když mám zapnutý správce úloh a najedu na využití procesoru, tak se to pohybuje kolem 50%, ale jakmile se na to podívám spadne to na 3% a tak furt dokola.

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výrazné snížení výkonu.

Příspěvekod Qinter » 27 říj 2017 15:40

Mě něco podobného dělal antivir, musíš se podívat co ti nejvíc zabírá ve správci úloh, to pak nějak vypni.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2444
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výrazné snížení výkonu.

Příspěvekod Zivan » 27 říj 2017 15:59

Nejaky vir, ktery pri detekci spusteni Task Manageru zakryje svoji cinnost?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Amateur
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výrazné snížení výkonu.

Příspěvekod Amateur » 27 říj 2017 16:09

Jen aplikace faceit mě ukazuje u procesoru 02, ten ale používám na hraní, ten mě nikdy problém nedělal, i když byl vypnutý tak hra jela špatně. Viry by v PC být neměli, zkoušel jsem Malvarebytes, Roguekiller, adwcleaner a žádný výsledek. Používal jsem Avast, to mě na Nvidii poradili odstranit, ze to muže způsobit problém, ale taky nepomohlo.

Uživatelský avatar
zezr
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1852
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výrazné snížení výkonu.

Příspěvekod zezr » 27 říj 2017 17:30

hele, to vypadá na bitcoin miner. já to řešil tak že jsem si zjistil co to je za aplikaci, našel jsem ji v pc a pak ji ručně přejmenoval aby se nedala znovu spustit, vypnul jsem ji, a nakonec smazal
Svět ztrácí genie. Einstein umřel ,Mozart umřel a mě je taky nějak špatně!

CPU: Ryzen 5 3600 , MB: Asus Crosshair VI EXTREME, GPU: MSI ARMOR GTX 1070 Ti , Ram: Cruicial 32GB @3733MHz Zdroj: CX 550M
HDD: Segate 7200.14 2TB SSD: OCZ-ARC100 256GB, Kingston A1000 512GB

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výrazné snížení výkonu.

Příspěvekod dom324 » 27 říj 2017 17:35

Správce úloh ve Windows Ti toho moc neprozradí, stáhni Process Explorer - ten nám toho řekne více.
Zkusil bych se obrátit na sekci HJT na tomto fóru - pokud se jedná o vir/miner tak Ti tam určitě pomůžou.

Uživatelský avatar
SALi
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: září 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výrazné snížení výkonu.

Příspěvekod SALi » 27 říj 2017 17:37

Tak to vypadá na problém s gpu, jestli ti to předtym šlo a po vyměně po pár dnech se snížil výkon tak bych tam zkusil strčit zase tu starou a otestoval to jestli to bude fungovat normálně tak je ta nová gk vadná.
AMD A8-4500M 1.90 GHz, 4GB ram, AMD Radeon 7640G 7600M HDD 298 HDD Acer laptop

Amateur
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výrazné snížení výkonu.

Příspěvekod Amateur » 27 říj 2017 17:45

Taky jsem teď narazil na někoho se stejným problémem, který způsoboval bitcoin miner, no nic obrátím se teda na sekci HJT, díky moc!

Dak1ng
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výrazné snížení výkonu.

Příspěvekod Dak1ng » 27 říj 2017 18:07

Podle mě je blbost aby byla vadná grafická karta... žádné artefakty na monitoru nevidím ani nic co by nasvědčovalo že by byla vadná, spíš to tipuju na ten vir/miner.

Dak1ng
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výrazné snížení výkonu.

Příspěvekod Dak1ng » 27 říj 2017 19:46

Prostě se mi nezdá to, že když zapnu Správce úloh - Výkon, tak vytížení procesoru je i u 80% ale hned spadne na 2-3%, po překliknutí na procesy a zpět na Výkon zase stoupá vytížení procesoru nahoru a hned spadne dolů...

dom324 píše:Správce úloh ve Windows Ti toho moc neprozradí, stáhni Process Explorer - ten nám toho řekne více.
Zkusil bych se obrátit na sekci HJT na tomto fóru - pokud se jedná o vir/miner tak Ti tam určitě pomůžou.

Process Explorer mi ukazuje číslo 95 CPU u System idle process, u ostatních věcí 0-2 max, ale v tomto jsem absolutní amatér, takže nevím o co jde.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů