padají mi hry

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

pavel piti
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

padají mi hry

Příspěvekod pavel piti » 28 čer 2005 22:06

Zdravím. PC: Athlon 2400, Asus A7N8X, AtiRadeon 9200, 512 MB. Před nějakou dobou mi začaly padat hry na plochu nebo se mi rovnou restartoval počítač. Stačilo jen cca 30 min. hraní. Zkusil jsem přeinstalovat systém. Nyní mi padají hry téměř hned poté, co začnu hrát. Fotball manažer mi restartuje počítač hned po načtení hry. Např. Gothic 2 mě po chvíli vyhodí na plochu. Teplota CPU je po restartu v biosu 63 stupňů a Asus probe mi ukazuje 55 stupňů.

Tuhle hlášku mi to vyhodilo při hře Brothers in Arms po té co mě vyhodila na plochu.

uild: (null)

OS: Windows XP 5.1 (Build: 2600)
CPU: AuthenticAMD PentiumPro-class processor @ 1989 MHz [1432362811392.000000 0] with 511MB RAM
Video: SAPPHIRE RADEON 9200 ATLANTIS (6505)

General protection fault!

History: KWorldStepSafeTime <- KWorldStepSafeTime <- KTickLevelKarma <- ULevel::Tick <- ULevel::Tick <- (NetMode=0) <- UGameEngine::Tick <- UGameEngine::Tick <- CMainLoop::RunLoop <- MainLoop

Nejsem z toho ani trochu moudrý. A co vy? Předem dík P

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 28 čer 2005 22:37

Docela bych si tipnul že se ti to přehřívá... Říkáš před nějakou dobou, jestli se jedná o minulý zhruba tři tejdny, skoro jistě to bude mít s teplotou něco do činění. Sám pozoruju zvýšení teplot v PC zhruba o deset stupňů oproti zimě. Moje teorie: Ty když hraješ, zahřívá se jak procák, tak grafika, teplota celkově stoupá. Dosáhne 65 stupňů, kde se zarazí a comp se restartuje. Po restartu v biosu ukáže 63, než nastartujou wokna vychladne na 55. 65 stupňů není teplota kritická, ale přece jen už dost vysoká. Zkontroluj v biosu jak je nastavená ochrana proti spálení CPU. Další možností sou wokení utility, ty taky můžou comp shazovat. Stáhni si SpeedFan a sleduj co se děje s teplotama při zátěži...

pavel piti
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pavel piti » 04 črc 2005 16:29

Tak jsem to pustil ve stavu nouze nic jsem s tím nedělal, restartoval a skusil hrát. Všechny hry v poho, jenom Football manager žádná změna (restart- modrá smrt- hláška IRQL-NOT-LESS-OR-EQUAL). Ve windows jsem našel hlášení o chybách:
System Error
Kód chyby 1000000a, parametr1 760c7d3b, parametr2 00000002, parametr3 00000000, parametr4 804eb3eb.

Tady ty skratky jdou uplně mimo mě. Máte někdo páru co to znamená?
Nemůže mi to dělat ovladač na grafiku?dík za rady.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 04 črc 2005 18:06

Přeinstalací ovladače ke grafice nic zkazit nemůžeš, takže to zkus :wink:

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 04 črc 2005 18:40

2Pavel: Ty "zkratky" jdou řekl bych mimo všechny zde přítomné, takže si z toho nedělej velkou hlavu :wink: Stejně se z toho nedá nic kloudného vyčíst.
Souhlasím s Mirasem, jeho úvaha s teplotou nemá chybu :number1:
Nárůst teploty můžu jenom potvrdit, u mě zhruba o 5°C. Přehřívat se ti může buď CPU nebo paměti. Určitě by nebylo na škodu nainstalovat si nějaký diagnostický SW a CPU uměle zatížit, sledovat teploty a zjistit, kdy PC padne.. Ve hrách toho moc nevypozoruješ.

A ještě než začneš, zkus PC otevřít >> sundej boční strany case - mělo by ti to pár stupňů pořešit..
Rimms

pavel piti
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pavel piti » 04 črc 2005 22:31

Tak jsem přeinstaloval ty ovladače a nic. Použil jsem benchmrky na cpu i paměti. Ve smičce. Chyba žádná, všechno pracuje jak má. Case jsem otevřel zlepšení minimální neli žádné. Půjčil jsem kámošovi procesor i s chladičem. Nezaznamenal žádný problém, asi to tak vyzkouším i s pamětěma a grafárnou. Mimochodem někde jsem četl, že si Radron 9200 nerozumí s 512 DDR RAM. Ale to je asi blbost protože by mi to padalo mnohem dřív. Fakt už nevím, jsem uplně bezradnej. Asi mi nezbyde nic jinýho než na tenhle super manažer zapomenout a odinstalovat ho. To asi nepřežiju :cry: :cry: :cry: .

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 črc 2005 16:06

Původně sem ten příspěvek pochopil tak že padají všechny hry, jestli to dělá gamesa jen jedna bude to spíš její problém. Ovladače si přeinstaloval tou samou verzí nebo nejnovější? Nemáš něco taktovanýho?

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 05 črc 2005 16:20

Napiš nám přesnej název toho manageru, pokud padá jen on, mohli bychom nalézt něco na inetu..
Rimms

pavel piti
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pavel piti » 05 črc 2005 16:44

Nainstaloval jsem tam verzi 5-5_xp-2k_dd_ccc_wdm_enu. Původně padaly všechny, ale po spuštění ve stavu nouze se ostatní hry sklidnily a blbne jenom ta jedna. Taktovaný nic nemám. Ten název je Football manager 2005. Prej by mohl pomoct patch na verzi 5.0.3 nebo 5.0.5. Problem je že k tomu je potřeba i c...k. a ten nemůžu nikde sehnat.
Díky za pomoc

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 črc 2005 17:50

Nejnovější Catalysty sou 5.6, ty si instaloval 5.5. Stáhnout se dají přímo na hlavní stránce ATI. V Release Changes není o Football Manageru ani zmínka. Plyne z toho že nejsou, ani ve verzi 5.5 nebyly známý žádný potíže.
Co se týče cracku na opatchovanou hru musel bys experimentovat. Mrkni na tyhle stránky:
http://www.gameburnworld.com/gp/gamefixes/footballmanager2005.htm
http://www.megagames.com/cracks/html/c914000_0.htm
http://m0002.gamecopyworld.com/games/pc_football_manager_2005.shtml

pavel piti
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pavel piti » 05 črc 2005 19:16

Tak ovladač zrovna stahuju. Tak uvidíme. Dík za ty adresy na crack. Bohužel tam není česká verze pouze english. Nevím jestli by šlapala na český verzi hry, až stáhnu ovladače tak to vyzkouším. Zatím dík


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Hry náhodně padají Příloha(y)
    od Tommo333CZ » 27 led 2024 09:10 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    955
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 led 2024 19:54

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů