Se*e se to u her

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Vinnie
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Se*e se to u her

Příspěvekod Vinnie » 28 čer 2005 22:51

mám problém...mám I celeron 2,4GHz,1024Mb Ram a Radeon 9800Pro 128Mb ....PC mi může jet klidně celej den a vše je v pohodě ale jak začnu hrát nějakou hru tak do 15 minut se mi stane,že se zastaví obraz...a pak se to sekne a zčerná monitor(LCD) a napíše se no signal....Grafárna je studená takže by se to nemělo přehřívat,ale nevím čím to je...stane se to u hraní her....díky za každou radu.

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 28 čer 2005 23:16

S největší pravděpodobností jde o přehřívání procáku nebo grafárny. Řekl bych, že máš nedostatečné chlazení. Nevadí, že ti komp může jet celý den bez seknutí, záleží na jaký výkon procák a grafárna jedou. A protože výkon systému u her je více než slušný, tak to bude zřejmě tím.
Zkus si měřit teplotu tímto prográmkem SpeedFan a uvidíš na jakou teplotu se dostaneš. :x

Vinnie
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vinnie » 30 čer 2005 10:14

mikel píše:S největší pravděpodobností jde o přehřívání procáku nebo grafárny. Řekl bych, že máš nedostatečné chlazení. Nevadí, že ti komp může jet celý den bez seknutí, záleží na jaký výkon procák a grafárna jedou. A protože výkon systému u her je více než slušný, tak to bude zřejmě tím.
Zkus si měřit teplotu tímto prográmkem SpeedFan a uvidíš na jakou teplotu se dostaneš. :x

tak sem to nainstaloval a vše vypadá v poho...akorát nějaký temp2 má teplotu okolo 70-80 stupňů

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 čer 2005 11:14

Co je tohle za teplotu sme posledně nějak nedořešili, moje teorie že je to teplota na severním můstku od čipsetu. A 80 stupňů je teplota hodně vysoká. Co máš za desku? Jak je chlazenej čipset? Aktivně nebo pasivně? Mrkni na větráček jestli je zapojenej a točí se...

Vinnie
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vinnie » 30 čer 2005 16:31

miras píše:Co je tohle za teplotu sme posledně nějak nedořešili, moje teorie že je to teplota na severním můstku od čipsetu. A 80 stupňů je teplota hodně vysoká. Co máš za desku? Jak je chlazenej čipset? Aktivně nebo pasivně? Mrkni na větráček jestli je zapojenej a točí se...
zas tak blbej nejsem...lol :-D vse se tocí .mám to chlazený uplně všechno aktivně...a mám ATI RS350 (aspon myslím)..a to sem to měřil hned po zapnutí PC...nebude tam náká chyba?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 čer 2005 19:41

Ach jo... to sice věřím, že "tak blbej nejseš", ale proč teda nenapíšeš: "větráky se točí, case je dobře odvětranej, zdá se mi to divný"? Jen píšu jak bych postupoval já, kdybych řešil problém osobně. Sme jen lidi, každej může něco zapomenout či přehlídnout, tak to radši píšu naprosto blbuvzdorně, pak naštvě když tejden něco řešíme a nakonec zjistím že to byla totální kravina na kterou mě bylo pomalu blbý se ptát :wink:

No, co sem zjistil... RS350 používá čipset Radeon 9100IGP a plná podpora pro něj byla do SpeedFanu přidaná už ve verzi 4.15, jak se můžeš přesvědčit v changelogu. Takže kraviny by to ukazovat nemělo. Můžeš zkusit stáhnout nejnovější betu SpeedFanu, ale předpokládám že ti ukáže to samý.

Opravdu bych ten větráček pořádně překontroloval, nejen jestli se točí, ale jestli je i dobře usazenej. Zkus ošahat blízký okolí jestli je tam nějak teplo či se to zdá v pohodě. Pak zkontroluj usazení hlavně grafiky, ale i ostatních komponent. Když pořád nic povypínal bych v biosu všechno co souvisí s AGP, hlavně zkus snížit rychlost na 4x a vypni FastWrite jestli tam ta volba je.
V ovladačích ve woknech zkontroluj nastavení VPU Recoveru. Jestli je zapnutej vypni ho, případně naopak...

Vinnie
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vinnie » 02 črc 2005 10:10

miras píše:Ach jo... to sice věřím, že "tak blbej nejseš", ale proč teda nenapíšeš: "větráky se točí, case je dobře odvětranej, zdá se mi to divný"? Jen píšu jak bych postupoval já, kdybych řešil problém osobně. Sme jen lidi, každej může něco zapomenout či přehlídnout, tak to radši píšu naprosto blbuvzdorně, pak naštvě když tejden něco řešíme a nakonec zjistím že to byla totální kravina na kterou mě bylo pomalu blbý se ptát :wink:

No, co sem zjistil... RS350 používá čipset Radeon 9100IGP a plná podpora pro něj byla do SpeedFanu přidaná už ve verzi 4.15, jak se můžeš přesvědčit v changelogu. Takže kraviny by to ukazovat nemělo. Můžeš zkusit stáhnout nejnovější betu SpeedFanu, ale předpokládám že ti ukáže to samý.

Opravdu bych ten větráček pořádně překontroloval, nejen jestli se točí, ale jestli je i dobře usazenej. Zkus ošahat blízký okolí jestli je tam nějak teplo či se to zdá v pohodě. Pak zkontroluj usazení hlavně grafiky, ale i ostatních komponent. Když pořád nic povypínal bych v biosu všechno co souvisí s AGP, hlavně zkus snížit rychlost na 4x a vypni FastWrite jestli tam ta volba je.
V ovladačích ve woknech zkontroluj nastavení VPU Recoveru. Jestli je zapnutej vypni ho, případně naopak...
huh...je toho nák moc:) vetraky se točí všechny..jak říkám...vše je chlazený dobře ale podle mě bude problém akorát u toho procesoru jak si říkal..ale větrá se na něm točí v poho...aji základovka je celkem studená..asi tam bude náká krpa :D každopádně díky za rady. P.S.=(když snížím AGP rychlost ze 8x na 4x tak to bude mít efekt na hry ne?)

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 02 črc 2005 10:59

Vinnie píše:P.S.=(když snížím AGP rychlost ze 8x na 4x tak to bude mít efekt na hry ne?)

Vůbec ne... AGP 8x je v podstatě jen marketing, tvoje karta sotva využije AGP 4x. Můžeš se přesvědčit sám. Změř si výkon v 3DMarku, přpni na AGP 4X a změř to znovu. Uvidíš že rozdíl bude minimální, jestli nějakej...

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 02 črc 2005 11:38

Jestli píšeš, že chlazení jede, tak jak má, tak osobně si myslím, že ani snížení rychlosti AGP ti nepomůže. S podobnou konfigurací jako máš (RAM jen 512 MB) jsem se ani při hraní her s maximálně možným nastavením (max.rozlišení, vykreslení detailů, hudba, zvuk.efekty) nedostal přes 55 stupňů. Takže si myslím, že chyba je na procáku.
Začalo to z ničeho nic, anebo jsi měnil procák a pak to začalo?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 02 črc 2005 12:42

mikel píše:Jestli píšeš, že chlazení jede, tak jak má, tak osobně si myslím, že ani snížení rychlosti AGP ti nepomůže. S podobnou konfigurací jako máš (RAM jen 512 MB) jsem se ani při hraní her s maximálně možným nastavením (max.rozlišení, vykreslení detailů, hudba, zvuk.efekty) nedostal přes 55 stupňů. Takže si myslím, že chyba je na procáku.
Začalo to z ničeho nic, anebo jsi měnil procák a pak to začalo?

Možná nepomůže, možná jo, za zkoušku nic nedá :wink:
Proč myslíš že na procáku? Mě se jako Temp2 hlásí čipset, procák mám na Temp1. Že by si to u týhle desky prohodil? Právě bych to spíš tipoval na desku, ale pořád nevím...

Kolik máš Temp1? Ještě sme taky neprobírali jak ten comp vzniknul. Sestava, nebo stavěný doma? Co je tam za zdroj?

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 02 črc 2005 17:08

to miras: máš pravdu, je to chipset. Spletl jsem se, protože používám Asus Probe a ne SpeedFan.
Vinnie samozřejmě může zkusit snížit rychlost AGP, ale obávám se, že 20 stupňů tím neztratí, aby to bylo v pohodě.

to Vinnie: napiš, jestli problémy začaly z ničeho nic, anebo jsi předtím měnil hardware?
- Pokud jsi něco měnil, bylo to nové nebo z "druhé ruky".
- Nemáš náhodou ve skříni odhlučňovací izolaci?
- Jaké jsou teploty na ostatních součástech? Nejlépe udělej screenshot SpeedFanu na záložce Temperatures a dej ho sem.
Tady je návod: obrázek

Vinnie
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vinnie » 02 črc 2005 19:36

mikel píše:to miras: máš pravdu, je to chipset. Spletl jsem se, protože používám Asus Probe a ne SpeedFan.
Vinnie samozřejmě může zkusit snížit rychlost AGP, ale obávám se, že 20 stupňů tím neztratí, aby to bylo v pohodě.

to Vinnie: napiš, jestli problémy začaly z ničeho nic, anebo jsi předtím měnil hardware?
- Pokud jsi něco měnil, bylo to nové nebo z "druhé ruky".
- Nemáš náhodou ve skříni odhlučňovací izolaci?
- Jaké jsou teploty na ostatních součástech? Nejlépe udělej screenshot SpeedFanu na záložce Temperatures a dej ho sem.
Tady je návod: obrázek
takže: temp 1 mám okolo 40°C a temp2 mám až 75°C a ty už při startu! case mám oddělanej a pc je to kupovaný mirronet a ne sestrojeny doma...a ram nemám 512 ale 2x 512 takže 1024Mb.....zdroj je 350


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů