Se*e se to u her

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Vinnie
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vinnie » 02 črc 2005 19:50

Vinnie píše:
mikel píše:to miras: máš pravdu, je to chipset. Spletl jsem se, protože používám Asus Probe a ne SpeedFan.
Vinnie samozřejmě může zkusit snížit rychlost AGP, ale obávám se, že 20 stupňů tím neztratí, aby to bylo v pohodě.

to Vinnie: napiš, jestli problémy začaly z ničeho nic, anebo jsi předtím měnil hardware?
- Pokud jsi něco měnil, bylo to nové nebo z "druhé ruky".
- Nemáš náhodou ve skříni odhlučňovací izolaci?
- Jaké jsou teploty na ostatních součástech? Nejlépe udělej screenshot SpeedFanu na záložce Temperatures a dej ho sem.
Tady je návod: obrázek
takže: temp 1 mám okolo 40°C a temp2 mám až 75°C a ty už při startu! case mám oddělanej a pc je to kupovaný mirronet a ne sestrojeny doma...a ram nemám 512 ale 2x 512 takže 1024Mb.....zdroj je 350
lol..newim jak tam mam dat ten sreenshot:D
[/img]

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 02 črc 2005 23:08

Ty hele, ta druhá teplota (čipset) se mě fakt ani trochu nelíbí. SpeedFan není dokonalej, ale tenhle čipset by podporvat měl... Nevíš co přesně je tam za desku? Aspoň výrobce, mrknul bych po nějaký utilitce přímo od něj. Případně instalační cd od desky nemáš? S identifikací desky by ti mohl pomoct CPU-Z

Obrázek nahraješ do Veřejný kategorie v Galerii. Sem pak do příspěvku dáš odkaz na ten obrázek, a uzvavřeš ho mezi taky [ img ]

Vinnie
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vinnie » 03 črc 2005 16:59

miras píše:Ty hele, ta druhá teplota (čipset) se mě fakt ani trochu nelíbí. SpeedFan není dokonalej, ale tenhle čipset by podporvat měl... Nevíš co přesně je tam za desku? Aspoň výrobce, mrknul bych po nějaký utilitce přímo od něj. Případně instalační cd od desky nemáš? S identifikací desky by ti mohl pomoct CPU-Z

Obrázek nahraješ do Veřejný kategorie v Galerii. Sem pak do příspěvku dáš odkaz na ten obrázek, a uzvavřeš ho mezi taky [ img ]
základní deska se menuje: ATI RS350/SB300 a ten screen mi stejne nejde páč má prej velky rozměry nebo co:D ale ten už nepotřebuješ,má to opravdu teplotu(podle SF) 76°C a to pořád beze změny...sem to sledoval:) oddělal sem celej case a dal před to větrák a jede ti už v poho...sice to vypadá jak atrakce ale hlavně že to jede....občas se mi to zastaví ale to jen když mám PC zaplý celej den....každopádně díky za snahu

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 03 črc 2005 17:53

Takže opravdu přehřívání... No jestli tam máš teď danej větrák někde vedle casu musí to vypadat zajímavě... Nemáš fotku? :lol:
Zapracuj pořádně na odvětrání skříně. Nestačí chladit komponenty, je potřeba teplej vzduch dostat ven ze skříně. Jeden větrák dopředu na skříň co požene dovnitř chladnej, jeden dozadu co potáhne ven teplej a mělo by to bejt lepší :wink:

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 03 črc 2005 21:03

Jestli máš už při startu tak vysokou teplotu na chipsetu, asi bys měl uvažovat o reklamaci desky. Nechceš-li to podstoupit nebo to už není možné, musíš investovat do přídavného chlazení. Jak psal miras větráčky vhánějící vzduch zapředu a větrák vzadu bude odhánět teplý vzduch. Ty přední větráčky, ale musíš dát dolů na skříni, aby přední a zadní větráky byly na diagonále. Tímto opatřením přinutíš proud vzduchu, aby procházel napříč skříní a maximálně ochlazoval desku. Případně ještě vodní chlazení, ale to budeš muset sáhnout hlouběji do prasátka. :cry:
Tady máš nějaké informace:
obecně
příklad

A nezapomeň, že větráčky zvyšují hluk, takže se vyplatí investovat do tišších.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů