Problém se spuštěním PC Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

magiw
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém se spuštěním PC  Vyřešeno

Příspěvekod magiw » 28 lis 2017 21:07

Dobrý den,

mám velmi závažný problém. Pořídíl jsem tyto komponety: https://www.czc.cz/fq2e2du36ej22ath9vg5fm5h84/seznam (grafika je zatím EVGA 960 4GB - ale budu kupovat novou), abych si postavil herní PC. Po řádném sestavení a důkladné kontrole zapojení všech komponent jsem se rozhodl, že PC spustím, abych nainstaloval OS. Bohužel se stalo to, že základová deska pouze problikla, otočily se větráky a ve zdroji cvaklo. Po prohledání webu, jsem našel odkaz na podobný problém (https://www.zive.cz/poradna/po-zapojeni ... tanswers=1). Po pročtení nejen tohoto odkazu, ale i jiných cizojazyčných stránek a zdrojů, jsem se dle rad v nich uvedených rozhodl vyřazovací metodou přijít na to, čím by to mohlo být způsobeno.
Po několika pokusech zjistit, čím vším by to mohlo být, jsem se nakonec dostal do této fáze - odpojil jsem tedy vše krom: procesoru, RAM, zdroje (ze kterého je zapojen 8pin kabel do napájení procesoru a 24pin klasicky na MB) a také je připojen POWER SW z bedny. MB jsem dokonce vyndal z bedny a položil jí na krabici od MB, abych eliminoval zkrat z distančních sloupků. Po opětovném pokusu opět to samé. Tak jsem připojil MB k jinému zdroji a bedně od PC (které bez problémů funguje) a pokusil jej zapnout. A opět jen problikla MB, protočily se větráky a cvaklo ve zdroji. Zkusil jsem ješte vyndat baterii z MB a ani to nepomohlo. Výsledek je tedy takový, že vše svítí bliká a větráky se točí, jen když není připojeno napájení procesoru.
Opravdu už nevím jak už PC zprovoznit. Prosím tedy zkušené, aby poradili.

Mnohokrát děkuji!
Naposledy upravil(a) magiw dne 28 lis 2017 21:11, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Manoust
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1153
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém se spuštěním PC

Příspěvekod Manoust » 28 lis 2017 21:11

Kaby Lake procesor nefunguje v Z370 desce. Jo a mimochodem ten windows jsou vyhozene penize.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém se spuštěním PC

Příspěvekod petr22 » 28 lis 2017 21:43

Jak PC zprovoznit ? Bohuzel nijak. Intel udelal podraz na zakazniky a vytvoril Coffee Lake procesory, ktere vyzaduji svoje vlastni desky s chipsetem 3xx a nejsou zpetne kompatibilni, prestoze pouzivaji socket 1151, ale s jinym zapojenim pinu.

Mas to tam ostatne u zakladni desky napsane cervene - deska je urcena pouze pro procesory Coffee Lake.

Tedy budto musis vratit procesor a poridit 8xxx radu nebo zakladni desku a poridit desku s chipsetem 1xx nebo 2xx.

Bohuzel nikdo z nas nevi, co se stane kdyz se da Kaby Lake nebo Skylake procesor do desky pro Coffee Lake - je tu jista sance, ze to znicilo procesor ktery nasledne nepujde vratit ani reklamovat.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nefunkcni RAM, problemy se spustenim PC
    od Tukan » 19 čer 2023 15:04 » v Problémy s hardwarem
    1
    685
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 17:02
  • Reset BIOS před každým spuštěním PC
    od sasshrek » 27 lis 2023 13:49 » v Problémy s hardwarem
    6
    980
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 19:07
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1146
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2065
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1587
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů