Problémy s obrazem

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
DenyKr
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 119
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problémy s obrazem

Příspěvekod DenyKr » 08 pro 2017 19:45

Ahoj všem,

už si nevím rady, proto se na vás obracím s prosbou o tipy a nápady, které by mohly pomoci..
Mám grafickou kartu GIGABYTE GeForce GTX670, monitor je 27" LCD Asus, ten už nějaký ten rok má, byla to první 27" na trhu = asi nějakých 7 let.. Ten podporuje VGA, HDMI i DVI. Já, bohužel (ani racionálně nevím proč, když je DVI nejlepší volba) připravil kabely do zdi (+ vedení) pouze pro HDMI a VGA, DVI je proto ze hry. Grafická karta má výstup DVI a HDMI, pro VGA je nutné použít redukci.
A oč jde. Zřejmě vinou stáří monitoru pro HDMI nezvládá vyšší obnovovací frekvenci než 50Hz, při běžných 60 se nahodile monitor na X sekund vypne, zapne, vypne.. Pořád dokola. Při 50Hz je to OK, no teď mám například problém, že když se po práci chci odreagovat a pustím si Mafii III (koupil jsem teprve před pár dny), děje se totéž = i když je obnovovací frekvence ve Windows nastavena na 50Hz, Mafia bliká. Přehříváním GPU to není, ověřeno, PC kompletně vyčištěn do poslední součástky + přidáno chlazení a navíc to začíná už při spuštění hry, tedy ještě když běží reklama na výrobce, kdy je zátěž ještě 00 nic.

Toto se neděje při VGA, které by bylo řešením, ač ne dokonalým. VGA dokáže fungovat klidně na 60Hz. Jenže dělá pruhy. Veškeré objekty jsou rozmazané a mají za sebou "rychlé pruhy", jako by zrovna byly v pohybu..
Zde jsem byl prvně přesvědčen, že mi odešla grafika. Proto jsem koupil novou (tu výše popsanou), no problém zůstal. Tak jsem vyměnil VGA kabel za nejdražší, jaký jsem našel. Problém zůstal. Tak jsem nabyl přesvědčení, že je problém v redukci VGA/DVI, no ani po její výměně žádná změna..
No a monitorem to být nemůže, protože NTB mám přes VGA připojený a obraz je OK.

Došly mi možnosti. Netuší někdo, kde může být problém? Nebo minimálně jak vyřešit to blikání hry, když mám zapojeno HDMI?

Díky předem za pomoc.
Naposledy upravil(a) DenyKr dne 04 led 2018 14:44, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy s obrazem

Příspěvekod Pic » 08 pro 2017 22:27

Ještě jsem neviděl propojení PC a monitoru kabelem instalovaným ve zdi, pokud tedy nemáš PC za zdí. To mimochodem. Pokud stejné připojení na ntb funguje a připojený monitor ne (při stejných kabelech a redukci), tak je chyba v monitoru. Ntb má koneKtor VGA pro připojení externího monitoru?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Problémy s obrazem

Příspěvekod petr22 » 08 pro 2017 22:36

Kabely ve zdi mam take, nicmene kabel se dava zasadne do zlabu nebo trubky, nevim o nikom kdo by udelal takovou ptakovinu ze ty kabely umisti do zdi tak ze nejdou kdykoli vytahnout a vymenit. Ta kabelaz ma nejakou zivotnost a pak co - vysekavat zed ?

Jestli blika VGA tak je to obvvykle ruseni - staci to, ze VGA a napajeci kabel monitoru vedou vedle sebe.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy s obrazem

Příspěvekod Fox_25 » 09 pro 2017 01:45

A když jsi zkoušel NTB>LCD přes VGA, bylo to stejným kabelem jakým to propojuješ s PC? Co se stane když nastavíš 50hz s VGA, pořád stejné jako u 60hz? Určitě zkus i jiný monitor.

Uživatelský avatar
DenyKr
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 119
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy s obrazem

Příspěvekod DenyKr » 09 pro 2017 08:28

@Pic: Tak to máš slabé okruhy vědomostí, kdokoli kdo nesnese doma drátovnu to nemá jinak. K NTB (Dell Latitude) mám dokovací stanici právě pro připojení mj. VGA.

@petr22: Pánové, já psal, že je nelze vyměnit? Já ze zdi VGA kabel tahat nechci. Nicméně mám tam VGA, mám tam HDMI, mám tam audio kabely, mám tam přívod k zásuvkové liště pod stůl, atd.. Ne, opravdu, pokud neuděláte žlábek vyzděním, ideálně široký tak půl metru, na trhu neexistuje žlábek dostatečně široký na to, aby se jím při této drátovně protáhla tak široká koncovka, jako je DVI. Mám to největší, co se dalo sehnat a to už jsem musel sekat jo hluboko do zdi, abych to tam dostal. Patlají se tady nesmysly, které nemají s dotazem nic společného.
Kdybyste více četli co píšu a méně se zajímali o nesmysly, tak byste se dočetli, že VGA dělá "čáry", bliká HDMI.... Rušením to být může, nicméně proto jsem kupoval co možná nejlepší a nejsilnější kabel s feritovými filtry pro výměnu toho původního. Nenastala ani v náznaku jakákoli změna, což je podezřelé..

@Fox_25: Díky aspoň tobě, Foxi, že se jako jediný snažíš pomoct a neřešíš OT. Nene, PC mám jinde od stolu, je tam delší kabel a tudíž NTB připojuji jiným krátkým kabelem jen od dokovací stanice do monitoru. Zde je právě to, proč jsem na pochybách, protože pro NTB monitor funguje korektně i při 60Hz.. 50, nebo 60Hz, bez rozdílu.
Problém vidím v tom, že nikdo, koho znám, nemá klasický tower s monitorem, většina lidí dnes funguje na NTB. Proto zkusit jiný monitor = koupit si ho. A trošku se jen bojím, aby to něco vyřešilo.. I když, minimálně to HDMI asi ano. :thumbup:
Naposledy upravil(a) DenyKr dne 04 led 2018 14:44, celkem upraveno 1 x.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy s obrazem

Příspěvekod Fox_25 » 09 pro 2017 15:11

Kdyby se nezeptali ostatní proč máš kabely tažené takto, udělal bych to taky. OT to není a nejspíš to bude mít i souvislost s tvým problémem. A vážně máš ve zdi u sebe kabely od PC a kabel k zásuvkové liště? Taky nechápu proč chceš žlábkem protahovat DVI konektor, já spíš do žlábku kabel vkládal. Taky jsi mohl využít kabelové lišty, ale to je teď jedno.

Připoj notebook stejným kabelem jako připojuješ PC, ne tím kratším. A taky u toho nechej zapnuté normální PC a nech na něm pro jistotu běžet mafii 3. Hádám že potom obraz bude taky defektní, jako s PC.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Problémy s obrazem

Příspěvekod petr22 » 09 pro 2017 15:26

"na trhu neexistuje žlábek dostatečně široký na to, aby se jím při této drátovně protáhla tak široká koncovka, jako je DVI."

Proc mam vsude zlab siroky jako dva DVI konektory vedle sebe? Koupeno v Bauhausu a urcite ho maji jinde, meli i sirsi. Takze tomu ze nexistuje zlab kudy projde DVI konektor se mi nechce verit.

VGA dela cary = ruseni nebo vadna grafika
HDMI blika a nezvlada 60 Hz = ruseni nebo vadna grafika

Kdyz si okolo toho omotas 230V napajeci kabely, tak ti sebedrazsi kabel nepomuze. Kdyz natahnu VGA spolecne s napajenim tak mi blika taky, nicmene v roce 2017 nevidim zadny duvod pouzivat historicke analogove VGA.

Ale ne - ty musis mit svoji pravdu, tak si to ale res jak chces kdyz vis urcite cim to neni.

Sundat ten monitor ze zdi a zkusit ho zapojit kabely co nejdou zlabem je to nejjednodussi.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problémy s ram/gpu
    od Bayani » 23 úno 2024 07:24 » v Problémy s hardwarem
    4
    598
    od Bayani Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:44
  • Problémy s VPN
    od sitovysamuraj » 08 led 2024 21:03 » v Administrace sítě
    2
    1242
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 21:47
  • Problémy s SSD kartou
    od Karill » 29 srp 2023 16:52 » v Problémy s hardwarem
    2
    1284
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 23:09
  • problémy s diskem Příloha(y)
    od OvonH » 10 dub 2024 17:03 » v Problémy s hardwarem
    11
    1276
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2024 15:42
  • BSOD problémy (několik) Příloha(y)
    od inripuff » 19 úno 2024 15:06 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    10
    2052
    od inripuff Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 14:18

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů