HDD Tune

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD Tune

Příspěvekod RIKI22 » 13 pro 2017 19:55

Mam na doske sata porty s Intel aj Marvel radičom.Tak disky pripájam iba do Sata portov s Intel radičom.

Reklama
Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD Tune

Příspěvekod Melis » 13 pro 2017 20:10

Program od výrobce mu disk vyhodnotil jako O.K. a kontrola trvala 2 hodiny. Víc bych to neřešil, protože on žádné chyby neudává.
Programy S.M.A.R.T. jako HD Tune nebo Crystal disk co vyhodnotí 1TB disk za 3 vteřiny jsou k ničemu. Jediné co trochu funguje je v HD Tune pomalý error scan. Ten trvá taky 2 hodiny.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD Tune

Příspěvekod zeus » 13 pro 2017 20:42

Melis píše:Programy S.M.A.R.T. co vyhodnotí 1TB disk za 3 vteřiny jsou k ničemu.

Nebudu rikat 'co to meles', ale zeptam se te, co si tak pod S.M.A.R.T. predstavujes ty?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD Tune

Příspěvekod Melis » 13 pro 2017 20:47

https://cs.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.

tohle..

Ty si opravdu myslíš, že kontrola která trvá 2,3 vteřiny zkontroluje disk a že se tím pak dá řídit?

Nebo máš nějaké logické vysvětlení, proč CDI za 3 vteřiny najde na disku chyby, ale dvouhodinová kontrola programem od výrobce žádnou nenajde?

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD Tune

Příspěvekod Fox_25 » 13 pro 2017 20:56

Melis
To "tří sekundové" vyhodnocení není nic jiného než SMART tabulka disku která se utváří během jeho chodu a je poměrně důležitá. To že se smart z disku vyčte za pár vteřin nic neznamená.
To, že program od výrobce řekl že je disk ok, neznamená že nejsou chyby komunikace mezi deskou a diskem, přičemž samotný disk může být samozřejmě v pořádku. To že bude někde něco špatně ukazuje i to, že C7 narůstá s jiným diskem který tam připojil.

Yakuzad
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD Tune

Příspěvekod Yakuzad » 13 pro 2017 22:51

No problem je takovy ze jsem kamaradovi dal do tohoto pc novou grafickou kartu a novy SSD disk WD Green 120 GB, na pocitac jsem nainstaloval cisty system a dal mu pocitac domu, jeho stary HDD coz je ten 1TB HDD jsem pouzil jako datovy , po trech dnech jsem dostal pocitac zpet, ze mu pocitac pomalu nahrava fotky na email, nejde mu FUCKBook ze jde silene pomalu a Youtube atd. Tak jsem nejdriv svaloval vinu na jeho internet , nicmene jsem mu rek at mi PC prinese a ja se nato podivam , uz kdyz jsem ho prinesl domu a zapnul tak mu trvalo nez nacte ikonky na plose ty ktere odkazuji na HDD 1TB. No a pak uz jsem zacal zkouset vyse zminovane pogramy . Treba hledam chybu ktera neni ? Ja uz fakt nevim.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD Tune

Příspěvekod RIKI22 » 13 pro 2017 22:54

Len doplním.Mám na doske 2x Sata port s Marwel radičom.Môžem ho v biose prepnúť na IDE režim alebo AHCI režim, stále disk začne vykazovať chybu C7.Nepomohla ani zmena OS ,ani zmena ovládača.Je jedno ,akú značku disku k nemu pripojím.Pripojené disky začnú vykazovať chybu C7.Ak začnem sťahovať na nejaký disk ,zapojený k Marwel radiču , po chvíľke sa sťahovanie preruší, práve kvôli tejto chybe a disk zmizne.Zmizne z Tento PC ,Správca diskov aj Správca zariadení.Najhoršie je , že zmizne aj druhý disk pripojený cez Marwel radič.

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD Tune

Příspěvekod Melis » 13 pro 2017 22:57

Já bych se spíše zeptal co nefunguje?

Jinak je tu ještě sekce HjT.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD Tune

Příspěvekod RIKI22 » 13 pro 2017 23:02

Ak je to táto doska :https://www.asus.com/Motherboards/P5QE/HelpDesk_Manual/Ak tam máš disk zapojený v niektorom z 6x Sata1-6 , tak daj disk do Sata E1/E2-orange, je to iný radič , podľa manuálu.

Yakuzad
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD Tune

Příspěvekod Yakuzad » 13 pro 2017 23:16

Tak dalsi posun, spustil jsem msconfig , v nem jsem nasel ze se po zapnuti pc spousti RAID Event Monitor (intel Matrix Storage Manager ) odškrtnul jsem ho aby se nespoustel, dál jsem odinstaloval antivir od Mircosoftu , HDD 2TB ten novy jsem dal na jiný sata kabel a do jiného sata portu a výsledek ,,ZATÍM,, dobrý, ikony naběhnou okamžitě a číslo v HD Tune se zatím nezvyšuje .
HD tune, msconfig.jpg


Tak jsem z toho jelen.
Ten RAID event monitor nemusí byt spusten Ne ? Raid nepoužívám.

Dodatečně přidáno po 4 minutách 28 vteřinách:
RIKI22 píše:Ak je to táto doska :https://www.asus.com/Motherboards/P5QE/HelpDesk_Manual/Ak tam máš disk zapojený v niektorom z 6x Sata1-6 , tak daj disk do Sata E1/E2-orange, je to iný radič , podľa manuálu.


Ano je to přesně ta deska .
Dobře ještě vyzkouším dát to do těchto E1/E2 . Zatím to zkusím tak jak to niní mám .
Dám vědět jestli to jede .
A všem děkuji za ochotu poradit a za to že obětujete svůj čas pro mě.

Dodatečně přidáno po 9 hodinách 57 minutách 46 vteřinách:
Tak jsem vratil 1 TB HDD, a dnes rano se hodnota zase zvysila na 8571 (vcera 8568). Tak zkousim zapojeni v E1/E2.
Posledni sance ,pak uz jen opravna pocitacu.

Yakuzad
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD Tune

Příspěvekod Yakuzad » 15 pro 2017 10:18

Tak problem vyresen , zapojil jsem HDD do pozice E1 na desce a odinstaloval MSantivir a zatim vse jede jak ma . Dekuju za pomoc .


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů