tiskárny HP 6xx

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Regulus
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 05
Bydliště: Praha2
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

tiskárny HP 6xx

Příspěvekod Regulus » 03 črc 2005 20:52

No já mám takový problém.
sehnal jsem si tiskárny HP 610c a 694c no a moc mi nefungujou!
ještě jsem nevyzkoušel všechno a u 610tky nemám ani nainstalovaný ovladač
Toner je zaschlý ale já nechci hned perfekní tisk- stačí mi jen důkaz , že alespoň jedna z nich je dobrá a funkční. :|
Prostě bych chtěl vědět jaké má kdo z lidí zkušenosti z závadami těchto typů tiskáren! :bigups:

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 03 črc 2005 21:25

Zapeklitá otázka :wink:. Odejít může totiž prakticky cokoliv. Když všechno chodí časem se ošoupou válečky pro podávání papíru. Je to kousek plastu s gumou, ale částka za opravu v servisu má na konci tři nuly. Sehnat to jako náhradní díly je problém. Celkově je to hrachovina, není problém semtam něco ulomit. Pak bacha na neoriginál inkousty, když se náhodou rozhodně vytéct je po tiskárně. Odchází i elektronika. Prostě všechno...

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 04 črc 2005 09:35

U inkoustových HPéček jsou nejčastější tyto problémy:
1. opotřebování válečků podavače papíru - může vzít několik listů najednou nebo naopak žádný
2. vytečení inkoustu z cartridge - při menším "výtoku" :D se zanesou trysky a tisk nestojí za nic. Tady stačí hadříkem šetrně vyčistit plochu s tryskama. U velkého "výtoku" bude potřeba čistit tiskárnu a modlit se, že nebyla poškozena elektronika.
3. barevná cartridge je společná pro všechny barvy a při častém používání jedné oblíbené barvy dojde ke spotřebování jedné složky (žlutá, červená, modrá) a je nutné celou cartridge vyměnit.
4. když zaschne inkoust, v 99,9% případů už cartridge nejde použít a musí se koupit nová.

Ale abych tě nestrašil, tyto problémy vznikají hlavně při každodením tisku. V domácích podmínkách, kdy zase tak často tiskárnu nepoužíváš ti může sloužit dlouho bez potíží. Důležité je, v jakém stavu si je sehnal.

Tady seženeš ovladač na 610c (česká verze ovladače je podporována pouze do Win ME).

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 04 črc 2005 18:32

Já mám poměrně dlouholetou zkušenost s HP640c. Tiskárnu jsme kupovali kdysi dávno novou, po cca 1,5roku tisku zůstala ležet doma na půdě, po cca 2letech jsme ji "oprášili", koupili nový cartridge a tiskne vesele dál :wink:
Rimms

Uživatelský avatar
Regulus
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 05
Bydliště: Praha2
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

No

Příspěvekod Regulus » 05 črc 2005 10:33

Víte co se týče náhradních díly by byly!
Nemám vlastně jen dvě tiskárny ale více!! 8)
ale jen dvě jsou kompletní. takže pokud to bude nějaká mechanická závada tak bych ji měl zvládnout.
Hodně mi zatrnulo, že vyteklý inkoust může poškodit elektroniku, to může bejt fakt hodně zlý :o :o
Snad nebude tak zle :|
Ne, že bych neměl čím tisknout, ale přímo mně užírá , že moje dosavadní tiskárna(Lexmark) je sice perfektně funkční ale žíznivá jak otesánek :evil:
takže díky za tipy


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti