Nenabehne obrazovka

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Petinek7
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nenabehne obrazovka

Příspěvekod Petinek7 » 26 led 2018 17:50

Ahoj, prosím o radu. Při hraní hry a zapnutí chromu se mi dnes zasekl stolní PC. Restartoval jsem ho a nenabehla obrazovka - PC běží. Již dříve cca měsíc zpátky se mi asi týden stávalo, ze u PC nenabehla obrazovka a sama od sebe zčernala při práci na PC. Vždy po par restartech bylo vše OK. Neřešil jsem a od té doby se to nestalo až do dnes. Teď už obrazovka nechce nabehnout vůbec. Jednou za hodně pokusu naběhne a po chvíli zase zčerná... Poradíte mi jak postupovat ?

Reklama
Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nenabehne obrazovka

Příspěvekod Marfy » 26 led 2018 17:54

Může to být vadná grafika a nebo monitor.
Pokud máš v počítači integrovanou grafiku na desce nebo v procesoru,tak vyndej osazenou grafiku (pokud tedy máš i dedikovanou) a monitor připoj do konektoru na desce. Pokud obraz půjde,tak je to grafikou.
Místo monitoru můžeš zase zapojit třeba televizi. Všechny novější už mají PC vstup nebo HDMI či DVI.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Petinek7
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nenabehne obrazovka

Příspěvekod Petinek7 » 26 led 2018 18:25

PC se podařilo nějak spustit a už asi 15 minut běží OK. Zkoušel jsem vyndat GK a fungovalo to i bez ní. Aktuálně jsem ještě vyměnil starý kabel(VGA či jak se označuje) za HDMI, ale zde mám problém s nastavením rozlišení... Mám plochu velmi roztáhnutou a písmo neostré. Nastavení ve windows ani přes AMD Radeon setting nepomohlo.. dokážu s tím něco udělat ?

Dodatečně přidáno po 5 minutách 27 vteřinách:
Wow tak to jsem vyřešil docela rychle, ale způsobem, který by mě v životě nenapadl...
https://www.czc.cz/samsung-syncmaster-p ... 5g/diskuse

K tématu: aktuálně PC běží, dá se nějak jinak ověřit zda je chyba v monitoru, či v GK(nebo nějakém dalším komponentu). Jde mi o to, že se to projevovalo již před měsícem a pak byl dlouhou dobu klid... možná to je opravdu jen kabelem..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Červená obrazovka od PC
    od AgentLost » 01 lis 2023 06:09 » v Problémy s hardwarem
    2
    973
    od Pajoš Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 10:24
  • Blikající obrazovka Příloha(y)
    od PepcaLumca » 07 led 2024 11:03 » v Hry
    2
    1195
    od PepcaLumca Zobrazit poslední příspěvek
    07 led 2024 13:24
  • Při zapnutí hry černá obrazovka
    od Stancekk » 25 lis 2023 00:31 » v Problémy s hardwarem
    4
    831
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 08:50
  • Samsung A52 5G preblikujuca obrazovka
    od Alvakim04 » 26 črc 2023 05:58 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    2643
    od Baronjame86 Zobrazit poslední příspěvek
    02 srp 2023 11:47

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů