PC zamrzává

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Naposim
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC zamrzává

Příspěvekod Naposim » 15 úno 2018 08:14

Ahoj.
Mám problém se zamrzáváním PC. Téměř pokaždé černá obrazovka, jednou BSOD s textem, který jsem nestačil zaznamenat, 1x bíla obrazovka. Téměř pokaždé (99% případů) je součástí hlasité bzučení z repráků.
Děje se to téměř výhradně při přehrávání videí (VLC, youtube).

Pravděpodobně jde o problém s GK, jelikož se toto začalo dít po výměně Grafiky a ramek. Bohužel už nemám starou GK/ramky, abych to mohl ozkoušet, navíc tyto crashe/freezy nejsou konzistentní. Někdy je to 2x za den, jindy je 3 týdny klid. Momentálně se to opět stupňuje, tudíž to chci už vyřešit.

Je nějaká cesta jak určit příčinu, nebo vyloučit ostatní možnosti? PC potřebuji denně a nechci na měsíc kvůli reklamačce přijít o přístup na pc, pokud by to ani neznamenalo vyřešení.

Původní sestava je starší. Zde komplet:

CPU: i5 3570
RAM: Patriot Viper 3 Black Mamba 8GB (2x4GB) DDR3 1600
MB: ASUSTeK COMPUTER INC. P8Z77-M (LGA1155)
GPU: https://www.czc.cz/asus-radeon-rog-stri ... 18/produkt
PSU: 450

Díky za jakékoli rady.

Reklama
Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC zamrzává

Příspěvekod Turion » 15 úno 2018 10:36

Jaký je přesný typ zdroje? Koukni do biosu na napětí 12V, 3.3V, 5V opiš hodnoty sem.
Screen z HWMonitoru, kterej necháš na pozadí, když třeba hraješ, tak po hře ho sejmi a postni.
Zkus provoz na jednu ramku a po zamrznutí zase na druhou.

Naposim
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC zamrzává

Příspěvekod Naposim » 16 úno 2018 08:10

Turion píše:Jaký je přesný typ zdroje? Koukni do biosu na napětí 12V, 3.3V, 5V opiš hodnoty sem.
Screen z HWMonitoru, kterej necháš na pozadí, když třeba hraješ, tak po hře ho sejmi a postni.
Zkus provoz na jednu ramku a po zamrznutí zase na druhou.


Díky za odpověď

PSU: Corsair CX500

Údaje z BIOSu
12V +12.096V
3.3V +3.344V
5V +5.080V

HW monitor
https://imgur.com/a/fAq4n

Paměti jsem zatím nechal jak jsou. Kdažtak také vyzkouším. Jen jde o to, že jsem teď měl 3 týdny bez crashe aniž bych cokoli měnil. Tak nevím, jaká by byla výpovědní hodnota v čase 2-3 dnů.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC zamrzává

Příspěvekod Turion » 16 úno 2018 09:51

PSU: 450 ********* Corsair CX500
Někdy je to 2x za den, jindy je 3 týdny klid. Momentálně se to opět stupňuje, tudíž to chci už vyřešit.****************************
Jen jde o to, že jsem teď měl 3 týdny bez crashe aniž bych cokoli měnil. Tak nevím, jaká by byla výpovědní hodnota v čase 2-3 dnů.
Čeče ty nevíš ani jestli jsi měl 3 týdny klid nebo se to stupňuje.

V tom co jsi postnul nevidím žádný problém, takže další věci co můžeš postupně zkusit, je rozebrání a pečlivé složení celého PC, aby všechny kabely a GK byly dokonale zasunuty do portů/konektorů, přeinstalace ovladačů grafiky nebo lépe čistou instalaci OS, aby tam nebyly zbytky ovladačů po předchozích komponentách.
Pokud máš nastavený zákaz automatického restartu, tak se ti vytvoří minidump, který dáš do sekce BSOD a tam ti může najít odborník chybu třeba s ovladači nebo jinde.

Naposim
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC zamrzává

Příspěvekod Naposim » 16 úno 2018 15:44

Turion píše:PSU: 450 ********* Corsair CX500
Někdy je to 2x za den, jindy je 3 týdny klid. Momentálně se to opět stupňuje, tudíž to chci už vyřešit.****************************
Jen jde o to, že jsem teď měl 3 týdny bez crashe aniž bych cokoli měnil. Tak nevím, jaká by byla výpovědní hodnota v čase 2-3 dnů.
Čeče ty nevíš ani jestli jsi měl 3 týdny klid nebo se to stupňuje.

V tom co jsi postnul nevidím žádný problém, takže další věci co můžeš postupně zkusit, je rozebrání a pečlivé složení celého PC, aby všechny kabely a GK byly dokonale zasunuty do portů/konektorů, přeinstalace ovladačů grafiky nebo lépe čistou instalaci OS, aby tam nebyly zbytky ovladačů po předchozích komponentách.
Pokud máš nastavený zákaz automatického restartu, tak se ti vytvoří minidump, který dáš do sekce BSOD a tam ti může najít odborník chybu třeba s ovladači nebo jinde.



Asi jsem to napsal trochu chaoticky :D Začalo to v září, kdy jsem koupil kartu. Bylo to 1-2x za měsíc, nijak jsem to neřešil. Listopad/Prosinec se to dělo téměř každý den. Leden celý v pořádku. Poslední tři dny zatím 1x každý den.

Myslel jsem to tak, že kdybych ty ramky vyměnil, je dost možné, že by se týden nic nedělo a o ničem by to tedy nevypovídalo.

Každopádně díky za rady. Zkusím to zatím přemontovat.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů