Napájecí adaptér-ASUS

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

nikolineckaa
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Napájecí adaptér-ASUS

Příspěvekod nikolineckaa » 19 úno 2018 18:48

Dobrý den, tímto bych chtěla zažádat o pomoc :D
Jsou to dva dny co jsem zakoupila notebook Asus x54C - Procesor Intel Pentium B950 2.10GHz, RAM 4GB,HDD 750GB,Grafika AMD Radeon HD 7400M Series - 2GB, sdílená paměť 1GB a mám tam i herní čip s vlastní pamětí. Takže jsem zakoupila spíše na hraní, je mi jasné že to není nějaký herní super notebook, ale Counter-Strike 1.6 fičí v pohodě, s tím jsem aji počítala, byla jsem spíše zvědavá jak to rozjede Counter-Strike: Global Offensive. Jede to úplně super, neseká se to nic, takže jsem spokojená. Akorát nastal problém. :huh: Zjistila jsem, že když např. projíždím internet, videa...a i když je notebook v klidu nabíjí se (kontrolka svítí červeně). Jakmile právě zapnu jednu z těchto her (a vím že GO) je náročnější hra ale dělá to i u té z roku 1999, tak se přestane nabíjet (kontrolka přerušovaně bliká červeně). :eh: Takže než se to vyřeší, můžu si tak zahrát než se baterie vybije, což netrvá dlouho. Zkoušela jsem to bez baterky, ale jakmile jsem hru zapla notebook se okamžitě vypl. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Nebo neměl někdo stejný problém? Na internetu jsem pár diskuzí se stejným problémem našla a to měli už dokonce herní notebooky...ale řešení problému tam nebylo. :huh: Napadá mě jestli třeba nemám příliš slabou nabíječku - jinou jsem ještě nezkoušela, to až zítra. Kdyby něco s baterkou tak to ještě přežiju a nebo možná něco v nastavení? Ale nic takového jsem nenašla... :thumbdown:
Předem děkuji všem za odpovědi, jsem už zoufalá :roll:

Reklama
Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napájecí adaptér-ASUS

Příspěvekod Melis » 19 úno 2018 18:57

jinou než originální nabíječku bych zatím nezkoušel. Co znamená to blikání se dočteš v manuálu, který jistě u nb byl.

nikolineckaa
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Napájecí adaptér-ASUS

Příspěvekod nikolineckaa » 19 úno 2018 19:01

Právě že není nový, kupovala jsem přes inzerát. Ptala jsem se i otce protože počítačům a věcem kolem toho rozumí - a podle něj nabíječka co mám není originální (i když mi pán říkal že je). Prostě tak nevypadá. Otec má právě doma 2 nabíječky od Asusu a ty originální jsou, takže mě napadá jen to...to je moje jediná naděje :D

Uživatelský avatar
Baggy
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1589
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Napájecí adaptér-ASUS

Příspěvekod Baggy » 19 úno 2018 19:03

Zajímalo by mě , co je to za notebook , už podle HW to bude nějaký acer/asus šrot tzn. po záruce to s nima jde od 10 k 5. Zkusil bych se určitě mrknout na nabíječku - wattáž a voltáž (pokud není originální může být problém zde)
CPU:Ryzen 5 3600 @4,575GHz 1,32875V Cooler:Fera 2 1224 MB;ASUS B450M II K RAM:2x8GB OS DISK:Samsung 860 500gb SATA NVME:KINGSTON NV2 1TB HDD:TOSHIBA 750GB SATA HDD2: 1TB SEAGATE PSU:Seasonic 750GM GPU:MSI RX5700 TF7 CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/Lenovo Yoga 720-15ikb

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napájecí adaptér-ASUS

Příspěvekod Melis » 19 úno 2018 19:05

Tak tedy použij origo nabíječku a přečti si, co znamená to blikání. Máš tam někde User Guide, nebo se dá manuál sehnat na webu.
Když tomu otec rozumí, proč ti neporadil?

Uživatelský avatar
Baggy
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1589
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Napájecí adaptér-ASUS

Příspěvekod Baggy » 19 úno 2018 19:07

Upřímně , už podle toho jaký notebook ti poradil tak tomu asi moc nerozumí
CPU:Ryzen 5 3600 @4,575GHz 1,32875V Cooler:Fera 2 1224 MB;ASUS B450M II K RAM:2x8GB OS DISK:Samsung 860 500gb SATA NVME:KINGSTON NV2 1TB HDD:TOSHIBA 750GB SATA HDD2: 1TB SEAGATE PSU:Seasonic 750GM GPU:MSI RX5700 TF7 CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/Lenovo Yoga 720-15ikb

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napájecí adaptér-ASUS

Příspěvekod SamerLP » 19 úno 2018 19:21

nikolineckaa píše:Prostě tak nevypadá. Otec má právě doma 2 nabíječky od Asusu a ty originální jsou, takže mě napadá jen to...to je moje jediná naděje :D

Ako nevypadá? To čo znamená? Keď sa nerozumieš v notebokoch a tým pádom ani v nabíjačkach tak ako vlastne môžeš posúdiť, že či vypadá alebo nevypadá ako originálna nabíjačka? Ono môže byť originálna, ale pokiaľ viem ASUS má viacero originálnych nabíjačiek, presnejšie osobne mám tiež ASUS a pokazila sa mi originálna nabíjačka ktorú som mal od kúpy a kúpil som si novú ktorá je originál od ASUS-u a vyzerá inak ale je to originál.
No tvoj otec môže mať dve originálne ale či pasujú je otázne, ak sa nemýlim ASUS nemá vo všetkých notebookoch rovnakú koncovku, ale to neviem zase povedať na 100% keďže vlastním iba jeden notebook a s ním mám skúsenosti.

nikolineckaa píše:Takže než se to vyřeší, můžu si tak zahrát než se baterie vybije, což netrvá dlouho. Zkoušela jsem to bez baterky, ale jakmile jsem hru zapla notebook se okamžitě vypl.

No, že sa rýchlo batéria vybíja môže byť tým, že už má svoje roky batéria.
Počkať, takže ak nemáš zapnutú hru s vybratou baterkou notebook v poriadku funguje? Ale jakmile zapneš hru tak sa záhadne ako keby odpojí nabíjačka a prestane ísť do notebooku prúd?

nikolineckaa
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Napájecí adaptér-ASUS

Příspěvekod nikolineckaa » 19 úno 2018 20:00

SamerLP píše:Ako nevypadá? To čo znamená? Keď sa nerozumieš v notebokoch a tým pádom ani v nabíjačkach tak ako vlastne môžeš posúdiť, že či vypadá alebo nevypadá ako originálna nabíjačka?
Ono je zvykem že nabíječka má uprostřed ještě takovou kostku, ta moje vypadá spíš jak on mobilu.

Počkať, takže ak nemáš zapnutú hru s vybratou baterkou notebook v poriadku funguje? Ale jakmile zapneš hru tak sa záhadne ako keby odpojí nabíjačka a prestane ísť do notebooku prúd?
Ano přešně tak,normálně funguje,až při hře přestane nabíjet. A teď už dokonce pozoruju že blíká kontrolka a je psáno že je napájeno ze sítě - nenabíjí se. Tak už nevím...

Dodatečně přidáno po 54 vteřinách:
SamerLP píše:Ako nevypadá? To čo znamená? Keď sa nerozumieš v notebokoch a tým pádom ani v nabíjačkach tak ako vlastne môžeš posúdiť, že či vypadá alebo nevypadá ako originálna nabíjačka?

Počkať, takže ak nemáš zapnutú hru s vybratou baterkou notebook v poriadku funguje? Ale jakmile zapneš hru tak sa záhadne ako keby odpojí nabíjačka a prestane ísť do notebooku prúd?
Ono je zvykem že nabíječka má uprostřed ještě takovou kostku, ta moje vypadá spíš jak on mobilu.

Ano přešně tak,normálně funguje,až při hře přestane nabíjet. A teď už dokonce pozoruju že blíká kontrolka a je psáno že je napájeno ze sítě - nenabíjí se. Tak už nevím...

Dodatečně přidáno po 2 minutách 10 vteřinách:
Baggy píše:Upřímně , už podle toho jaký notebook ti poradil tak tomu asi moc nerozumí


Nikde jsem nepsala že radil při výběru notebooku :-) neradil.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2457
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Napájecí adaptér-ASUS

Příspěvekod Zivan » 19 úno 2018 21:38

Originalni adapter je videt treba v recenzi na notebook.cz na obrazku dole:
https://notebook.cz/clanky/recenze-note ... /asus-x54c

Podle popisu by mel mit 65W, opis udaje z toho tveho nebo sem vloz fotku stitku.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Napájecí adaptér - cvakání Příloha(y)
    od Cemada » 04 zář 2023 19:13 » v Sítě - hardware
    2
    1554
    od Cemada Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 20:51
  • Náhradní napájecí adaptér k HP monitoru G8Z02AA
    od Margot » 21 bře 2024 07:02 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    745
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 bře 2024 07:26
  • Adaptér HP
    od jPRO » 15 úno 2024 23:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    725
    od nl635 Zobrazit poslední příspěvek
    17 úno 2024 09:53
  • USB Adapter WIFI
    od krakenus600 » 06 zář 2023 10:22 » v Sítě - hardware
    6
    2296
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 23:32
  • Adaptér na harddisk M.2 SSD PCIe NVMe
    od Bozan » 30 led 2024 15:55 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    570
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 16:08

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů