HDD a SSD se chovájí jako flashka?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Gviny
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

HDD a SSD se chovájí jako flashka?

Příspěvekod Gviny » 17 bře 2018 13:15

Zdravím, nedávno jsem přidával do PC SSD a od té doby se chovají jako flashka. Můžu je libovolně odpojovat (viz. screen). Nevíte někdo, čím by to mohlo být způsobeno? Od té doby, co jsem připojil SSD se při bootování načítají jednotlivé SATA vvstupy: SATA 1 - Not connected, SATA 2 - (jméno HDD), SATA 3 - (jméno SSD), SATA 4 - not connected, SATA 5 - (jmené HDD) atd..

Screen:
► Zobrazit spoiler

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD a SSD se chovájí jako flashka?

Příspěvekod ITCrowd » 17 bře 2018 13:19

To je normální.
V případě že je v BIOSu povoleno plné AHCI.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Gviny
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: HDD a SSD se chovájí jako flashka?

Příspěvekod Gviny » 17 bře 2018 13:24

ITCrowd píše:To je normální.
V případě že je v BIOSu povoleno plné AHCI.


Jo, to jsem musel nastavit, protože se mi jinak SSD nenačetl. Takže s tím nic udělat nejde? Nerad bych si odpojil HDD, když mi běží PC :D

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD a SSD se chovájí jako flashka?

Příspěvekod ITCrowd » 17 bře 2018 13:26

necituj poslední příspěvek, zde nejsi na warezu.
Aby sis odpojil nechtěně disk, tak bys musel být blbec, a to přece nejsi, ne?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD a SSD se chovájí jako flashka?

Příspěvekod RIKI22 » 17 bře 2018 13:27

Záleži , akú máš dosku a v akom Sata porte to máš zapojené a niekedy Sata ovládač.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD a SSD se chovájí jako flashka?

Příspěvekod ITCrowd » 17 bře 2018 13:33

Mno,
ahci je standard, nezáleží na výrobci, desce a portu už vůbec ne.
Sata ovladač, vzhledem k tomu, že má win10, je použit wokenní.
Nicméně, někteří výrobci přidávají funkce, kde jde zobrazení bezpečného odebrání vypnout, případně by mohl pomoci zásah do registrů. Stačí googlit, např.: http://www.overclock.net/forum/320-raid ... are-3.html
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD a SSD se chovájí jako flashka?

Příspěvekod RIKI22 » 17 bře 2018 13:48

Daj sem screen zo Správa diskov.
Doska riadi to, ako ten disk vidí OS a je jedno či Win7 alebo Win10.
Ak má na doske nejaké Sata porty označené napr. Storage, alebo sa tie Sata porty dajú prepnúť na taký režim a v nich má zapojené tieto disky, tak v režime Sata AHCI sa budú správať presne takto.
Disk s OS má byť v 1.Sata porte na doske, čo on zrejme nemá.Ako píše : SATA 1 - Not connected,

Gviny
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: HDD a SSD se chovájí jako flashka?

Příspěvekod Gviny » 17 bře 2018 14:02

@ITCrowd - No kdykoliv může někdo odpovědět, a proto si myslím, že citování je na místě.. Navích nechápu, proč mě přirovnáváš k někomu z warez fora =)

@RIKI22
Screen správce disků:

► Zobrazit spoiler


Sice je to drobnost, ale raději bych v té nabídce měl jen flashka, proto sem tady a ptám se, jesti se to dá nějak změnit.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD a SSD se chovájí jako flashka?

Příspěvekod ITCrowd » 17 bře 2018 14:02

Standard je standard. Ten defunuje, co ahci má umět a jedním bodem je hotswap.
Od sata může být systémový disk, kde chceš, od toho je odpovídající nastavení v BIOSu.
A když už, tak by měl být v SATA 0, a ne v sata 1. A nemá to vliv. Sám mám disk v sata0 a stejně ho můžu vysunout.
@gviny - citace se uvádí, pokud odpovídáš na jiný příspěvek, než na ten poslední. Proto se (celkem logicky) poslední příspěvek necituje. Citace posledního příspěvku - typické chování na warez fórech.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD a SSD se chovájí jako flashka?

Příspěvekod RIKI22 » 17 bře 2018 14:09

Disk s OS má byť zapojený v Sata porte na doske tak, aby v Správce diskov bol Disk 0.Nie je to nutnosť , ak máš iba jeden disk.Ale ak pridáš ďalší disk, tak sa môže stať,že pri inštalácií OS si Win vyhradí na tom disku svoju časť a ak ten disk odpojíš nenabehne Ti OS.Disk 0 a Disk 2 má 100MB aktívnu primárnu časť.Mal si na tom disku pred tým OS ?Dokonca Disk 0 má aj priradené písmeno X pre túto časť disku.
Ja mám zasa na doske 2xSata port a ak v nich mám zapojené disky, tak sa mi zobrazujú presne takto.
Akú máš dosku a verziu Sata ovládača ?Nemáš nainštalované Rapid Storage Technology (Intel® RST) ?

Gviny
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: HDD a SSD se chovájí jako flashka?

Příspěvekod Gviny » 17 bře 2018 15:03

Na obou byl dříve OS, ale teď je používám jen jako disky na data, ty 100MB části se mi nepovedli žádným způsobem odstranit, aby byl disk jen jedna jednotka. Takže jsem jeden skryl a druhý si pojmenoval x, protože na něm mám nainstalovaný Cheat engine, který nechci mít na D nebo E. Rapid Storage Technology nainstalovaný nemám. A kde zjistím, jaké ovladače mám na SATA? Omlouvám se, ale slyším o nich poprvé.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD a SSD se chovájí jako flashka?

Příspěvekod RIKI22 » 17 bře 2018 15:06

Rozklikni si v Správca zariadení-Radiče IDE ATA/ATAPI.Čo tam máš?Ako si nainštaloval OS na SSD ?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 19 hostů