Waiting for ME ready - chybová hláška

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

pepan321
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Waiting for ME ready - chybová hláška

Příspěvekod pepan321 » 31 bře 2018 09:23

Dobrý den,

mám cca 7 let starý PC - i5-2500k, MB Z68-AP d3, 4GB RAM (2x2GB). Nedávno jsem tu řešil problém s resetem ve Windows 7, kdy se po resetu z Windows objevila černá obrazovka a počítač se neresetoval a musel se vypnout/resetovat manuálně. Nyní se ve většině případů povede resetovat přes program BootSafe, rádcové díky! Naštěstí reset není zase tak moc potřeba...

Nedávno se začal objevovat další problém. Třeba dnes ráno se před startem Windows aktualizoval OS, pak došlo k zamrznutí, po resetu naběhla hned po startu PC hláška "Waiting for ME ready", proběhl odpočet od tuším 10 do 1 a pak se to resetlo. Dál to fungovalo v pohodě. Mohla by být na vině špatná paměť RAM? Zkusil jsem cca 14 týdny vyndat jeden modul a nechat tam pouze 2GB a vypadalo to, že počítač jede v pohodě. Jenže na 2GB RAM se nedá moc pracovat...

Takže, mám projet RAMky nějakým testem? Může to být i základní deskou? Kdybych chtěl vyměnit základní desku, tak samozřejmě na Sandy Bridge se už nevyrábí, takže případně kompletní výměna MB+CPU+RAM?

Jinak s výkonem CPU jsem spokojen, nerad bych měnil za nový, abych měl 5% výkonu navíc...jenže co s tím, když desky už nejsou...RAMky bych případně dokoupil, ale zase bych pak nerad zjistil, že to bylo základní deskou...

Děkuji za návrhy a zkušenosti

Pepa

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Waiting for ME ready - chybová hláška

Příspěvekod zeus » 31 bře 2018 17:52

ME - Management Engine, zkus aktualizovat jeho FW, resetovat nastaveni BIOSu nebo ho flesnout znovu.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

pepan321
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Waiting for ME ready - chybová hláška

Příspěvekod pepan321 » 31 bře 2018 18:04

A kde ten Management Engine najdu? V BIOSu nebo ve Správci zařízení? Jinak pro moji desku je Bios EFI ve verzi beta, když jsem zkoušel aktualizovat, tak mně to přes Bios utilitu ve Windows našlo na serverech pouze verzi FD (nejnovější non-EFI Bios). Při aktualizaci přes utilitu přímo v Biosu to hodilo error "bios id check error", přitom jsem si stoprocentně jistý, že mám Bios správné verze (díval jsem se na základní desku i na manuál, jaká tam je revize).
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... support-dl

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Waiting for ME ready - chybová hláška

Příspěvekod Fox_25 » 31 bře 2018 18:08

A potřebuješ managment engine? Já ho už ani neinstaloval a ve správci zařízení je pro jistotu zakázaný.

pepan321
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Waiting for ME ready - chybová hláška

Příspěvekod pepan321 » 01 dub 2018 12:05

Tak už jsem ho ve správci zařízení zakázal a uvidíme. Zatím děkuji.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 15 hostů