Problémy s chladičem procesoru Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team

MateliXoo
nováček
Pohlaví: Muž

Problémy s chladičem procesoru  Vyřešeno

Příspěvekod MateliXoo » 08 dub 2018 16:46

Dobrý den,

Koupil jsem si nový procesor a to AMD X4 870K Godavari. K tomu byl chladič takže jsem ho namontoval jenže když zapnu jakoukoli hru tak chladič začne hučet a zvýší otáčky (To hučení bude asi tím, že zvýší otáčky). Ale v tom případě se začne všechno přehřívat atd. Nevím čím to je, ale u minulého procesoru to tak nedělalo a teď je PC nepoužitelný na hraní..

Reklama
Cleric
Level 4.5
Level 4.5

Re: Problémy s chladičem procesoru

Příspěvekod Cleric » 08 dub 2018 16:50

To je tím že dodávaný chladič stojí za dvě věci a možná ani za ty dvě věci :D

Na tenhle typ procesoru se kupuje pořádný chladič s velkým blokem.

Jen pro úplnost, byla na chladiči nanesená pasta :D
Počítač Case ZALMAN R1 MB mATX Asus PSU 400W Fortron Hexa CPU Intel i3 4170 GPU Asus Strix GTX 950 RAM Kingstone 1 x 8GB + 1 x 2GB 1600 MHz HDD 1 SSD Samsung 120 GB HDD 2 2 TB HDD 3 500 GB Mobil Sony Xperia X Performance Tablet nVidia Shield Tablet

petr22
Guru Level 14
Guru Level 14

Příspěvekod petr22 » 08 dub 2018 16:51

Ten chladic co je v cene procesoru stoji za starou backoru.

Chce to lepsi chladic, treba Feru.

To jsou hot ty stare AMD FX procesory z roku 2010/2011,
malo vykonu, ale opravdu hodne tepla.

JegenaJk
Level 3
Level 3

Příspěvekod JegenaJk » 08 dub 2018 16:53

Pošli teploty z HWMonitoru nech sa pozrieme aké sú teploty. :-) Ten chladič stojí za...
Čo je medzi nebom a zemou?
Odpoveď: a

MateliXoo
nováček

Příspěvekod MateliXoo » 08 dub 2018 16:57

Zkusím mrknout po chladiči zatím jsem narazil na tento SilentiumPC Fera 3 HE1224 ale nevím jestli nebude hlučný

Dodatečně přidáno po 9 minutách 18 vteřinách:
A i přesto, že mám v BIOSU nastavený fan speed na manual a na nejnižší tak když zapnu nějakou hru tak se zrychlí a začne hučet a topit což když jsem třeba na chromu tak nedělá a jede v pohodě tak nevím

Michael850
Master Level 9.5
Master Level 9.5

Příspěvekod Michael850 » 08 dub 2018 18:32

Tak to bych raději moc nezkoušel, aby sis to ještě sám celé neusmažil. Ty staré BOX chladiče od AMD nebyly zas tak hrozné, ale ty procesory dost topily (a výkon stál navíc za starou bačkoru), takže to byl pak docela problém uchladit. Chce to nějakou pořádnou věž (Freezer 33). Počkej ale... Doufám, že jsi todle teď nekoupil. Jinak to můžeš obratem vrátit tam, odkud jsi to vzal. Jestli AMD, tak jedině s architekturou Zen, jinak bych se tomu vyhnul obloukem.

MateliXoo
nováček

Příspěvekod MateliXoo » 08 dub 2018 19:19

Michael850 píše:Tak to bych raději moc nezkoušel, aby sis to ještě sám celé neusmažil. Ty staré BOX chladiče od AMD nebyly zas tak hrozné, ale ty procesory dost topily (a výkon stál navíc za starou bačkoru), takže to byl pak docela problém uchladit. Chce to nějakou pořádnou věž (Freezer 33). Počkej ale... Doufám, že jsi todle teď nekoupil. Jinak to můžeš obratem vrátit tam, odkud jsi to vzal. Jestli AMD, tak jedině s architekturou Zen, jinak bych se tomu vyhnul obloukem.

No mám socket fm2+ takže nevím.. S výkonem nemám problém hele na csku měl takových 100 fps popřípadě 70 cožý mi stačí, ale problém je v tom, že když zapnu hru ten procesor má 107 stupňů takže prostě chladič nestíhá...

Diskař
Level 1
Level 1
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Diskař » 08 dub 2018 19:38

AMD jsem v ruce měl naposledy před 10+ lety, tak bych se do toho ani neměl montovat.
Je na chladiči nanesená pasta? Nebyla překrytá fólií, pokud možno průhlednou? Je dobře zacvaklý chladič? Neulomil se ten zobáček na tom umělohmotném bazmegu, co se do něho zaháknou spony chladiče?

MateliXoo
nováček

Příspěvekod MateliXoo » 08 dub 2018 20:04

Diskař píše:AMD jsem v ruce měl naposledy před 10+ lety, tak bych se do toho ani neměl montovat.
Je na chladiči nanesená pasta? Nebyla překrytá fólií, pokud možno průhlednou? Je dobře zacvaklý chladič? Neulomil se ten zobáček na tom umělohmotném bazmegu, co se do něho zaháknou spony chladiče?

Ano pasta je nanesená.. mám ji doma koupenou zvlášť a překrytá nebyla možná je to tím chladičem a proto přemýšlím o koupě nového chladiče asi bych nehledal problém v procesoru je to AMD a ty prostě topí

drobino
Level 3
Level 3

Příspěvekod drobino » 08 dub 2018 20:12

Ten box chladič je na procesor s tdp 95w oparvdu málo na athlonu x4 640 jsem měl freezer 7 a ten už to jakž takž stačil uchladit. Taky záleží na skříni a airflow pokud máš nějakou uzavřenou pixlu tak ti nepomůže ani sebelepší chladič.

MateliXoo
nováček

Příspěvekod MateliXoo » 08 dub 2018 20:15

drobino píše:Ten box chladič je na procesor s tdp 95w oparvdu málo na athlonu x4 640 jsem měl freezer 7 a ten už to jakž takž stačil uchladit. Taky záleží na skříni a airflow pokud máš nějakou uzavřenou pixlu tak ti nepomůže ani sebelepší chladič.

Skříň mám ATXovou je velká je tam dost místa a odvětrávání by mělo být v cajku navíc všechno ostatní je na 35 stupních jen CPU letí na 85 a 70 atd.. takže možná ten chladič je problém

drobino
Level 3
Level 3

Příspěvekod drobino » 08 dub 2018 20:21

Skříň atx je jen formát celkem nic to o skříni neříká.Nevíš tip? nebo ji sem třeba vyfoť. Kolik máš uvnitř ventilátorů a kde jsou umístěny, jaký mají rozměr?Ty čidla na desce které ti ukazují ostatní teploty mohou být téměř kdekoli takže i to je celkem nic nevypovídající údaj pokud aspoň nenapíšeš jakou máš desku.

• Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Teplota Pentium G4600 s box chladičem
    od Rewqa » 05 srp 2017 14:15 » v Problémy s hardwarem
    6
    391
    od RIKI22
    05 srp 2017 14:57
  • P: MSI Radeon RX 480 4G s vylepšeným chladičem
    od Adys301 » 27 kvě 2017 17:47 » v P: Hardware