USB Typ-C na základní desce Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

USB Typ-C na základní desce

Příspěvekod remkren » 11 dub 2018 09:45

Na základní desce mám interní konektor pro USB Typ-C viz obrázek (1):
Obrázek

Protože mám na základní desce jen jeden 19pin konektor USB 3.0, který využiju pro 2 USB (modré) na čelním panelu skříně, tak mi chybí alespoň jeden konektor USB 3.0 pro připojení interní čtečky karet. Čtečka má dva obyčejné USB 3.0 vstupy jeden pro čtečku a jeden pro USB 3.0 na čelním panelu čtečky viz obrázek (2):
Obrázek

Existuje prosím nějaký kabel samec - samec, kde jeden konec přijde do portu 3.1 typ-C viz obrázek (1) a druhý samec bude klasický USB 3.1 Gen2 (červený) kompatibilní s USB 3.0. Tím bych připojil čtečku a druhý vstup na čtečce (pro konektor na čelním panelu čtečky) by nebyl zapojený?

Jinak bych pro čtečku musel dát do desky PCI-E řadič pro další interní 3.0 header a zdá se mi jednodušší použít USB 3.1 Gen 2, který je zpětně kompatibilní s USB 3.0 i USB 2,0. Nikde se ale nemůžu dopátrat takového kabelu, který by měl samce do samice, který je na desce.

Děkuji moc za odpověď.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB Typ-C na základní desce

Příspěvekod ITCrowd » 11 dub 2018 09:56

Asi bude nejjednodušší, když sem dáš, co to je za desku. Z toho tvého blábolení netuším, co vlastně chceš. Jedno je jisté - více než dva porty na ten konektor nedáš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB Typ-C na základní desce

Příspěvekod petr22 » 11 dub 2018 09:57


Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB Typ-C na základní desce

Příspěvekod ITCrowd » 11 dub 2018 10:14

Sice není červený, ale jestli je to ono, gratuluji ke křišťálové kouli :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB Typ-C na základní desce

Příspěvekod petr22 » 11 dub 2018 10:17

Na desce USB-C, na ctecce USB 3.0.

Potrebuje neco, co to propoji.

Otazka je, jestli to bude fungovat, ten kabel uz bude celkem dlouhy.

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB Typ-C na základní desce

Příspěvekod remkren » 11 dub 2018 10:25


V podstatě ano, nevěděl jsem, že z typu C USB 3.1 Gen2 se dá vytáhnout 19 pin USB header, proto jsem chtěl klasického samce USB 3.0. Takže to je přesně ono, co potřebuju. Asi to ale u nás v republice to asi nebude nikde k sehnání co?
Moc ti děkuju, pomohls mi.

ITCrowd píše:Asi bude nejjednodušší, když sem dáš, co to je za desku. Z toho tvého blábolení netuším, co vlastně chceš. Jedno je jisté - více než dva porty na ten konektor nedáš.

Asi nebudeš příliš inteligentní, když nepochopíš fotku a obrázek konektoru s přesným popisem z manuálu desky (na hrubý pytel hrubá záplata). Očividně tvůj kolega to nepovažoval za blábolení a přesně pochopil o co jde. Kdybys věnoval více času vstřícnosti a textu otázky než své samolibé aroganci (kterou jsi tady na tomto fóru pověstný), tak bychom se rychleji dobrali k výsledku.

Dodatečně přidáno po 4 minutách 51 vteřinách:
ITCrowd píše:Sice není červený, ale jestli je to ono, gratuluji ke křišťálové kouli :-)


Pokud to nevíš, tak tě rád poučím:
Samice klasických konektorů USB se označují barevně podle typu USB:
USB 2.0 bílá
USB 3.0 (nebo po novu USB 3.1 Gen 1) modrá
USB 3.1 Gen 2 červená
Takže žádná křišťálová koule, jen jsem tím poukazem v závorce na barvu chtěl přiblížit o jaký typ USB jde. Pokud tě to jako odborníka zmátlo, tak se omlouvám.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB Typ-C na základní desce

Příspěvekod ITCrowd » 11 dub 2018 10:37

OT/Kdybys dal vědět, co to je za desku, bylo by to hned. Ale to je asi moc práce, viď? Proč to taky rádcům usnadňovat, že?
S inteligencí se s tebou rád poměřím :-)
To, že kolega přeluští tvé blábolení je jeho plus. Ne každý má tu schopnost. Proto se technici vyjadřují stručně, jasně a výstižně.
Arogantní začínám být až ve chvíli, kdy se tazatel neřídí radami, nebo je mu všechno nutno opakovat 3x a více :-) Stačí umět číst :-)
/OT
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB Typ-C na základní desce

Příspěvekod vuLva » 11 dub 2018 10:42

remkren: ASUS H370 PRIME-A má 2x interní USB 3.0 port. Nemusel by si řešit redukci. Viz. tvoje předchozí vlákno.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB Typ-C na základní desce

Příspěvekod remkren » 11 dub 2018 10:47

vuLva píše:remkren: ASUS H370 PRIME-A má 2x interní USB 3.0 port. Nemusel by si řešit redukci. Viz. tvoje předchozí vlákno.


Nevím, kde jsi přišel na Asus desku, nikde jsem nic takového nepsal. Deska je to GIGABYTE Z370 HD3P a ta má jen jeden USB 3.0 19pin interní konektor. Ale i tak díky.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB Typ-C na základní desce

Příspěvekod petr22 » 11 dub 2018 10:51

Ja teda nechci delat kverulanta, ale USB-C na desce a USB 3.0 na ctecce bude asi vypadat vsude stejne :-)

Tudiz na desce tak uplne nezalezi.

Je treba propojit USB-C na desce s tim USB 3.0 konektorem na ctecce co ma jit puvodne do desky.

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB Typ-C na základní desce

Příspěvekod remkren » 11 dub 2018 10:54

ITCrowd píše:Arogantní začínám být až ve chvíli, kdy se tazatel neřídí radami, nebo je mu všechno nutno opakovat 3x a více :-) Stačí umět číst :-)
/OT

Arogantní jsi byl hned při své první odpovědi (ne při opakované). Nejapná poznámka o blábolení je značně arogantní. Za to, že já nemám schopnost a znalosti se vyjádřit stručně technicky na úrovni zdejších zkušených adminů a ve snaze vše popsat podrobně jsem si hned při tvé první odpovědi vysloužil arogantní poznámku. Nicméně po shlédnutí seriálu Teorie velkého třesku tě tady už vždycky beru s rezervou a nijak mne tvé odpovědi neuráží, protože jsem pochopil, že některým hodně technicky inteligentním lidem může na druhé straně totálně chybět sociální inteligence.

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB Typ-C na základní desce

Příspěvekod vuLva » 11 dub 2018 10:54

Však to je jen doporučení na jinou desku. Ušetří ti to práci se sháněním zbytečný redukce, pokud netrváš vyloženě na desce od GB.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů