Divoké zapínání PC Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod Turion » 17 dub 2018 09:46

V popisu nevidím CPU, ale RM550x stačí bohatě na všechny.

Reklama
casperdeluxe
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 748
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod casperdeluxe » 17 dub 2018 10:29

Jednou jsem řešil podobný problém. Nakonec to dopadlo tak, že se musela měnit deska, protože odešla napájecí kaskáda. Zdroj bych samozřejmě zkusi taky jako první. Jsem z Brna. Zdroj na vyzkoušení bych tu měl.
Phanteks Enthoo Evolv X, Intel i7 12700KF, G.Skill TridentZ 4x8 4000 CL18, Asus ROG STRIX Z690-A Asus TUF RTX 3070, Phanteks Revolt X 1200, EKWB Custom loop, Samsung 970 PRO 1TB, Gigabyte Aorus Gen4 500GB, DELL Alienware AW3420DW, Corsair K95 Platinum, Steelseries Rival 600, Sennheiser GSP600, Sennheiser GSX1000

repley
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod repley » 17 dub 2018 10:39

Turion píše:V popisu nevidím CPU, ale RM550x stačí bohatě na všechny.


Koukám že se mi tam nenakopírovalo. Mám i7 4770.

Dodatečně přidáno po 59 vteřinách:
casperdeluxe píše:Jednou jsem řešil podobný problém. Nakonec to dopadlo tak, že se musela měnit deska, protože odešla napájecí kaskáda. Zdroj bych samozřejmě zkusi taky jako první. Jsem z Brna. Zdroj na vyzkoušení bych tu měl.

Po vyzkoušení zdroje samozřejmě bude na řadě deska. Horší to je s tím, že už jich moc v prodeji není :) Jinak jsem od Kolína, takže dááálka :)
Intel Core i7-4770
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Samsung SSD 840 EVO (120GB)
Kingston HyperX Fury Black DDR3 1866 (16GB)
ASUS ROG STRIX GAMING GeForce GTX 1070 OC DirectCU III 8GB
Corsair RM650x
WD Caviar Blue EX (1TB)
Crucial SSD MX300 (525GB)
CoolerMaster HAF XB EVO (black)

SpaceExplo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod SpaceExplo » 17 dub 2018 13:26

V roce 2011 se mi na Asus AM3 desce delo presne to samy - zapnuti po delsi dobe bez problemu, ale zapnuti chvilku po vypnuti vubec nic. Po eliminaci efektu HDD a bedny (GPU bylo integrovane v desce) jsem koupil a vyzkousel jinej zdroj i pameti a nepomohlo.

Deska byla v zaruce, poslal jsem ji na reklamaci a vratili mi ji, ze je zcela v poradku. Natocil jsem video jak to nejdriv jde a pak nejde zapnout a poslal na opetovnou reklamaci -> pak to prodejce uznal a poslal ji vyrobci k oprave. Vyrobce (resp. jeho opravna v CR) prepajela patici procesoru a od te doby ta deska funguje zcela bez problemu doted.

Takze jsem presvedcen, ze ve tvem pripade je to deska.

PS: co se tyce tvych myslenek na "nejakou tepelnou pojistku", budu fabulovat a vyjadrim domnenku, ze to je "svym zpusobem" mozne: CPU potrebuje nejaky "impuls"/"spoj" pro zapnuti a pak uz jej ke svemu chodu nepotrebuje, je mozne, ze po "zahrati" oblasti kolem spoje toho impulsu (v mem pripade socket) se ten spoj "rozpoji"(resp. znehodnoti) a proto to nejde zapnout ihned, ale po "zchladnuti" se to opet spoji a tim padem to jde zapnout. Mozna je tech impulsu/spoju zapotrebi vic nebo je zapotrebi jakasi "kvalita" toho spoje, ktera je ve studenem stavu v poradku, zatimco pri zahrati se degraduje (a nekdy povoli rozjet vetraky a nekdy ani to ne). Ale jak jsem psal - jen fabulace z me strany na zaklade popisu chovani.
Pozor: neumim cist myslenky (ani na dalku, ani po internetu) a nectu mezi radky.

repley
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC  Vyřešeno

Příspěvekod repley » 18 dub 2018 20:34

Tak už druhým dnem mi tu běží nový zdroj a zdá se, že to opravdu bylo tím. Vše funguje naprosto korektně. Zkoušel jsem spustit, zatížit v OCCT a vypnout a hned zapnout. Takto asi 20x a funguje to. Takže sice to moc rozumově nechápu, ale všem moc děkuji za pomoc a tento tread označím zítra jako vyřešený. Pokud by mi k tomu někdo chtěl ještě něco napsat. Moc děkuji a zatím se loučím.
Intel Core i7-4770
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Samsung SSD 840 EVO (120GB)
Kingston HyperX Fury Black DDR3 1866 (16GB)
ASUS ROG STRIX GAMING GeForce GTX 1070 OC DirectCU III 8GB
Corsair RM650x
WD Caviar Blue EX (1TB)
Crucial SSD MX300 (525GB)
CoolerMaster HAF XB EVO (black)

Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod JegenaJk » 19 dub 2018 01:06

Nechce sa mi to vysvetlovať ale to som rád. :-) Téma uzamkni fajkou prosím. :-) Pokiaľ budú zase problémy , tak napíš zas :-)
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů