PICkit3 a problémy okolo něj

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jarajarda
Level 2
Level 2
Příspěvky: 239
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PICkit3 a problémy okolo něj

Příspěvekod jarajarda » 22 dub 2018 15:09

Vím že jsem si asi nevybral nejlepší tematickou rubriku kam jsem zařadil svůj příspěvek, ale tato se mi zdála celkem nejpřijatelnější. Jestli je tu lepší nechť mě tam moderátor zdejšího fóra přesune.

Mám programovací a debbugovací nástroj na práci s uProcesory PIC a ten nechce spolupracovat s MPLABx v1.20 (mám poměrně starou verzi ale je to z toho důvodu, že podporuje PICkti3 ale ještě není tak dalece závislá na internetu.

Součástí MPLABX je nějaké samostatné prostředí IPE (měl by to být programátor který podporuje mimo jiné i PICkti3.

Dává hlášky že je všechno O.K. Že uProcesor programuje, verifikuje, čte, maže, nebo zjišťuje zdali je prázdný - blank.
Ovšem když odpojím ICSP od obvodu - uP dává to ty samé hlášky, což mi teda hlava nebere.
Přitom je spojení PICkti3 - uProcesor přes ICSP přesně podle předepsané konvence. Target Ucc, GND, ICSPDAT, ICSPCLK z Ucc tatget odpor 27k na *MCLR/Vpp

Zajímalo by mě, zdali existuje ještě nějaký další SW pro PICkti3 než právě MPLABX, aby se jím daly uProcesory přes ISCP alespoň programovat!

Je zde někdo taky podobně "postižený" (zabývá se tady někdo programováním obvodů PIC a má k tomu co říci?)

Ještě vím o tomhle programátoru od Microchip ale ten prý je nějaký problematický, snad už ani není podporovaný. Sám má sice jen asi 5MB ale potřebuje NET Frame Work v 3,5 - které mají asi 850MB. To se mi zdá o ničem. S kanónem na komára.

Děkuju za odpovědi
Přílohy
548.jpg
pickit3 pinout.png
PICkit3_3.jpg
PICkit3_3.jpg (21.77 KiB) Zobrazeno 1288 x

Reklama
Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PICkit3 a problémy okolo něj

Příspěvekod Fox_25 » 22 dub 2018 17:33

Net framework je prostředí ve kterém se ta aplikace spouští, taky se bez něho neobejde chod více programů a dokonce i her. A nemá 850MB, ale nějakých 200MB.

jarajarda
Level 2
Level 2
Příspěvky: 239
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PICkit3 a problémy okolo něj

Příspěvekod jarajarda » 22 dub 2018 18:28

Neexistuje stažení nějakého instalátoru NET Frame Work 3,5 ale (off-line) něco jako instalace jakéhokoliv programu pro Windovs, aby se ten balík stáhnul třeba na na flashku nebo USB HDD, přenesl se na kýžený počítač (který nemá internet) a na něj se NET Frame Work 3,5 nainstaloval.

To se musí stáhnout něco jako loader (asi 900 kB) který to in-line hned stahuje a instaluje rovnou na onen počítač který je připojený na internet? Proč je to takhle udělaný? Já jsem procestoval kde co, ale všude jen tohle: dotNetFx40_Full_setup
To je ten loader asi 900kB.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PICkit3 a problémy okolo něj

Příspěvekod Fox_25 » 22 dub 2018 19:24


jarajarda
Level 2
Level 2
Příspěvky: 239
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PICkit3 a problémy okolo něj

Příspěvekod jarajarda » 22 dub 2018 21:38

Děkuju, jenže jsem přišel na to, že to chce verzi NET FrameWork 4.0 Tak je to rozcáplý..! Je to napsaný v jednom instalačním programu pro PICkit3 programmer a přímo to tam na mě před započetím instalace vybafne! Inu chceš li na komára, pak jedině s kanónem! (To že má program 5 MB ještě neznamená že bude chodit!!!) S verzí 2 a s verzí 3.5 se to sice spustilo, ale spousta tam toho nešlo. Nabídky byly zašedlé. Jak se to shodilo - ukončilo, tak podruhé už se to spustit nedalo ani když se ten prográmek 5MB přeinstaloval.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PICkit3 a problémy okolo něj

Příspěvekod Fox_25 » 22 dub 2018 23:26

Safra to není jak s kanónem na velblouda, aby sis mohl pustit třeba film v přehrávači media player classic který má velikost 4MB tak k tomu taky potřebuješ operační systém který zabírá XY GB. Ber to tak že ten program je v tom udělaný a tak to prostě ke svému běhu potřebuje.

A tak jako existuje standalone verze 3.5, tak je i 4.0

https://www.microsoft.com/en-US/Downloa ... x?id=17718

jarajarda
Level 2
Level 2
Příspěvky: 239
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PICkit3 a problémy okolo něj

Příspěvekod jarajarda » 23 dub 2018 15:48

Program se dá udělat střízlivě, s ohledem na datový prostor a nebo se na nějaké ty stovky MB nehledí. Já té 2. variantě moc nefandím!

Tak jsem konečně zprovoznil ten USB programátor PICkit3. Mám ho koupený už asi 4 roky a ležel mi doma ještě origo zabalenej protože nebyl čas a podmínky. Konečně jsem se k tomu teď dostal a celou neděli jsem se s tím patlal.

Program sám o sobě má sice jenom 2,5 MB ale aby jste ho zprovoznili potřebuje mít nainstalovaný NETFrameWork skutečně v.4.00 který má přes 200MB

Tady s tím SW programátorem v.3.10 (jehož printscreeny přikládám) to dokáže jen nasypat program do procesoru přes ICSP který může být zaletovaný na desce.

V prostředí MPLABX od Microchipu (což je "drobeček" 300MB) by to mělo umět i debbugovat - odlaďovat program a vyhledávat chyby, (zobrazuje vám to momentální obsah paměťi a důležitých registrů, což může být někdy užitečné ale naučit se to používat je dost časově i paměťově náročný.

Snad teď když mám zkušenosti s tím PICkit3 programátorem tak se mi snad ještě podaří rozchodit ten hrůzný balík MPLABX od Microchipu

Teď když vidím, jak má Microchip ty programy komplikované, složité a velké, vidím jak je ten HW JDM programmer a k tomu softwer ICprog je geniální řešení nejen pro amatéry, a vidím jak jsou Američani blbí. To jejich řešení mi přijde jak s kanónem na komára.

Stvořili to totiž amatéři někde z Holandska, Belgie a nebo někde tam odsud v prvopočátcích, kdy v Americe Microchip příšel s těžkým kalibrem - molochem MPLABX který se tehdá ještě jmenoval MPLAB.

Kdyby někdo projevil zájem - poradím jak na programátor PIC asi za 400 kč svépomocí.

Stáhnete to všechno na internetu free a HW si uděláte doslova za pár šupů. Na té fotce je to ten geniální programátor s tím malým zeleným soklem.

Jediná výhoda PICkit3 je ta, že se připojuje přes USB a že umožňuje debuggování - odlaďování programu některých jednočipových uProcesorů.
Přílohy
3xprogrammer.JPG
Pickit3_2.JPG
Pickit3_1.JPG


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC na hry okolo 45k
    od Luschak » 24 črc 2023 15:02 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1577
    od Luschak Zobrazit poslední příspěvek
    25 črc 2023 12:24
  • Herní PC okolo 25 000 Kč
    od rosenvoj » 25 kvě 2023 14:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    991
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 14:02
  • Herní pc - okolo 30K
    od davkocz » 11 čer 2023 21:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    757
    od davkocz Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 08:47
  • Herni pc okolo 70k
    od beather » 31 črc 2023 19:17 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    22
    2310
    od beather Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 09:21
  • Upgrade PC pro RTX 3070 okolo 10k
    od AntenorCZ » 21 črc 2023 14:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    762
    od python.p Zobrazit poslední příspěvek
    23 črc 2023 06:36

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 17 hostů