Disk boot error, insert disk And press enter

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mysoksky
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Disk boot error, insert disk And press enter

Příspěvekod Mysoksky » 26 dub 2018 16:50

Teď se mi podařilo dostat do Windows (10), načítání se to klasicky, ale pak nastala chyba (stopcode) a PC se restartoval, ale už jsem se do Windows i znova nedostal. Mám to znova zkoušet nebo co byste doporučili?

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Disk boot error, insert disk And press enter

Příspěvekod ITCrowd » 26 dub 2018 16:54

Doporučuji netrápit disk starty, dát ho do stolního počítače a pokusit se o záchranu dat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Diskař
Level 2
Level 2
Příspěvky: 209
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Disk boot error, insert disk And press enter

Příspěvekod Diskař » 26 dub 2018 16:56

V bios povolit SMART.
Já bych zkusil nastartovat z live linuxu. Nejlépe Mint. Pokud to naběhne, tak spustit program GSmartControl, udělat otisk obrazovky, spustit Firefox a sem do fóra vyvěsit obrázek ze smartu.
Buď jsou trop wokna nebo disk, nejlépe obojí.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Disk boot error, insert disk And press enter

Příspěvekod ITCrowd » 26 dub 2018 17:04

Klidně i linux, pokud to zvládneš, ale pokud ti jde především o data, pak začni daty. Že je disk v pánu lze celkem s úspěchem odkadnout, na to potvrzení od GSmartControl nepotřebuješ. Až budeš mít data, pak můžeš udělat kontrol, kolik jen chceš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Diskař
Level 2
Level 2
Příspěvky: 209
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Disk boot error, insert disk And press enter

Příspěvekod Diskař » 26 dub 2018 17:16

GSmartControl v tomto případě slouží k přečtení pouze smartu a nikoliv ke kontrole povrchu ploten.
Já napřed zjistím stav disku a podle toho se rozhoduju, zda udělat obraz disku nebo zkopírovat všechno jak to leží a běží. A nebo podle stavu disku stahovat data ručně podle důležitosti, kdyby to už nedal do konce.

Mysoksky
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Disk boot error, insert disk And press enter

Příspěvekod Mysoksky » 26 dub 2018 17:21

Nevím jak se dostat do Linuxu, nicméně ten disk je ve stolním počítači. Foto ze smartu nestíhám vyfotit :-(
Přílohy
15247557016921316467948.jpg

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Disk boot error, insert disk And press enter

Příspěvekod ITCrowd » 26 dub 2018 17:25

To je v pořádku. Pokud se ovšem spoléháš na to, že ve smartu jsou skutečně správné hodnoty. A to být nemusí. Navíc bych v tomto konkrétním případě nezkoušel výdrž elektroniky, protože už se stalo, že BIOS disk nedetekoval.
Určitě se ale shodneme v tom, že by tazatel měl přestat trápit disk zbytečnými booty, tedy pokud to s daty maslí vážně.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Diskař
Level 2
Level 2
Příspěvky: 209
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Disk boot error, insert disk And press enter

Příspěvekod Diskař » 26 dub 2018 17:36

Ještě se mi nestalo, že by ve smartu nebyly správné hodnoty. I u jednotek disků, které byly úplně mrtvé. :roll:
Navíc ve smartu je víc položek, ale ne všechny výrobce dovolí zobrazit uživateli. Takže zkušenost říká, že smart a jeho údaje nejsou vždy směrodatné.
Přesně tak. Neničit disk zbytečnými booty. Ať je vadná elektronika nebo povrch ploten. Proto mnou léty osvědčený postup, zjistit jak vypadá smart, aby se vidělo co si k disku možno ještě dovolit. A že ho nevidí BIOS, tak to jsem rozebíral někde na začátku.
Tak Linux padá. Pak musíš disk k přečtení smartu a záchraně dat přenést do jiného počítače.

Mysoksky
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Disk boot error, insert disk And press enter

Příspěvekod Mysoksky » 26 dub 2018 17:39

S tím, že příjdou o data jsem se tak nějak smířil, i když některé jsou pro mě dost důležité, hlavně mě trápí, že příjdu od win10, což je vlastně součást dat. Takže pokud má někdo funkční nápad, tak bych to velmi ocenil. Při nejhorším bych si koupil nový disk (teď už SSD - 240 gb (snad bude stačit na systém a nějaké Adobe prográmky)) a tam dal ten win7. Myslíte, že kdybych no nainstaloval dočasně na tento HDD, že by vydržel alespoň 2 měsíce nebo by se ani nerozjel? Jestli teda chcete , půjdu do BIOSu, změním to na IDE, vyfotím Smart a dám to sem, nicméně to je alespoň na 2 Booty...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Disk boot error, insert disk And press enter

Příspěvekod ITCrowd » 26 dub 2018 17:43

Win10 seženeš na e-bayi za něco kolem stovky - prohledej fórum, mluví se tu o tom dost často.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Mysoksky
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Disk boot error, insert disk And press enter

Příspěvekod Mysoksky » 26 dub 2018 17:57

Fakt, že jo :-) Není to kradený?

Dodatečně přidáno po 16 minutách 5 vteřinách:
No vypadá to tak, že budu kupovat nový disk i os. Jen jestli není nějaká možnost zjistit, jestli je to opravdu diskem a ne zdrojem a nebo něčím jiným. Má smysl zkusit, jestli není špatnej kabel (z disku do základní desky)? Bohužel nemám k dispozici žádný jiný počítač mladší než 5 let, u starého počítače je jiný port...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Disk boot error, insert disk And press enter

Příspěvekod ITCrowd » 26 dub 2018 18:15

Není. Možná taky bude stačit zadat key z windows7. Ale na to jsou tu lepší znalci.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Unmountable Boot Volume Error
    od back » 09 srp 2023 13:29 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    8
    1545
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    09 srp 2023 15:25
  • M.2 disk + eterní box
    od BigSandy » 03 čer 2023 09:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    592
    od pazdrat Zobrazit poslední příspěvek
    03 čer 2023 10:46
  • pevný disk Příloha(y)
    od Terka05 » 23 kvě 2023 05:47 » v Problémy s hardwarem
    31
    2676
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 18:30
  • Nový disk (HDD, SSD) do PC, cca 2 000 Kč
    od mandak1 » 20 čer 2023 08:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    808
    od mandak1 Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 09:35
  • disk - skoro KO
    od rhsCZ » 06 úno 2024 17:29 » v Problémy s hardwarem
    3
    557
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 18:41

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů