PC nenaběhne

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Radagast
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC nenaběhne

Příspěvekod Radagast » 07 kvě 2018 20:08

Dobrý den,

po dvouletém bezproblémovém fungování se mi dnes neočekávaně počítač vypnul. Když se PC vypnul, monitor zahlásil ''No input signal'' a od té doby nejde vůbec zapnout. Zkoušel jsem metodu vytáhnout kabel ze zdroje, počkat 30s až minutu a pak jej znovu zapnout. Nic se neděje, akorát na chvilku se roztočí větráček, problikne v něm podsvícení a znovu klekne. To je tak všechno, co s ním můžu dělat, protože se dále nic neděje. :-D PC je kupovaný a skládaný na CZC. Bohužel nemám kde vyzkoušet vadnost komponentu. Neproběhl žádný upgrade ani taktování. Hry si kupuju a pravidelně aktualizuju drivery.

Nejsem znalec, ale řekl bych že se jedná buď o zdroj, nebo v horším případě o základovku která se už neprodává. Mimo jiné na základovce mi momentálně svítí jedna červená (permanentně svítí červeně i když je pc vypnut) kontrolka ke zdroji. Původně svítilo SupremeFX audio s obvodem na levé straně desky - už nesvítí vůbec. Chci se zeptat jestli se s tím už někdo setkal a v čem by dle Vás byl problém než pc zanesu do servisu? Děkuji

Intel Xeon E3-1231v3
Seasonic S12II-620 620W
ASUS B85-PRO GAMER
MSI R9 380 GAMING 4G, 4GB
WD Blue EX - 1TB
HyperX Fury Blue 8GB DDR3 1866
SSD 120GB

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nenaběhne

Příspěvekod petr22 » 07 kvě 2018 20:25

Podle me zdroj.

Nedavno mi odesel Seasonic SS-520GB kupovany v roce 2012 a chovalo se to velmi podobne.
Az budu mit na to cas, tak ho rozeberu a zkusim najit cim by to mohlo byt.

Radagast
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nenaběhne

Příspěvekod Radagast » 07 kvě 2018 21:35

Taky bych spíše odhadoval zdroj. Nemám momentálně přístup k tomu, abych ho otestoval na jiném PC. Počítač při pokusu o zapnutí nijak nepípá - nic se v podstatě neděje. Jenom blikne podsvícení u větráku ze skříně a hotovo. Zvládl bych si zdroj vyměnit za nově koupený, než abych čekal několik týdnů na servis od technika. Pokud by byl problém v základovce, tak ho odnesu... :-D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nenaběhne

Příspěvekod petr22 » 07 kvě 2018 21:38

Jak je ten zdroj stary ?

Mel by mit zaruku 3 nebo i 5 let.

Adgaro
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC nenaběhne

Příspěvekod Adgaro » 07 kvě 2018 22:19

Zdroj 5 let a základovka 3 roky u CZC. PC kompletně složený a v provozu 2 rokem bez žádný závady. Je mi ovšem divný, že na desce stále svítí ta kontrolka konkrétně pro power. Neměla by zhasnout když neteče šťáva? Třeba pod procesorem kontrolka je, měla by svítit a nereaguje za ty dva roky vůbec :D

SpaceExplo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nenaběhne

Příspěvekod SpaceExplo » 08 kvě 2018 00:13

To PC je jeste porad v zaruce?
Pozor: neumim cist myslenky (ani na dalku, ani po internetu) a nectu mezi radky.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nenaběhne

Příspěvekod petr22 » 08 kvě 2018 01:02

Vadny zdroj muze delat cokoliv.

Treba zapnout pocitac jakmile zapojis napajeci kabel.

Zdroj jako Seasonic by ale nemel delat svetelne a kourove efekty jako lacine
nekvalitni zdroje.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů