Přehřívající(?) se notebook MSI

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
CutiePie
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: květen 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Přehřívající(?) se notebook MSI

Příspěvekod CutiePie » 18 kvě 2018 21:49

Ahoj,

předesílám, že jsem přes hardware úplně tupá, tak zkuste nepáchat sebevraždy, až to dočtete :roll:

mám problém s notebookem MSI GE72VR 6RF-204CZ Apache Pro; přijde mi, že vážně hodně topí a to jak při hraní her a náročnějších činnostech (hodně otevřených oken v prohlížeči/práce v Photoshopu etc.), tak i při mírné zátěži.

Můj notebook: https://www.czc.cz/msi-ge72vr-6rf-204cz-apache-pro-cerna/200366/produkt

Pokud mám jen otevřený word a píšu, teplota je oukej, nikdy jsem ji ani neměla potřebu měřit.

Při běžné činnosti, jako třeba prohlížení na Google Chromu nebo při více otevřených aplikacích už člověk cítí teplo, které z té klávesnice sálá. Ne, že by se to nedalo vydržet, je to notebook, já to beru, ale zdá se mi, že je to přesto nepřiměřeně horké; zvlášť, když mám zapnutou chladící podložku i Cooler boost.

Bezny.PNG


Když zapnu hru, nebo prostě notebook nějak zatěžuju, většinou sálá tak, že už je celkem nepříjemné mít na něm položené ruce a dotýkat se kláves. Tohle konkrétně je zachyceno při hraní Witchera 3 (na poměrně náročné nastavení), nic jiného kromě Steamu na pozadí neběželo. Záhadou mi je, proč se CPU i GPU vždy vyšphlá k devadesátkám, ať mám nastevené detaily na nejnižší, nebo na ultra. Funguje to podobně u většiny her.

Zatez.PNG


Nejvíce se ntb zahřívá u levého horního rohu, teplo ale jde z celé klávesnice. I když je cítit i zespoda, daleko vyšší teploty jsou na vrchu těla u klávesnice (asi chladící podložka, idk).

Heat.PNG


Notebook je často celý od prachu (stojí v prašném prostředí, nedá se s tím nic dělat, mám hodně knih a divnej pokoj ^^), čistím ho ale jen na povrchu.

Mám tuto chladící podložku, pořídila jsem ji hlavně, aby se mi na něj tenhle obr vešel, nejsem si jistá, jestli to byla správná volba: https://www.czc.cz/belkin-coolspot-anywhere-ultra/115799/produkt

Notebook je rok starý, pořád v záruce. Bohužel, při reklamaci ho odváží na servis do Polska, což se mi hrubě nelíbí; jednak kvůli času a jednak protože netuším, jestli mi ho tam nezničí nebo nepřijdu o nezálohovaná data.

Moje otázky jsou:
    1) Jsou tyhle teploty normální a neničí notebook?
    2) Pomůže servis, nebo je to na vnitřní vyčištění, nebo jen zbytečně hysterčím?
    3) Pomůže mi jiná chladící podložka? Případně jaká a jak ji použít? Někde jsem slyšela, že můžou chladícímu systému ntb spíš uškodit.

P.S. Někdo už to řešil, moc moudrá z toho ale nejsem: https://forum-en.msi.com/index.php?topic=287196.0#
P.P.S. Má i review, ani z ní moudrá nejsem: https://www.notebookcheck.net/MSI-GE72VR-6RF-Apache-Pro-Notebook-Review.189916.0.html

Díky moc všem za případnou pomoc! :inlove: Je to hodně textu, já vim. Jen se o něj bojím, stál přeci jen docela dost peněz a já jsem v tomhle úplný neználek..

Reklama
komplik
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 290
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívající(?) se notebook MSI

Příspěvekod komplik » 18 kvě 2018 22:11

Já nevidím žádné přehřívání ale normální provozní teploty levného notebooku kde se dává přednost výkonu než provedení
M1 Macbook Air 16GB RAM
i5-10400F, 32GB RAM a dočasně GTX1060 3G
iPadAir 2020

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívající(?) se notebook MSI

Příspěvekod petr22 » 18 kvě 2018 22:15

1. teploty bohuzel na herni notebook (zvlast na levny notebook od MSI) normalni jsou a notebook
pochopitelne nici, zivotnost takzvanych hernich notebooku nebyva o moc delsi nez zaruka

2. je to urcite na vnitrni vycisteni, pomuze i stlaceny vzduch ve spreji. Ono vic nez pravidelne
cistit chlazeni od prachu uzivatel delat nemuze

3. chladici podlozka notebooku skodi, zvysuje rozdily teplot na desce a uvnitr a venku. Cidlo si sice
mysli ze je teplota nizsi, ale ve skutecnosti se zvysuje opotrebeni zakladni desky.

Principialne nema smysl foukat zvenku vzduch na neco, co se zahriva vevnitr.

Jedna z moznosti je koupit medene desticky a ty umistit pod chladic na procesoru a graficke karte,
coz ale znamena poruseni zaruky.

Hlavni problem je v tom, mit vykonny procesor a grafiku na hry - a to cele nacpat do notebooku,
kde nelze namontovat odpovidajici chlazeni.

Doporucuji to prodat ihned, jak skonci zaruka a pokud to bude jeste stale funkcni.

komplik
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 290
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívající(?) se notebook MSI

Příspěvekod komplik » 18 kvě 2018 22:18

Obrázek

tohle je vypovídající z té recenze..

grafika 85 stupňů, CPU až 97 přo zátěžovém testu, u vás je to lepší...

chladící podložka, nevím čemu by mohla pomoc, záleží na řešení chlazení notebooku, to že fouká zespod je sice hezké ale co z toho, plast to moc neochladí
M1 Macbook Air 16GB RAM
i5-10400F, 32GB RAM a dočasně GTX1060 3G
iPadAir 2020

Uživatelský avatar
CutiePie
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: květen 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Přehřívající(?) se notebook MSI

Příspěvekod CutiePie » 18 kvě 2018 22:22

Hmm, takové zprávy nepotěší. Ale stejně děkuju moc :)

Nějaké zvláštní instrukce jak to vyčistit, případně odkaz tady někam na fórum? Nikdy jsem to nedělala, netuším ani kam tím sprejem mířit -.-

Uživatelský avatar
Titan-GT
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívající(?) se notebook MSI

Příspěvekod Titan-GT » 19 kvě 2018 10:11

Přepastovat a vyměnit podložky! Teploty se hned zlepší. Videa najdeš na youtube.

Nebo ubrat na vykonu.
Naposledy upravil(a) Titan-GT dne 19 kvě 2018 10:21, celkem upraveno 1 x.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívající(?) se notebook MSI

Příspěvekod petr22 » 19 kvě 2018 10:13

Zaruka.

Uživatelský avatar
CutiePie
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: květen 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Přehřívající(?) se notebook MSI

Příspěvekod CutiePie » 19 kvě 2018 12:22

petr22 píše:Zaruka.


Takže reklamovat a nechat to vyčistit je? :silent:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    613
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40
  • Notebook ± 25 000 Kč
    od Bulhy » 23 srp 2023 17:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1429
    od Bulhy Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 16:22
  • Notebook do 10.000
    od klimA. » 31 črc 2023 14:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1360
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 15:32
  • Notebook do 10 000,-
    od Zeck » 29 led 2024 22:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    28
    2771
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 20:14
  • Notebook max. 13k
    od Kijar » 11 úno 2024 13:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    563
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:05

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti