Samovolné vypínání PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mavl42
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Samovolné vypínání PC

Příspěvekod Mavl42 » 04 čer 2018 09:56

Dobrý den,

moc prosím o pomoc. Cca 14 dní na zpět se mi samovolně občas vypíná stolní počítač. Podle mne v tom není žádný vzorec.

Dnes ráno se mi vyplo už cca po 15 minutách obyč. práce PC, pak se pokoušelo jako vždy nastartovat, ale tentokrát se mu to nedařilo (to se mi stalo poprvé, rozbíhání se opakovalo v cca 3s intervalech-smyčka, raději jsem PC vypnul natvrdo, počkal 5 minut a zapnul, teď na něm píši tento text, běží už asi půl hodiny naprosto ok).

Když jsem po pádu zapnul operu (normálně používám chrome, ale tam mám otevřených více oken, tak jsem tentokrát zvolil operu)
tak se mi zobrazilo okno o "neobvyklém provozu" přikládám v příloze.

Mám starší ale stále pro mě dostatečně výkonný počítač, věděli by jste prosím, čím by to mohlo být?
Hardware přikládám v příloze.

Předem děkuji za odpovědi k tématu.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 32 minutách 31 vteřinách:
Před chvíli mi dnes znovu spadl počítač (cca po 2 hodinách lehké práce). Po spadnutí se normálně rozjel. Kontroloval jsem vizuálně hardware uvnitř case a všechny větráčky se točí, na první pohled nikde nic nevypadá špatně. Věděli by jste? Díky
Přílohy
hardware.JPG
screen neobvykly provoz.png

Reklama
Uživatelský avatar
TheSalon112
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: červen 14
Bydliště: localhost
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypínání PC

Příspěvekod TheSalon112 » 04 čer 2018 12:44

Bolo by fajn napísať značku a označenie zdroja - môže byť príčinou problému
MOJE ŽELEZO:
CPU: Intel core I7 870 2,93 GHz
CPU Cooler: SilentiumPC Fera 2 HE 1224
GPU: ASUS GTX1050 TI 4GB
HDD: WDC Black 1TB
SSD: Samsung 850EVO 120GB
MotherBoard: Asus P7P55D-E
RAM: 4X Kingston DDR3 2GB Value RAM
PSU: Seasonic S12ii-520
Bedňa: Corsair SPEC-03 Red LED
Blue-Ray Mechanika: LG BH10LS30

Mavl42
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypínání PC

Příspěvekod Mavl42 » 04 čer 2018 13:05

TheSalon112 píše:Bolo by fajn napísať značku a označenie zdroja - môže byť príčinou problému


Měl by to být Fortron SAGA II 500 500W. Sestavu jsem skládal cca už před 6- 7 lety. Od té doby běžel pc spolehlivě. Od té doby jsem žádný hardware nevyměňoval jen postupně rozšiřoval. Díky
Přílohy
zdroj_m.jpg

komplik
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 290
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypínání PC

Příspěvekod komplik » 04 čer 2018 13:35

Vytáhnout zdroj a kouknout do něj, zda tam nebudou nafouknuté kondíky třeba.

Může být ale i prostší důvod jako nějaký zkrat ve vypínači počítače atp. Zkusil bych odpojit front panel a zapnout počítač přes zkratování kontaktů na desce zda se bude dít to co se děje teď.
M1 Macbook Air 16GB RAM
i5-10400F, 32GB RAM a dočasně GTX1060 3G
iPadAir 2020

Diskař
Level 2
Level 2
Příspěvky: 209
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypínání PC

Příspěvekod Diskař » 04 čer 2018 13:41

Spíš bych začal od toho nejjednoduššího. Gůgl upozorňuje na neobvyklý provoz. Tentokrát bych výjimečně nezačal HW, ale odvšivením.

Mavl42
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypínání PC

Příspěvekod Mavl42 » 04 čer 2018 14:37

Diskař píše:Spíš bych začal od toho nejjednoduššího. Gůgl upozorňuje na neobvyklý provoz. Tentokrát bych výjimečně nezačal HW, ale odvšivením.


V minulosti mi PC občas spadlo kvůli youtube v chromu (když jsem dal zobrazení videa na celý monitor). Pak to přestalo (pravděpodobně se automaticky aktualizoval prohlížeč). Teď když to padalo také jsem měl vždy otevřený chrom. Momentálně zkouším jet jen na opeře a uvidím jestli to má na to vliv.

K tomu odvšivení. Co byste doporučil? Nějaký výpis programů na pozadí? Díky

Dodatečně přidáno po 2 minutách 56 vteřinách:
komplik píše:Vytáhnout zdroj a kouknout do něj, zda tam nebudou nafouknuté kondíky třeba.

Může být ale i prostší důvod jako nějaký zkrat ve vypínači počítače atp. Zkusil bych odpojit front panel a zapnout počítač přes zkratování kontaktů na desce zda se bude dít to co se děje teď.


Děkuji za tip, prvně zkusím jestli to není software.. pak se vás kdyžtak ještě poptám. U "zapnout počítač přes zkratování kontaktů na desce" jsem naprostý nováček.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypínání PC

Příspěvekod xbs » 04 čer 2018 16:00

stačí na desce najít kontakty pro zapínání kompu (v případě potřeby poslouží návod k desce), odpojit konektor spínače a propojit třeba prostym přiloženim šroubováku...

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypínání PC

Příspěvekod zeus » 04 čer 2018 16:01

...nebo snubaku ;)
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Mavl42
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypínání PC

Příspěvekod Mavl42 » 05 čer 2018 10:29

xbs píše:stačí na desce najít kontakty pro zapínání kompu (v případě potřeby poslouží návod k desce), odpojit konektor spínače a propojit třeba prostym přiloženim šroubováku...


Pánové děkuji za pomoc. Dnes jsem zaznamenal zajímavý úkaz, který pravděpodobně potvrzuje vadný panel, který spíná PC. Konkrétně: Odpojil jsem cca na 15 min prodlužku na které je PC s monitory připojeno, následně jsem prodlužku zapojil. Počítač se sám zapnul, ani jsem nemusel mačkat on/off tlačítko. (zkusil jsem to stejné i napodruhé, už jsem počkal jen cca 20 sekund a už se PC sám nezapl..)

Předpokládám, že by to mělo být ono, co myslíte?

Uživatelský avatar
malay
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 284
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypínání PC

Příspěvekod malay » 05 čer 2018 10:44

Pokud to zapnutí nebylo způsobeno tím, že máš v biosu nastaveno automatického zapnutí PC po výpadku napájení. Pokud je tato funkce v biosu zapnutá a ty vytáhneš napájecí šňůru ze zásuvky a pak zase zastrčíš, tak se PC zapne bez mačkání tlačítka zapnutí. Dobrá funkce, když máš PC někde, kam se snadno nedostaneš, ale občas tam vypadne proud.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 3x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5

Mavl42
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypínání PC

Příspěvekod Mavl42 » 05 čer 2018 10:55

malay píše:Pokud to zapnutí nebylo způsobeno tím, že máš v biosu nastaveno automatického zapnutí PC po výpadku napájení. Pokud je tato funkce v biosu zapnutá a ty vytáhneš napájecí šňůru ze zásuvky a pak zase zastrčíš, tak se PC zapne bez mačkání tlačítka zapnutí. Dobrá funkce, když máš PC někde, kam se snadno nedostaneš, ale občas tam vypadne proud.


Tak uvidím, kabliky od restartu a on/off jsem odstřihnul a startuju "škrkáním" :) když to nebude dále padat, tak to bylo ono..
Díky


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • samovolné vypnuti PC
    od matesfox » 10 říj 2023 21:11 » v Problémy s hardwarem
    10
    2047
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 16:05
  • Vypinání a zapinání monitoru
    od michalnet » 05 dub 2024 11:15 » v Problémy s hardwarem
    1
    315
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2024 11:46
  • Vypínaní spojení mezi mobilem reprákem.
    od nulka » 08 říj 2023 14:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    3535
    od nulka Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 14:06

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů