Šumění a pískání v repoduktorech.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

tomfafa
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Šumění a pískání v repoduktorech.

Příspěvekod tomfafa » 11 čer 2018 21:26

Zdravím,
cca před půl rokem jsem si koupil reproduktory KRK Rokit G53 a když jsem je klasicky zapojil přes cinche a malý jack, šumělo to a ze začátku se to dalo vydržet. Když už ne, řekl jsem si, že si koupím externí zvukovou kartu a lepší kabel. Tak jsem tak udělal a koupil si tuto zvukovou kartu: https://www.alza.cz/creative-sound-blas ... 502707.htm a při zapojení dokonce v reproduktorech začalo i pískat.
Předem děkuji za nějakou radu, jak se pískání zbavit.

Reklama
Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění a pískání v repoduktorech.

Příspěvekod Fox_25 » 12 čer 2018 01:37

Tou zvukovkou sis moc nepomohl, když už tak alespoň xonar DX, ty krky si to zaslouží.
Šumí/pískají když jsou odpojené od zv. karty? Šumí/pískají když vyzkratuješ 3,5mm jack? Máš umlčené všechny vstupy zv. karty vč. mikrofonových? Zkus to propojit i přes cinche, ten zelený výstup na SB X-Fi je pro sluchátka.

tomfafa
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění a pískání v repoduktorech.

Příspěvekod tomfafa » 12 čer 2018 08:19

Když jsou odpojeny nepískají, ani když jsou připojeny do mobilu. Pískají jen přes zvukovku. Jak vypnu ty ostatní vstupy?
Jinak to mam připojený přes cinchce, Jdou ze zvukovy do vstupu na jack a z toho přes jack do reproduktorů.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění a pískání v repoduktorech.

Příspěvekod ITCrowd » 12 čer 2018 08:57

Pak zkus jiné repro, případně připoj sluchátka. Objeví se šum i tak?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

tomfafa
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění a pískání v repoduktorech.

Příspěvekod tomfafa » 12 čer 2018 14:42

Jiné repráky nemám. Když připojím sluchátka, pískání z repro se trošku ztlumí a sluchátka jsou bez problému.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění a pískání v repoduktorech.

Příspěvekod ITCrowd » 12 čer 2018 15:03

Co by možná stálo za vyzkoušení - vzhledem k chováním při zapojených sluchátkách - přidat paralelně ke vstupům odpor. Možná je to celé způsobeno vysokou vstupní impedancí reproduktorů (10 kOhm), zatímco zvukovka zvládne sluchátka s impedancí 30 Ohm.
Pokud by nepomohlo, pak lze zkusit galvanické oddělení zemí https://www.muziker.cz/monacor-fga-30m. Je možné, že tam z pulsního zdroje něco proniká.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění a pískání v repoduktorech.

Příspěvekod Fox_25 » 12 čer 2018 16:12

Tak to zapoj cinch-cinch, ty velké jack konektory(TRS, hned vedle XLR) na reprácích jsou pro symetriku, pro nesymetriku tam máš oddělené cinch vstupy. To pískání dělá když špatně zapojíš nesymetriku(cinch) na symetriku(TRS, XLR). Při tomto zapojení má jít signál na pin 2, 1+3 musí být propojené.

http://media.kytary.com/resources/p/r/64257720.pdf

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění a pískání v repoduktorech.

Příspěvekod ITCrowd » 12 čer 2018 16:28

On píše, že má cinch a jack, tedy předpokládám, že něco takového: https://foxstyle.cz/kabely-a-redukce/93 ... gIQjfD_BwE
Ty repra mají vstup RCA (nesymetrický), tak bych předpokládal, že právě tam to má připojeno.
A když mu to nedělá neplechu přes mobil, pak si myslím, že nesymetrií problém nebude, to by zlobilo i tam...
Ještě by mohl vyzkoušet přehrávání z mobilu, který bude připojen přes USB kabel k PC.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

tomfafa
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění a pískání v repoduktorech.

Příspěvekod tomfafa » 12 čer 2018 18:03

Já se v tom nějak moc nevyznám, takže nevím, jak tam přidat paralelně odpor. Na galvanické oddělení jsem koukal, je to asi jediná možnost, ale je to 100% jistota, že to potom půjde?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění a pískání v repoduktorech.

Příspěvekod ITCrowd » 12 čer 2018 18:15

Zkus tohle:
ITCrowd píše:Ještě by mohl vyzkoušet přehrávání z mobilu, který bude připojen přes USB kabel k PC.
Pokud by se závada projevila, je s nejvyšší pravděpodobností na vině galvanické oddělení.
Ovšem, i kdyby ne, taky to tím může být...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění a pískání v repoduktorech.

Příspěvekod Fox_25 » 12 čer 2018 18:37

Vyfoť jak to máš připojené na straně repro i zvukovky.

tomfafa
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění a pískání v repoduktorech.

Příspěvekod tomfafa » 12 čer 2018 21:15

Nevěděl jsem, jak jinak to poslat, tak tady jsou foto: http://www.uschovna.cz/zasilka/ABG67X4ZL8ENYXLK-BJ9/


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů