pomalý dísk ?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

ilovehonor
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalý dísk ?

Příspěvekod ilovehonor » 19 čer 2018 17:28

tak anglicky umím, ale čím to může být ? no, počkáme na test :X

Reklama
RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalý dísk ?

Příspěvekod RIKI22 » 19 čer 2018 17:28

Daj sem screen zo Správca zariadení a rozklikni položku-Radiče IDE ATA/ATAPI.

Diskař
Level 2
Level 2
Příspěvky: 209
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: pomalý dísk ?

Příspěvekod Diskař » 19 čer 2018 17:41

Disku podle smartu nic není. Možná narážíš na vlastnost SSHD, že se napřed nějaký čas musí učit, co uložit do NAND. Takže pokud děláš nějaké testy a pak měříš čas načítání programů, tak se to čte přímo z ploten. Těch 15s načítání složky odpovídá HDD s 5 400 ot.
Takže nějaký čas ho normálně používat a měřit start systému. Pokud funguje NAND, tak start systému by se měl dostat k +/- 25 s.
Nemá ntb rozhraní jenom SATA II? S tím nemůžeš očekávat žádné zázraky. Na čipové sadě H81 jsem dělal testy v rychlosti SATA II a SATA III s HDD typu nearline a ntb. Teoreticky SATA II by neměla mít problém, ale byla pomalejší o 10-15 MB/s. A to už je u HDD dost poznat při práci s větším objemem dat.

ilovehonor
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalý dísk ?

Příspěvekod ilovehonor » 19 čer 2018 17:41

Obrázek

Dodatečně přidáno po 1 minutě 50 vteřinách:
Diskař píše:Disku podle smartu nic není. Možná narážíš na vlastnost SSHD, že se napřed nějaký čas musí učit, co uložit do NAND. Takže pokud děláš nějaké testy a pak měříš čas načítání programů, tak se to čte přímo z ploten. Těch 15s načítání složky odpovídá HDD s 5 400 ot.
Takže nějaký čas ho normálně používat a měřit start systému. Pokud funguje NAND, tak start systému by se měl dostat k +/- 25 s.
Nemá ntb rozhraní jenom SATA II? S tím nemůžeš očekávat žádné zázraky. Na čipové sadě H81 jsem dělal testy v rychlosti SATA II a SATA III s HDD typu nearline a ntb. Teoreticky SATA II by neměla mít problém, ale byla pomalejší o 10-15 MB/s. A to už je u HDD dost poznat při práci s větším objemem dat.


Jak jsem psal v první stránce, můj starý disk samsung měl také 5200 otáček a jel naprosto v pohodě, klikl sem a složka byla hned otevřená, ale tohle, co se děje ted s novým, to je fakt tragedie, na tom se nedá ani koukat na net, prostě nic na tom nejde dělat, brutální lagy.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalý dísk ?

Příspěvekod RIKI22 » 19 čer 2018 17:45

Pozri sa do biosu.Nemáš tam režim disku SATA-AHCI.

Diskař
Level 2
Level 2
Příspěvky: 209
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: pomalý dísk ?

Příspěvekod Diskař » 19 čer 2018 17:46

Abych ti pravdu řekl, já bych si SSHD nekoupil. To je povětšinou zdroj problémů.

ilovehonor
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalý dísk ?

Příspěvekod ilovehonor » 19 čer 2018 20:59

Tak jsem googlil, napsal jsem do googlu AS SSD benchmark pci ide - bad, někde na zahraničním foru kdosi psal, že mám změnit v registrech mahci a mide start na 0 a pak v biosu dát misto COMPATIBLE na AHCI, zkusil sem to. Po spuštění se najednou nainstalovaly všechny sata drivery atp a počítač jede jak má!!! Divné, že pomohlo přepnout na AHCI.

KAŽDOPÁDNĚ DÍKY!

Dodatečně přidáno po 3 minutách 34 vteřinách:
Jen podotknu, že ten disk sshd je fakt rychlej, určitě rychlejší, než ten starší samsung, kliknu a instantně se vše načte, paráda, rozepsal jsem to, kdyby někdo řešil stejný problém, tak snad pomůže i do budoucna.

Obrázek
Obrázek

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalý dísk ?

Příspěvekod RIKI22 » 19 čer 2018 21:05

Veď som Ti to napísal.Máš Sata disk a nepoužíval si Sata-AHCI.Ináč ak si nemenil Sata ovládač a nechal si ten, čo si nainštaloval OS sám, tak zvykne byť pomalší.Ale to treba vyskúšať.Porovnal si aj teraz test disku ?

ilovehonor
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalý dísk ?

Příspěvekod ilovehonor » 19 čer 2018 21:07

RIKI22 píše:Veď som Ti to napísal.Máš Sata disk a nepoužíval si Sata-AHCI.Ináč ak si nemenil Sata ovládač a nechal si ten, čo si nainštaloval OS sám, tak zvykne byť pomalší.Ale to treba vyskúšať.Porovnal si aj teraz test disku ?


jojo, já to pochopil tak, zda nemám v biosu nastavené ahci místo ide. Jakej je vůbec mezi tím rozdíl ? ahci-ide?

ad:

bohužel, test jsem neporovnával, pač mi na notebook ke konci testu skočil můj malej kluk a test vypnul:(. Takže ho nemám vyhodnocený:.. :D

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalý dísk ?

Příspěvekod RIKI22 » 19 čer 2018 21:16

Rozdiel vidíš aj sám .IDE disky boli staré disky , keď bežal OS XP.Ak si chcel použiť Sata disk, tak si musel v biose nastaviť rozpoznanie disku na IDE, pretože inštalačka neobsahovala Sata ovládač.Samozrejme aj rýchlosť IDE diskov bola niekde inde.
Ale ešte pripomienka,ako som podotkol na začiatku , zmenšil by som C a rozdelil disk.

ilovehonor
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalý dísk ?

Příspěvekod ilovehonor » 19 čer 2018 21:18

Tak jo, děkuji za čas, který si mi věnoval, disk rozdělím. Chybělo málo a už jsem objednával ssd...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů