Po chvilkovém hraní her se notebook sekne a resetuje se

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mates__cz
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Po chvilkovém hraní her se notebook sekne a resetuje se

Příspěvekod mates__cz » 09 srp 2018 23:26

Zdravím komunito,
mám tady přetrvávající problém s mým notebookem, s kterým si už nevím rady.
Notebook mám necelý rok, stále fungoval a pracoval, tak jak měl, ale poslední 2 týdny mi začal nějak zlobit. V momentě, kdy zapnu hru (cs:go, fortnite), tak se spustí pomyslná časovaná bomba, někdy hraju 5 minut, jindy klidně i 2 hodiny a nic se nestane, ale z ničeho nic se notebook sekne (freezne) a sám se po pár sekundách se resetuje. Toto freezování se děje náhodně, někdy ihned po zapnutí hry, někdy vůbec, je to zcela náhodné. Teploty v tomto případě nehrají také roly, notebook se freezne a resetuje, ať mám teploty 50°, nebo 80°. Grafické drivery mám aktuální, stejně jako ostatní. Zkoušel jsem procesor i grafiku vystavovat různým stress testům, ale při nich freeze a reset nepřišel. Nejdříve jsem měl podezření na zapnutou funkci překrytí ve hře v Geforce Experience, ale i po vypnutí problém stále přetrvával. Notebook jsem zkoušel také reinstalovat a po reinstalaci jsem nechal notebook projet memtestem, který vyšel bez jediného eroru. Momentálně mám největší podezření na procesor, při stress testech se podle mě ntb nechová úplně tak jak by měl, začne se mírně zasekávat myš a celkově všechno působí dost zpomaleně, stalo se mi, že myš se začala sekat i při běžném používání, byly to třeba 4 záseky po sobě a pak nic..

HW Monitoring: (teploty při hraní)
https://ctrlv.cz/ir5P
https://ctrlv.cz/GEup

Notebook: ASUS ROG G752VS

Operating System
Windows 10 Home 64-bit

CPU
Intel Core i7 6700HQ @ 2.60GHz
Skylake 14nm Technology

RAM
16,0GB Dual-Channel Unknown @ 1198MHz (17-17-17-39)

Motherboard
ASUSTeK COMPUTER INC. G752VS (U3E1)

Graphics
Generic PnP Monitor (1920x1080@120Hz)
8,0GB NVIDIA GeForce GTX 1070 (ASUStek Computer Inc)

Storage
931GB Western Digital WDC WD10JPLX-00MBPT0 (SATA )
238GB NVMe THNSN5256GPU7 TO (RAID (SSD))

Optical Drives
MATSHITA BD-CMB UJ172 S

Audio
SteelSeries Arctis 5 Game


Budu rád za každou pomoc a radu.
Děkuji předem:).

Reklama
Uživatelský avatar
NenapadaMeNic
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 387
Registrován: červen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po chvilkovém hraní her se notebook sekne a resetuje se

Příspěvekod NenapadaMeNic » 10 srp 2018 00:27

Hm, tady ti asi pořadí zkušenější. Obrázky se vkládají přímo do příspěvku, protože nikomu se nechce klikat na neznámé odkazy a navíc za pár let nebudou funkční...
Pokud je v záruce, tovární nastavení nepomohlo a nehrabal ses v něm, tak reklamovat. Měl jsem podobný problém taky s ASUS ROG notebookem, vyměnili základní desku a problém se tím vyřešil. Na pobočce říkali, že ASUS ROG notebooky jsou velmi poruchové a reklamací tohohle typu mají plno...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů