Zapínání a vypínání PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Celestis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Zapínání a vypínání PC

Příspěvekod Celestis » 10 srp 2018 05:53

Mám problém s PC, když zapnu hru tak po nějaké době se mi sám vypne počítač a pak má snahu se zase zapnou ale sotva tam skočí obrazovka s biosem už se zase vypíná a tak pořád dokola a dokola. Teplotu jsem měřil v programu Speccy a také se koukal v biosu a komponenty nepřerkračují 60°C takže bych asi vyloučil přehřátí.To stejné se stalo když jsem zapnul 3d mark taky se po nějaké době počítač sám vypnul. Když chvíli počkám tak po nějaké době můžu PC normálně zapnout a jede, ale jakmile zase vytížím grafickou kartu tak udělá to stejné. Při normální práci na PC (iternet atd.) se mi to ještě nestalo
Všechny komponenty jsou nové. Před 3 dny mi došli z CZC. Počítač je sestavený jeden den.

Tady je moje sestava https://www.czc.cz/209974,221219,230175 ... 87659/kody

Díky za rady

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC

Příspěvekod ITCrowd » 10 srp 2018 06:05

60°C na zatíženou grafiku se mi zdá málo. Dej sem screen z toho programu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Celestis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC

Příspěvekod Celestis » 10 srp 2018 06:13

Omlouvám se, ale teď před prací už nemám čas to zatěžovat tak přikládám jen screen čistě po zapnuti windows. http://jyxo.info/uploads/0E/0eca4ddeb86 ... a3aab4.png

Jinak pokud bych to měl měřit těsně před tím než se mi PC sám vypne a dělat z toho screen tak nevím jak to udělat, abych zachytil tu hranici těsně před vypnutím-

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC

Příspěvekod ITCrowd » 10 srp 2018 06:24

1. čas si budeš muset udělat, jinak to nebude mít žádnou vypovídací hodnotu.
2. obrázky se vkládají sem jako příloha (pravidla). Sám bys taky neklikal na bůhvíjaký odkaz pod kterým může být bůhvíco.
3. pokud speccy nemá možnost logování, či tvorby protokolu, použij jiný program.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Celestis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC

Příspěvekod Celestis » 10 srp 2018 06:56

Až příjdu z práce tak se tomu samozřejmě budu věnovat.

Dodatečně přidáno po 10 hodinách 44 minutách 58 vteřinách:
Tak, konečně jsem doma , tak jsem mohl udělat pár testů.
Při minulém vypínání PC jsem zjistil, že ventilátory v bedně u kterých můžu přepínačem na bedně regulovat otáčky byly na minimum, proto jsem tentokrát přepnul na maximu a ještě jsem otevřel bednu abych viděl dovnitř.

Zapnul jsem 3D mark v11 a projel pár lehčí testů.
Program Speccy, který používám pro měření teplot je sice přehledný, ale ukazuje jen aktuální hodnotu a po doběhnutí 3D mark testů chvíli trvalo než jsem se přepnul do tohoto programu. Kvůli tomu jsem sáhl po jiném a to program HWiNFO64 v5.86.
Ten jsem zapnul a spustil celkový test v 3D Marku. Po testu jsem naměřil tyto hodnoty.

CPU: max 58,5 ; avrg 42,1
GPU: max 68,6 ; avrg 49
MB: max 39 ; avrg37

všechny hodnoty jsou ve °C.

Nerozumím tomu včera mi to padlo během hrání World of Warcraft pak následně hned co začal test na 3D marku a dneska jsem projel už tolik testů a nic.
Jediná věc, kterou jsem vypozoroval je, že jakmile začala scéna 3D marku tak v grafice začalo lehce chrčet, jakmile scéna skončila tak přestalo a to se opakovalo dokola dokud test neskončil.

Zkusím zavřít bednu a zasunout ji pod stůl. Zapnou nějakou hru a chvíli si zahraji jestli se něco stane.

Omlouvám se za zdlouhavý článek, ale snažím se jen všechno popsat do detailů.

Dodatečně přidáno po 11 hodinách 40 minutách :
Zavřel jsem bednu a znovu spustil 3D mark a tentokrát teploty u grafiky vylezli na 70°C a CPU 62°C což nevím zda je normální nebo hodně . Co mě zarazilo je teplota AUXTIN 3 která je 125°C. Na internetu jsem našel, že je to nějaké čidlo od zdroje a že je to jen systémová chyba a člověk se toho nemá bát, tak nevím, jestli tomu věřit nebo ne.

Pro přehlednost přidávám ještě obrázek z HWINFO.

Obrázek

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC

Příspěvekod ITCrowd » 10 srp 2018 22:23

"Při minulém vypínání PC jsem zjistil, že ventilátory v bedně u kterých můžu přepínačem na bedně regulovat otáčky byly na minimum, proto jsem tentokrát přepnul na maximu a ještě jsem otevřel bednu abych viděl dovnitř."
Pokud ti to už funguje, pak byl problém pravděpodobně v přehřívání způsobený - viz. výše.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Celestis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC

Příspěvekod Celestis » 10 srp 2018 22:46

Teď jsem, ale bednu zase zakryl ventilátory dal na minimum a rozběhl 3D mark a teplota dobrá. Proceosr 60°C a GPU 70°C .
Nainstaloval jsem Superposition a dal ventilatory na minimum a teplota CPU 71 a GPU 76°C. Tak nevím. Počítač jsem dneska zatěžoval asi 5 hodin a ani jednou se nic nestalo včera jsem ho zatěžoval hodinu a spadl 2x. Budu doufat, že to byl teplotní výkyv. Které další programy/hry jsou dobré na vytížení PC?

Emin
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC

Příspěvekod Emin » 12 srp 2018 20:51

Cauky,

Nahodou jsem se dostal ke tvemu problemu.

Neco podobneho jsem mel taky.Temer defacto identicke.

Nakonec se uakazalo,ze to byly pameti,reps jedna ze dvou.

Ono by bylo ve finale nejlepsi,kdybys mel komponenty na zkusebni vymenu.Teploty jsou sice dobre,ale to jeste neznamena,ze to je tepolotou.Nevim jiste,ale pokud mas moznost,pujc si jakoukoliv grafiku a proste ji nejakou dobu zkousej,ani nemyslim,ze v zatezi primo nejakym benchmarkem,ale bud skrz hry nebo jen proste cumenim na net.Pak bych zkusil pameti...zdroj...:)

Drzim palce

Celestis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC

Příspěvekod Celestis » 12 srp 2018 23:08

Už druhý den počítač zatěžuji hrou Far Cry 5. V nastavení jsem dal vše na ultra. Teplota GPU je 76°C a teplota CPU 65°C. Hru jsem hrál dvě hodiny v kuse a bez problému. Druhý den to stejný . Sem tam do toho ještě pustím 3D Max, ale ten proběhne taky v pořádku. Třeba je možné, že to byla softwarová chyba. Když se problém projevil zrovna se stahovali a aktualizovali Windowsy.
Nad RAM pamětmi jsem také přemýšlel, protože na stránkách výrobce mé základní desky není napsané že podporuje můj paměťový modul (1x8Gb), ale podporuje (2x8Gb) úplně stejných pamětí.

Emin
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC

Příspěvekod Emin » 13 srp 2018 19:19

Byt tebou,bud to dam na reklamaci,coz je voser a ve finale ti taky reknouze zrovna jim se to nedeje...Nebo?POkud mas nejakou pamet navic,coz asi nemas,vymen je a testuj.Dle mych zkusenosti to nicim jinym,nez zdroj ci pamet ASI nebude.Vetsinou obcasne vypinani byva bud zrdoj ci pameti.POkud mas nekoho ,kdo ti na par dni pujci zdroj,ci pamet,jdi do toho.

Celestis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC

Příspěvekod Celestis » 13 srp 2018 21:39

Tak teď bych to stejně asi nezjistil, protože počítač už 3 dny jede plynule v plné zátěži.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapínání a vypínání PC

Příspěvekod ITCrowd » 13 srp 2018 21:59

Nedá se nic dělat. Klidně hraj a čekej až se to projeví znovu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů