Problém při startování PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

LeriX187
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 122
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém při startování PC

Příspěvekod LeriX187 » 27 srp 2018 13:07

Ahoj,

dneska při zapnutí PC se mi objevila tato černá obrazovka: viz příloha

Při kliknutí na F2 se PC restartuje ale opět skončím na té samé obrazovce.
Při kliknutí na F1 mě to přesměruje do BIOSU, kde se hrabat úplně nechci.

Zkoušel jsem měnit bootovací pořadí, ale opět jako kdybych nic neudělal a po restartu mám opět tu samou obrazovku a bios resetovaný do defaultu. Je možné že mi něco odešlo? Nebo třeba vyměnit baterku (vyzkoušel jsem ale bez úspěchu)?

Včera mi jel PC absolutně bez problému...

Předem díky :)
Přílohy
IMG_20180827_111255.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém při startování PC

Příspěvekod xbs » 27 srp 2018 13:17

s vybitou baterkou byses buď do BIOSu vůbec nedostal (monitor bez signálu) nebo by se při každym odpojení od elektřiny resnul do dyfóltu... napadá mě zkusit nabootovat z instalačního média OS a místo instalace zvolit opravu systému, co to udělá...

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6470
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém při startování PC

Příspěvekod RIKI22 » 27 srp 2018 16:42

Už si skúsil F1 , potom v biose iba F10 a odísť z biosu ?

LeriX187
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 122
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém při startování PC

Příspěvekod LeriX187 » 28 srp 2018 12:37

Tak jo, včera jsem vyzkoušel zapojit usbcko s tim instalatorem winu... z neznameho důvodu se to misto bootovani na tu flashku nabootovalo přímo do winu jako by se vlaste nic nedělo...takze jsem myslel, že je to spraveno. Zkoušel jsem i několikrát reset abych si byl jisty ze to funguje (bez zapojeneho flash disku) a fungovalo to.

Jenže dnes ráno opět vstanu a jako obvykle zapnu pc pres tlačítko. Naskočí vetraky na maximum, ale na tech maximalnich otackach zustanou už pořád (myslim ze jenom g.k.), k tomu vubec nic nevidim na monitorech jenom slyším jak si to tam grafická karta pořádně chladí...

Takže je možné ze mi mohla odejít grafika? Nebo zakladovka? Mohu to vubec nejak zjistit? Prwdem diky :)

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém při startování PC

Příspěvekod faraon » 28 srp 2018 12:52

Po jaké době od vypnutí to udělá tuhle chybu? I po rychlém restartu, nebo až třeba po hodině?

Začal bych tou baterkou na desce (předpokládám že to je desktop), podle těch resetovaných nastavení.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

LeriX187
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 122
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém při startování PC

Příspěvekod LeriX187 » 28 srp 2018 13:07

Takhle:

Včera mi to házelo tu obrazovku. Byla mi dána rada že mám zkusit nabootovat z instalačního média OS a spustit opravu. Při vložení USB disku s tou instalací WIN 10 a následného nastavení pořadí bootování v BIOSU a resetování se mi počítač nabootoval úplně bez jakýchkoli problémů normálně do již nainstalovaných winů (prostě normálně jakoby tam nikdy žádná chyba nebyla). Tak jsem USB disk vytáhl a resetoval PC abych zjistil jestli se tam ta obrazovka znovu ukáže. Neukázala, PC se zapl úplně normálně, tak jsem to nějak neřešil dělal si svoje. Večer jsem ho normálně vypl a šel spát. Ráno jsem vstal zapnul PC a nenaskočilo to skoro vůbec. Větráky začaly hučet a už nepřestaly. Na monitoru nic nenaskočilo, jsou pořád černé. A tak nějak se nic jiného neděje...

Baterku jsem vyměnil, už předtím než jsem zkoušel to USBčko.

Dodatečně přidáno po 4 hodinách 15 minutách 36 vteřinách:
Vyzkoušel jsem přehodit kartu do jiného pci slotu ale bez úspěchu. Tak nějak mi už dochází nápady :/

LeriX187
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 122
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém při startování PC

Příspěvekod LeriX187 » 28 srp 2018 17:57

Ok, tak jsem si vypůjčil grafiku a vyměnil ji za tu mojí ale bez úspěchu, chyba musí být tedy někde jinde...

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém při startování PC

Příspěvekod Turion » 28 srp 2018 18:52

Koukni se v biosu kolik to ukazuje napětí zdroje na větvích 3.3V, 5V, 12V, jestli není zdroj na odchodu. Co to je za základní desku? Některé mají 2 biosy, tak bys přepnul na druhý, kdyby byla vada v něm.

LeriX187
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 122
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém při startování PC

Příspěvekod LeriX187 » 28 srp 2018 19:17

No a jak se mohu dostat do biosu? Přes zkratku při startu to nepůjde, protože když ten PC zapínám, tak ty monitory jsou pořád černé a žádné načítání ani nic to tam neukáže. toto je moje MB motherboard msi 970a-g43

Zkusil jsem přepojit zdroj na svůj starý ale je to úplně to samé...

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém při startování PC

Příspěvekod Turion » 28 srp 2018 20:18

Sám jsi psal: "Při kliknutí na F1 mě to přesměruje do BIOSU, kde se hrabat úplně nechci."
Normálně se dostává do biosu mačkáním delete po stlačení zapínacího tlačítka.
Tvoje deska teda druhej bios nemá, takže to nevyužiješ.
Pokud byl starý zdroj funkční a nejde to, tak by to zdrojem být nemuselo, ale stejně napětí zkontroluj, pokud se do biosu dostaneš. A pokud už tam budeš, tak nastav manuálně násobič CPU na nejnižší, ulož nastavení a poreferuj jak se to chová.

LeriX187
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 122
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém při startování PC

Příspěvekod LeriX187 » 28 srp 2018 20:24

ono to, co jsem napsal: "Při kliknutí na F1 mě to přesměruje do BIOSU, kde se hrabat úplně nechci."
platilo u prvního problému, který jsem vyřešil tak, jak jsem psal výše tedy přes usb disk. Což bylo včera. Dneska když jsem chtěl ráno zapnout PC tak m nenaskočilo vůbec nic, jenom větráky hučeli a to je vše. Monitory jsou prostě pořád černé.
Respektive jedná se o již trochu jiný problém než ten, který popisuju v úplně prvním příspěvku, ale vzhledem k tomu, že to má mezi sebou souvislost, tak mi přijde naprosto zbytečné vytvářet nové vlákno...

Takže do Biosu se takto nedostanu.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém při startování PC

Příspěvekod Turion » 28 srp 2018 21:03

Vlákno samozřejmě nezakládej, když jsem to jen já nepochopil, že se neukáže ani text. "Amatérům" nevěřím ani slovo, takže jsem ti nevěřil:).
V tomto případě, bych odpojil všechno ze základní desky i disky(ty nejsou potřeba připojovat vůbec dokud se neobjeví bios) a snažil se jí postupným přidáváním komponent probudit.
Vyndal bych i CPU pro jistotu. Takže nejdřív pokus bez komponent a zapnout tlačítkem. Deska může reagovat pípáním, což by bylo dobře, že není mrtvá pokud má připojený speaker. Další pokus s CPU, další s jedním modulem RAM v druhém slotu od CPU. Zkoušel bych to oživit i na slepo bez grafiky a zapojit ji naposled, ale primárně ji zapojovat jen do horního slotu . Tak nějak:).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1587
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1146
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2065
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problém BIOS asi Příloha(y)
    od Styxik » 21 říj 2023 15:25 » v Problémy s hardwarem
    1
    832
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 říj 2023 15:36
  • Problém s ssd v notebooku Příloha(y)
    od kaliban123 » 16 lis 2023 08:45 » v Problémy s hardwarem
    10
    1386
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 14:14

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti