Sapphire Radeon 9200SE 64MB DDR - nechladí

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Soki.
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: únor 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Sapphire Radeon 9200SE 64MB DDR - nechladí

Příspěvekod Soki. » 15 zář 2005 08:48

Zdravím všechny,
je to už nějakých pár měsíců, co jsem zákazníkovi na jeho přání koupil tuto grafickou kartu: Sapphire Radeon 9200SE 64MB DDR 64-bit, TV-out. Nejdřív bylo všechno v pohodě, ale pak za mnou přišel s tím, že mu ve všech hrách lítajou po obrazovce takový čtverečky a že se to v průběhu hraní hry zhoršuje ,až nakonec naskočí modrá smrt od Windows XP a celej komp se restartuje.
Už v té chvíli jsem si říkal, že su debil, že jsem šel do ATIny, když jsem s nima ještě nigdy neměl dobrý zkušenosti.
No, zkoušel jsem nový ovladače, ale vůbec to nepomohlo.
Nakonec jsem rozdělal bednu a zkusil šahnout na chladič od grafiky a bylo mi jasny čím to je. Přidělal jsem malý větráček a všechno jelo v pohodě. :smile:
Akorát teda nechápu, proč tam ti debili nedajou nejakej pořádnej chladič rovnou, když jim musí byt jasný, že ten stávající to nebude stíhat.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 zář 2005 09:29

No, musím ti oponovat. Zaprvý, navážíš se do ATI, ale ti vyrobili jen čip, grafika vlastní (a její pasivní chlazení) je od Sapphiru. Stejně "výkonná" grafika NVidie s pasivním chlazením by se ti uvařila naprosto stejně jako Sapphire. Zadruhý, očividně si udělal tu největší chybu, jakou de při výběru grafiky udělat. Pořídil si pasivně chlazenou grafárnu do nevětranýho casu. Dovolím si ocitovat kousek textu ze včerejšího testu chladičů na Svět Hardware:
\"Svět hardware píše:Nejdříve chlaďte skříň, pak grafickou kartu. Základem pro kvalitní chlazení je dobrá skříň. Pokud máte doma nějaký Minitower bez zadního větráku a ze zdrojem, ve kterém se větrák sotva točí, nemá smysl si pořizovat chladič na procesor ani grafickou kartu. Proto pro začátek investujte spíše do prostorné skříně, ve které bude dostatečné proudění vzduchu, a polepšíte si mnohem více než novým chladičem na grafiku.
Pasivní chladiče potřebují přídavné větráky. Pasivní chladič, to zní krásně a slibuje věčné ticho. Ovšem k čemu je vám ticho, když se při hraní Far Cry grafická karta krátce povaří a podusí, což ne zřídkakdy způsobuje pády celého systému. Aby pasiv dobře fungoval, je dobré mít ve skříni alespoň jeden 80mm větrák, raději dva. Preferujte outtake, tedy vyfukovací, protože podtlak si chladný vzduch zvenku nasaje sám. Možností je i větrák v bočnici.

Neměl bys bejt naštvanej na ATI, nebo Sapphire, ale především na SEBE! :shock:

Uživatelský avatar
Soki.
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: únor 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Soki. » 15 zář 2005 10:52

Jasny, chápu, že za to může Saphire, tedy výrobce, ale aj tak jsem měl s ATInama vždycky jenom problémy. Nejely s nima někerý hry a ani upgrade ovladačů často nepomohl. To když nejede něco někomu s nVidiou, tak stahnu nový ovladače a je po problému.
Nechci nijak pomlouvat nebo shazovat grafický karty od ATI, jenom prostě říkám, jaký s nima mám zkušenosti. Možná že s nima máte zkušenosti dobrý, ale já si prostě koupím kartu s chipem od nVidie.

S tím chlazením je to jasný a právě proto jsem chtěl upozornit, že i v tomto může být docela problém. Ten text, cos citoval je myslím dobrým uporozněním pro ty, co s tímhle nemají moc zkušeností. (mezi něž jsem do teď patřil i já).

Uživatelský avatar
thales
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod thales » 17 zář 2005 15:38

mám stejnou zkušenost s tímhle typem
***Nikdy nepřemýšlím o budoucnosti, protože přichází přiliš rychle.***
Albert Einstein

Obrázek


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • GPU rx 580 Sapphire pulse 8GB - nefunguje
    od mateoprixx » 16 lis 2023 14:04 » v Problémy s hardwarem
    3
    697
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    16 lis 2023 14:39
  • Ideální sestava pro grafiku Radeon RX 550 4GB
    od lukynn_cze » 20 črc 2023 12:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    613
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    20 črc 2023 19:46
  • Recenze ASUS ROG STRIX Radeon RX 6650 XT V2 OC Edition
    od winycz » 27 čer 2023 22:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    13601
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 23:00

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů