KT-400 AC97

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

KT-400 AC97

Příspěvekod Tarfein » 15 zář 2005 19:18

Jeden můj kamarád byl donucen nainstalovat načisto Windowsy.Problém po reinstalaci představovala nefunkční integrovaná zvuková karta Via AC97 (jinou nemá).Ovladače ve windowsech jsem nainstaloval, ale ve správci zařízení to píše že zařízení nelze spustit-kód 10.V biosu je karta povolena, takže tím to není. Celý název základní desky je KT-400-8235. Stačilo by mi kdybyste mi poradili jaké ovladače přesně mám stáhnou, nebo co mám udělat jiného.Předem děkuji za odpověď.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 16 zář 2005 10:57

Ty si nám napsal v podstatě co je na tý desce za čipset, ale zásadní informace - od jakýho výrobce ta deska je - chybí. Pokus se prosimtě nějak zjistit výrobce tý desky. Možná ti to poví CPU-Z

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tarfein » 18 zář 2005 09:53

Spustil jsem tedy u kamaráda CPU-Z, ale položka manifacturer tam chybí.Začíná to až položkou model a pak chipset atd.
Já doma tam tu první položku mám, tak nevím čím to je.
Zkoušel jsem třeba i informace o systému v Neru, ale tam je taky jenom typ čipsetu.
Existujou nějaké univerzální ovladače?Nemám otevřít bednu a podívat se na tu jeho základku?bude to tam?Nebo v biosu?
Má cenu to řešit nebo mu mám rovnou říct ať jde a koupí si za dvě kila nejobyčejnější zvukovku?

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 18 zář 2005 13:58

Podívání se na desku by mohlo pomoct. Někteří výrobci tam tisknou svoje jméno a někteří i typ desky.

Já osobně bych šel do té nové zvukovky, páč nemám rád integrované součásti. :evil:
Ale to je můj zaujatý názor. :lol:

Dodatek: Není to náhodou sestava od jednoho výrobce (např. Dell)?
Pokud ano, tak zjisti označení sestavy.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů