Cpu v ohni - virus?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Dolero
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cpu v ohni - virus?

Příspěvekod Dolero » 21 srp 2023 13:43

Zjistil jsem jednu věc - to chlazení se do bedny vleze jenom tím špatným způsobem vpravo. Doufal jsem, že by mohla vyjít ten správný prostřední, ale u něj by musela být bedna větší asi o centimetr.
Každopádně délka shora od bedny ke GPU je 19 cm. Od toho zadního větráku k začátku bedny je to 35 cm. Ale od větráku k RAMám je to jen 15 cm. Od desky k protější stěně je to jen 14 cm. Pokud však odstraním to vodní chlazení, je pod GPU další slot, takže bych mohl posunout GPU dolů asi o 4-5 cm.
Každopádně model svojí bedny neznám. Když jsem si koupil tu 1060, do mé staré bedny mi nevlezla a ten člověk, co mi to PC tehdy dával dohromady, mi u něj doma našel o něco větší bednu, tu aktuální, a do ní mi to PC složil.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 9 minutách 57 vteřinách:
Tak jsem chlazení zprovoznil, bohužel je zřejmě poškozené, nebo je v něm vzduch, protože i při funkčních větracích se procesor po nějaké době opět zatopil.

Reklama
Dolero
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cpu v ohni - virus?

Příspěvekod Dolero » 22 srp 2023 21:03

petr22 píše:Spousta textu
Karrex píše:Taky spousta textu


Tak jsem to nakonec vyřešil. Sám sebe bych se označil za velkého amatéra, co se týče skládání PC.

RAMky jsou v dobrých slotech a byly už, jak jsem tu psal, akorát fotka byla starší, asi tři roky a něco zpět, a na ní byly ty RAMky ve špatných.

Radiátor jsem přesunul na přední stranu PC, nakonec se tam vlezl. Chladič nefungoval, v pumpě byl vzduch. Opravil jsem to tak, že jsem odmontoval grafiku, vzal radiátor, zvedl ho co nejvíce nahoru, zatřepal s ním, abych dostal vodu dolů a zapnul PC asi na minutu, aby vzduch z pumpy vylezl. Na procesor jsem teda nanesl novou pastu a paradoxně nyní chladič dokáže udržet procesor ještě na nižších teplotách, než předtím.

Takto to nyní vypadá uvnitř, i když to není nic extra, tak radiátor je kousek nad procesorem. Akorát nyní nezadělám boční panel, kterým se dovnitř koukám musel jsem totiž chlazení k bokům bedny přidělat stahovací páskou. Ale jak jste mi psali, že je v bedně málo vzduchu, tak tímto se to aspoň trošku vyřeší.

signal-2023-08-22-200714_002.jpeg


Stav teplot po hodině a čtvrt chodu PC. Před odvzdušněním pumpy procesor vylezl během dvou tří minut na 90 stupňů:
Stav teplot.jpg


Každopádně Vám (a ještě jednomu člověku mimo tohle fórum) velmi děkuji za rady a pomoc se zprovozněním PC.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53623
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cpu v ohni - virus?

Příspěvekod petr22 » 22 srp 2023 21:17

Ventilatory na radiatoru mas obracene.

Otoc je aby saly vzduch skrz predni stenu a radiator dovnitr skrine.

Takhle ti vsechny ventuilatory foukaji vzduch ze skrine ven. Kde se tam ma ten vzduch brat?


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů