SSD WD Green 480 GB

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SSD WD Green 480 GB

Příspěvekod meda2016 » 13 zář 2023 10:43

@petrmet - Pokud máš systém v záloze, mohl bys ještě udělat pokus disk vyčistit a provést na něj čistou instalaci systému. Deska má aktuální BIOS?

Já bych ale, protože už uplynula zákonná doba internetového nákupu pro vrácení ve 14 dnech, se přidržel poučky "pokud to funguje, nešťourám do toho".

Reklama
petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SSD WD Green 480 GB

Příspěvekod petrmet » 13 zář 2023 13:01

Trochu jsem hledal informace a dozvěděl jsem se, že údaj Total Bad Blocks není kritický, je to vlastnost SSD disků a bývají tam i mnohem vyšší čísla už při výrobě . Důležitý údaj je Grown Bad Blocks, pokud roste, tak to znamená problém. Tak také programy CDI, HD Sentinel, WD DashBoard vyhodnocují zdraví disku a ty mi hlásí 100%.
O údaji Power on Time Count jsem zatím uspokojivou informaci nenašel, ale dozvěděl jsem se, WD má chyby ve firmware SSD disků WD a Sandisk a snaží se je odstranit. Tak třeba se to týká i tohoto údaje.
Co se týká přeinstalace mého systému, ten běžel bez problémů více než 40 000 hodin na HDD Seagate, před 3 měsíci jsem ho Acronisem bez problému překlopil na SSD a běží dále.
Já jsem zvyklý průběžně sledovat stav PC, teploty, RAM, disky, abych pokud možno předcházel haváriím a zde jsem položil dotaz na údaje, které se mi nezdály.
Přeinstalace systému by nebyla triviální, běží tam SQL server, čtyři virtuální testovací PC a jejich konfigurace je docela náročná.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2456
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: SSD WD Green 480 GB

Příspěvekod Zivan » 13 zář 2023 13:07

Přijde mi, že ti tam toho běží docela dost a že jsi na to vybral jedno z nejlevnějších SSD.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SSD WD Green 480 GB

Příspěvekod petrmet » 13 zář 2023 13:15

S SSD nemám žádné zkušenosti, WD je u mě dlouho ověřená značka. Reference o SSD WD nebyly špatné a když jsem se začetl do diskuzí o SSD, tak si tam lidi vzájemně odporovali ( jako při většině názorů ). Pro mě je důležitá spolehlivost a životnost, rychlost až potom, což je asi u většiny uživatelů PC výjimka. :smile:
Celoživotní zkušenost mi říká, že cena a kvalita spolu moc nesouvisí.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SSD WD Green 480 GB

Příspěvekod petr22 » 13 zář 2023 13:45

Neni WD jako WD. HDD WD Green a WD Blue byly vzdycky ty nejlevnejsi sunty, celkem pravidelne jich bylo pri dodani
vice kusu nekolik vadnych primo z vyroby. Zivotnost take neni nejvyssi. Predpokladam ze SSD stejneho oznaceni
pokracuji v tradici.

Proto me neprekvaluje oznaceni "vysoka reklamovanost" na Alze u WD Green 480GB.
Koukam ze zivotnost disku (udaj TBW) neni uvedena, to uz je samotne velky cerveny vykricnik.

Samusng EVO stoji cca stejne a je to dlouhodobe osvedcena znacka, pouzivame ho ve stovkach PC.
Nevidel jsem problem, ze by diagnostika mela problem precist z disku zakladni SMART udaje.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2456
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: SSD WD Green 480 GB

Příspěvekod Zivan » 13 zář 2023 14:16

Predpokladam, ze ma 2,5" verzi a tam ma Alza jen necele 2% a "nizka reklamovanost":
https://www.alza.cz/wd-green-ssd-480gb-2-5-d7056192.htm

M.2 SATA verze ma pres 5% a "vysoka reklamovanost".

Ale souhlas s tim, ze chybejici udaje o vydrzi, o typech cipu, jen 3 leta zaruka by me spolehlive od koupe odradila. Urcite na system. Uz takhle vyrobci v SSD bez zmeny v oznaceni meni cipy, radice, tady ve specifikacich neni ani to malo, co uvadeji ostatni.

Pritom za stejnou cenu je treba Crucial MX500 nebo ten Samsung.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1378
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SSD WD Green 480 GB

Příspěvekod šulda » 13 zář 2023 14:42

petrmet píše:Celoživotní zkušenost mi říká, že cena a kvalita spolu moc nesouvisí.

To se pleteš a v tomto zaměření dvojnásob.
Člověk se pořád učí.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SSD WD Green 480 GB

Příspěvekod petr22 » 13 zář 2023 15:22

Existuji veci, kde cena zdaleka neodpovida kvalite (pametovy modul 32GB za 3500 Kc, ten samy s nalepkou Cisco 18.000 Kc).

Kdybych vybiral ja SSD, tak neporidim WD Green po zkusenostech s diskama stejne rady. Ale jak jiz bylo receno na vraceni
je pozde, takze jedine update firmware disku pokud je k dispozici.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů