Thunderbolt 3 HP Zbook 17 G3

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Thunderbolt 3 HP Zbook 17 G3

Příspěvekod Qinter » 19 říj 2023 07:44

Zdravím,

mám HP Zbook 17 G3 repasovaný ntb. Koupil jsem si dokovací stanici https://www.pocitarna.cz/dokovaci-stani ... JHEALw_wcB.

Včera jsem nad tím strávil 2h. Když připojím stanici, PC nic nedetekuje.

Postupoval jsem: stáhnul nejnovější BIOS, stáhnul Thunderbolt control center, v BIOSu jsem dal v nasatveni thunderbolt - no secure (s tímto se to prý někdy dá spravit..), stáhnul thunderbolt driver pro můj ntb a když instalace dojde k bodu kdy mi napíše ať připojím stanici tak po připojení se stejně nic nedetekuje takže to nedoinstaluju ani.

Neřešil už někdy někdo toto?

popř. doporučení nějaké jiné stanice, s touto jsou dle internetu problémy.... nemáte zkušenosti např. s tímto, ikdyž zbook g3 tam neni v kompatibilních ntb? https://www.pocitarna.cz/dokovaci-stani ... c-dock-g4/
Naposledy upravil(a) Qinter dne 19 říj 2023 07:50, celkem upraveno 1 x.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Thunderbolt 3 HP Zbook 17 G3

Příspěvekod petr22 » 19 říj 2023 07:47

V BIOSu notebooku najdi nastaveni zabezpeceni Thunderbolt rozhrani a pokud je to na nastavene na cokoliv jineho
nez vypnuto, tak to zcela vypni. Dela to problemy presne tohoto typu. Ujisti se ze se nastaveni skutecne ulozilo.

K funkcnosti jsou vyzadovany 2 veci: overeni Thunderbolt rozhrani (ze zkusenosti funguje jen nekdy, takze vypnout) a nainstalovany
ovladac ze stranek HP. Dokovacka samozrejmne musi byt kompatibilni s danym typem notebooku a musi byt do ni zapojen napajeci
adapter o spravnem vykonu (150W by uz Zbooku uz mohl fungovat).

Pokud to nefunguje ani tak, tak je obvykle vadna dokovaci stanice, ale na nekolik pripadu kdy je bud aktivni zabezpeceni nebo
neni nainstalovan ovladac pripada jeden pripad kdy je skutecne vadna dokovacka. Nicmene tyhle dokovacky maji ponekud
nizsi spolehlivost nez bych ocekaval. Dokovacku bych zkusil s jinym notebookem a kdyz nepujde tak reklamovat.

Co se osvedcilo jsou USB-C G5 dokovacky (alias "kostka").

Co jde udelat je flashnout nejnovejsi BIOS notebooku (u HP pocitacu v podstate nutnost) a taktez firmware dokovacky, na to ale
musi byt detekovana.

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Thunderbolt 3 HP Zbook 17 G3

Příspěvekod Qinter » 19 říj 2023 08:03

predpokladam, ze toto je to nastaveni, ktere jsi mel na mysli
1697695021353-min.jpg
, to jsem provedl prave jako z prvnich veci.

adapter pouzivam co byl k ntb ted nevim jestli ma 150W ale je celkem velky takze to asi bude vic.

uz nevim co dalsi, ovladac jsem stahnul jeden z hp stranek, ale nejde ho doinstalovat protoze ntb nevidi stanici...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Thunderbolt 3 HP Zbook 17 G3

Příspěvekod petr22 » 19 říj 2023 08:11

Podivej se zespoda kolik ma Wattu. I 120W je docela velky. Ale nestaci na dokovacku.

Mimochodem - ta dokovacka z prvniho prispevku cos koupil - jsi si jisty, ze je kompatibilni se Zbookem 17 G3?

"adapter pouzivam co byl k ntb" ----> adapter dodany k notebooku temer nikdy nestaci na dokovaci stanici - je nutny silnejsi

Ja pouzivam na dokovacky 300W adapter, s tim funguje vse.

Jinak u Zbooku pouzivame tyhle dokovacky: https://www.pocitarna.cz/dokovaci-stani ... derbolt-3/
nebo https://www.alza.cz/hp-usb-c-g5-d5756120.htm

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Thunderbolt 3 HP Zbook 17 G3

Příspěvekod Qinter » 19 říj 2023 15:22

Ta dokovací stanice je ta cos poslal ty z toho obchodu pocitarnacz. Zdroj má 200W. Takže to asi vrátím.. nefunguje mi to

Ale např. zapnout PC přes tu stanici jde. Nevím jestli se nějaký signál vysílá přes napájecí kabel... ale dle internetu to je není nic co by mělo dávat naději

Dodatečně přidáno po 29 minutách 37 vteřinách:
Teď jsem měl připojenou stanici k ntb a párkrát problikl monitor že není připojený ( je napojen na dokovací stanici ), zazněl i zvuk z PC že se něco připojilo a také se v aplikaci thunderbolt control center na sekundu ukázalo že v portu 1 je připojené zařízení.

Takže něco se děje ale zajimavě... Nevím včera jak jsem to zkoušel tak ntb byl myslím skoro nabitý, teď jsem ho připojil při 40% baterie, takže se nabíjí, nevím jestli to udělá třeba takový úbytek napětí v té stanici, že pak ani nefunguje, když se ntb nabíjí

Dodatečně přidáno po 1 hodině 10 minutách 13 vteřinách:
Ano, takže při 79% baterie jsem netrpělivě zkusil znova připojit dokovací stanici. Přepnu napájení, připojím dokovací stanici k ntb - modrá obrazovka, chyba restartuje se pc. Po naběhnutí už monitor připojený na dokovací stanici. Takže něco funguje, uvidím co dále... zřejmě máš pravdu že zdroj bude příčina.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Thunderbolt 3 HP Zbook 17 G3

Příspěvekod petr22 » 19 říj 2023 19:21

Podle HP dokumentace je 200W adapter dodavany s notebookem.

Tedy na dokovacku bych ocekaval ze bude potrebovat silnejsi.

Kdyz pouzijes prilis slaby adapter tak se to chovatake tak jako popisujes.

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Thunderbolt 3 HP Zbook 17 G3

Příspěvekod Qinter » 19 říj 2023 20:20

Takže ano, zatím to funguje, když je baterie nabytá na 100%. Uvidím jak mi to bude vyhovovat a když tak dokoupím zdroj, máš zkušenost že 300W je v pohodě když je ntb vybytý a je připojen na dokovací stanici?

Co je pro mne zajímavé, když je ntb zaklapnut a na dokovací stanici jsou připojeny 2 monitory, tak je obraz trošku trhaný, když rychle pohybuji myší.
Když je ntb otevřený a obrazovka je zapnutá i na něm, tak je obraz v pohodě netrhaný.
Když je ntb otevřený a obrazovka na ntb vypnutá, tak je obraz zase trhaný.

Nepřenastavuje se tam někde omezení výkonu, kdy si ntb myslí že je zavřený a chrání se před přehřátím?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Thunderbolt nabíjecí dok pro Precision 7510 IGZO (180 W)
    od Asanoth » 03 dub 2024 11:55 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    857
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2024 13:22

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 hostů