your system may not stable a nahodný restart

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

maathes
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

your system may not stable a nahodný restart

Příspěvekod maathes » 09 pro 2023 09:57

Ahoj, mám problem s pc,pokažde při bootovani mi to napíše your system may not stable a musím dat F1 a kliknout na botovani a najede pc normálně (stalo se to po update bios na nejnovější) a někdy se mi pc samovolně restartuje,nenapíše nic prostě jak kdyby někdo zmačkl tlačítko restart. a kdyžse podívam do prohlížeče událostí tak tam je pouze " Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení."
je možné že to dělá zdroj ? měnil sem ho ale dával sem starší :(
ASUS B450F
nový CPU ryzen 5600
nové ram 2x16gb 3600
MSI aero 1080ti
seasonic focus fx gold 750 ( koupen starší)
a 2x nový nvme disk (1 na system a druhý na hry)
hraju převážně warzone a v zatěži 6h funguje normálně na 140fps nemám problém ale prostě jednou se mi to restartovalo ve hře ale většinou když něco dělám na prohlížečí nebo tak..kdyby byla vadna GK napíše to aspoň něco ? vypnul sem možnost náhodného restartu takže by mělo vyskočit bsod akle furt nic,prostě restart a pak hlaška your system may not stable .
děkuji
edit, teď jsem si všiml že mám verzi biosu 5201 a je ještě novější 5302 tak sem jej aktualizoval

Reklama
maathes
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: your system may not stable a nahodný restart

Příspěvekod maathes » 26 pro 2023 20:08

nikoho nic nenapada ? to opravdu neexistuje program co prostě diagnostikuje počítač nebo prostě neumí napsat co je špatně ?

JuRas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: your system may not stable a nahodný restart

Příspěvekod JuRas » 26 pro 2023 20:32

Může to způsobovat více věcí, ale nejdříve bych si ověřil zda operační paměť funguje jak má. Přesné označení paměti jsi neuvedl. Jak je máš v biosu nastavené, také ne. Máš aktivní xmp profil? Zkusil bych ho vypnout a otestoval jak se bude chovat pc. Pokud se ti to stalo po update na nový bios, tak to nemusí být náhoda. Zkus se vrátit k původnímu, jestli to půjde.

maathes
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: your system may not stable a nahodný restart

Příspěvekod maathes » 27 pro 2023 00:58

Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black 1Gx8 ( https://www.alza.cz/kingston-fury-32gb- ... 633313.htm )
měl sem zaply d.o.c.p a ten sem momentalně vypl a nastavil pouze ram manualně na 3600mhz

JuRas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: your system may not stable a nahodný restart

Příspěvekod JuRas » 27 pro 2023 09:59

Ty paměti mám také. Frekvenci nastav na auto. Jde o to zda se při tomto nastavení bude pc stabilní. Co bios, nezkusíš ten původní?

maathes
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: your system may not stable a nahodný restart

Příspěvekod maathes » 27 pro 2023 19:05

možná blbá otázka ale nemělo by to na nejnovější bios jet nejstabilněji ? proč mi to neumí napsat co to má za problém ?
je velký problem když moje paměti nejsou na seznamu moji desky mezi podporavanýma ram ?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53623
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: your system may not stable a nahodný restart

Příspěvekod petr22 » 27 pro 2023 19:24

Neumi to napsat co je za problem jednoduse proto, ze to nevi. Motherboard neumi delat
diagnostiku ani sobe, ani ostatnim komponentum. To umi jen autorizovany servis.

Restart rika, ze je to HW problem, protoze kdyby to delaly Windows budes mit zaznam
v prohlizeci udalosti, ale tohle se deje nezavisle na OS.

Predpokladam ze hlaska je "Your system may not be fully stable".

Nejcastejsi priciny jsou dve - RAM a nestabilni napajeni desky, RAM nebo procesoru.

Kdo rekl, ze nejnovejsi BIOS musi byt nejstabilnejsi ? S nejnovejsim BIOSem to nemusi fungovat
vubec. Dej tam ten BIOS se kterym ti to jeste nedelalo a uvidis jestli to je nebo neni BIOSem.

Jestli to dela hlavne v idle, mohlo by to delat napajeni procesoru - pak je treba trosku zvysit offset.
Uz se tu o tom napsalo dost i co kde nastavit.

maathes
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: your system may not stable a nahodný restart

Příspěvekod maathes » 27 pro 2023 19:28

nejsem si jist jestli downgrade půjde,hodně píšou že díky "AGESA" je downgrade nemožný .myslel sem že na ryzen 5 5600 potřebuju novější bios.. zkusím offset .. jinak mi asi za poslední týden 2x hodil modrou smrt s nápisem : "UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP

a jinak co sem si za poslední dobu všiml tak náhodný restart nastane vždy po cca 20-40 min od zapnuti a je jedno co dělam, jednou se dívám na videa na youtube, nebo projíždím fb nebo zapnu warzone a připojím se do lobby nastane náhodny restart ale poté už se to NIKDY nerestartuje ani po 10h hraní (teplota gpu max 75 stupńu po 10 hodinach) , nebo když je žena 12h na pc a pracuje,, dokud ho v noci nevypne a ráno nezapne restart už nikdy nenastane vždy až se vypne a ráno zapne tak někdy kolem 30 min nastane restart pak už nikdy dokud se nevypne

maathes
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: your system may not stable a nahodný restart

Příspěvekod maathes » 28 pro 2023 21:33

zvedl sem cpu core offset o 0.01250v tak uvidíme,zatím hlaška may not stable nepřišla..u vidíme co restart..
může toto způsobovat vadna GK nebo zdroj ?

maathes
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: your system may not stable a nahodný restart

Příspěvekod maathes » 05 led 2024 20:37

Tak problém s restarty vyřešen.. dělá to zdroj, je od výroby vadný ,serie seasonic focus plus . problém je že OCP je nastaveno příliš nízko a nadproudová ochrana vypne. všechny seasonici focus plus do 2019 mají tento problém s výkonější kartou. https://linustechtips.com/topic/1093286 ... dplatinum/
ale pořád někdy mám hlášku MAY not stable.. ale stím už asi nikdo nepomůže.. tak snad někomu pomůže toto.. koupil sem GX zdroj a už je po restartech

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53623
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: your system may not stable a nahodný restart

Příspěvekod petr22 » 05 led 2024 21:37

Ty ale nemas vykonnejsi kartu, navic sam pises ze to dela hlavne bez zateze.

To tezko bude nadmernym odberem ze zdroje.

maathes
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: your system may not stable a nahodný restart

Příspěvekod maathes » 05 led 2024 22:55

na stránkach jsou uvedené karty které mají problém . 1080ti je mezi něma... nikdo tam nikdy nenapsal že to je v zátěži. někomu to udělá na youtube,druhému když píše text je to různe..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Náhodný Black Screen
    od milkoss » 14 čer 2023 00:55 » v Problémy s hardwarem
    4
    1263
    od milkoss Zobrazit poslední příspěvek
    15 čer 2023 23:50
  • Samovolný restart PC Příloha(y)
    od Fotrik » 28 dub 2023 12:04 » v Problémy s hardwarem
    14
    1695
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    02 kvě 2023 12:27
  • PC neumí restart
    od ELIXIERE » 13 lis 2023 15:44 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1283
    od Serg01 Zobrazit poslední příspěvek
    16 lis 2023 17:27
  • Zčernání obrazovky a následný restart Příloha(y)
    od Scofield_CZ » 26 lis 2023 22:44 » v Problémy s hardwarem
    0
    982
    od Scofield_CZ Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 22:44
  • Rezervační systém pro parkovací místa
    od dvorkatylka » 20 zář 2023 12:25 » v Vše ostatní (sw)
    4
    5197
    od dvorkatylka Zobrazit poslední příspěvek
    02 říj 2023 12:22

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 56 hostů