Notebook se nerozjede. Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Bozan
Level 2
Level 2
Příspěvky: 184
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Notebook se nerozjede.

Příspěvekod Bozan » 17 bře 2024 19:02

Zdravím, prosím o radu, včera jsem vypnul notebook a dnes když jsem ho chtěl zapnout, tak se vůbec nerozjede, jedná se o ntb HP Pavilion 15 -dk0027nc, zkoušel jsem zapnout jak na baterie, tak pouze na síti s odpojenou baterií a nic, pokaždé to stejné, jen se rozsvítí zapínací tlačítko na cca 5s a zase zhasne, větráky ani SSD se nehne.

Myslíte že notebook je už definitivně ko?

Děkuji moc všem za rady a nápady. :-)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook se nerozjede.

Příspěvekod petr22 » 17 bře 2024 22:23

Obvykle se tak vadna zakladni deska chova.

1. odpoj napajeni a drz power 25 vterin, to je reset/vybiti u HP pocitacu, obcas to pomuze
2, zapni pocitac a pritom drz WIN+B, to je BIOS restore
3. vymen RAM

Bozan
Level 2
Level 2
Příspěvky: 184
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook se nerozjede.

Příspěvekod Bozan » 17 bře 2024 23:25

Tak jsem vyzkoušel první dvě rady, 1. vůbec žádná změna a 2. také žádná reakce, displej ani neblikne.
A 3. možnost nemám teď jak vyzkoušet, mám tu jiný ntb ale s jiným typem RAM.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook se nerozjede.

Příspěvekod petr22 » 18 bře 2024 07:37

Muze take stacit RAM bud prohodit mezi sebou, vyndat a zandat nebo nechat jen jednu.

Bozan
Level 2
Level 2
Příspěvky: 184
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook se nerozjede.

Příspěvekod Bozan » 18 bře 2024 09:42

Vyzkoušel jsem a bohužel stále bez jakékoliv nové reakce.

Bozan
Level 2
Level 2
Příspěvky: 184
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook se nerozjede.

Příspěvekod Bozan » 07 dub 2024 11:00

Zdravím, ozývám se po delší době z důvodu posunu s notebookem, který jsem už bral jako "mrtvý". Vyndal jsem z něj SSD a dal do externího rámečku že ho budu používat alespoň tímto způsobem a nechal ležet cca 3 týdny, neformátoval. Ale po těch 3 týdnech mi to nedalo a zkusil jsem ho vrátit do ntb a ejhle, notebook se zapnul a fungoval zcela normálně, byl pouze rozhašený datum a čas. Provedl jsem nějaké aktualizace a notebook používal do doby než jsem ho vypnul. Při vypínání ale nastal problém, ntb se začal vypínat, ale po zhasnutí displeje se úplně nevypnul, zapínací tlačítko zůstalo svítit a bylo slyšet, že stále běží a to i když jsem ho takhle nechal třeba 20 minut. Před vypnutím jsem notebook několikrát restartoval a s tím problém nebyl, opět naskočil. Tak jsem ho vypnul natvrdo dlouhým stisknutím tlačítka, to fungovalo, ale po následném pokusu o zapnutí ten stejný problém jako na začátku, zapínací tlačítko se rozsvítilo pouze na pár vteřin a zhaslo, bez rozjetí větráků, ssd apod. Po několika pokusech o zapnutí jsem náhodně kam zatlačil na šasi ntb a on se opět rozjel, po zapnutí byl čas opět špatný. Provedl jsem BIOS restore, přeinstaloval Windows a dokonce zahrál i nějakou tu hru, pak zkusil opět notebook vypnout a stejný problém, nevypnul se a po tvrdém vypnutí už opět nešel zapnout. Zkusil jsem tedy opět zatlačit na šasi a spustit ale už ani to nepomohlo, vyndal jsem tedy SSD, odpojil baterii a notebook zase naskočil (opět čas špatný), ale nyní nefungují ani reproduktory a notebook běží pouze na Intel grafice, Nvidia hlásí v Správci zařízeni ,,Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)". Prosím tedy jestli někoho nenapadá kde by mohl být primární problém, případně jaké kroky nyní vyzkoušet, když je notebook zapnutý, děkuji :)

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Notebook se nerozjede.

Příspěvekod kecalek » 07 dub 2024 18:45

"notebook zase naskočil (opět čas špatný)" - vymeň batériu pre CMOS BIOSu. Restore BIOSu ti tiež nahodí defaultný čas (podľa času, kedy bol BIOS aktivovaný výrobne).
Hlásenie chyby: https://www.cnews.cz/clanky/jak-opravit-chybu-kod-43/ a príčin môže byť kopa. Disk, RAM, doska.....

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook se nerozjede.

Příspěvekod petr22 » 07 dub 2024 18:57

Usmazena grafika, to je snad nejcastejsi zavada tehle notebooku.

Notebook sice jde zapnout, ale okamzite zhavaruje ovladac Nvidia nebo AMD od dedikovane grafiky.

Kdyz uplne vychladne, tak nejspis pujde znovu zapnout. Treba po pul hodine od vypnuti.

Bozan
Level 2
Level 2
Příspěvky: 184
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook se nerozjede.

Příspěvekod Bozan » 07 dub 2024 21:01

To jsem chtěl, ale solo baterii pro CMOS notebook nemá, je v rámci hlavní baterie, mám zkusit zainvestovat do celé baterie, i když ta funguje dobře?

petr22: Tak to jsem slyšet nechtěl, ale je divné že se notebook zapnul a zvládl cca 4h hraní Hogwarts Legacy. Dá se případně ntb používat jen na Intel grafice a tu Nvidiu "odpojit"?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook se nerozjede.

Příspěvekod petr22 » 07 dub 2024 21:36

Podivej se do BIOSu jestli jde zakazat, kdyztak by mela jit zakazat ve Windows.

Ono to muze fungovat, nez se to zahreje na vyssi teplotu a chvili to na ni zustane. Kdyz to nechas kompletne
vychladnout tak to zase muze chvili fungovat.

Laciny herni notebook, zaruka pouze 2 roky, velmi casta zivotnost 3-4 roky, predpokladam ze provozni
teploty nikdy nikdo neresil ani notebook zevnitr necistil. To, ze se u takoveho notebooku bud upece grafika
nebo odejde cela zakladni deska se da vic nez ocekavat. Otazka je jen za jak dlouho. Naprosta vetsina
levnych hernich notebooku co mi lidi nosi na opravu ma upecenou dedikovanou grafiku.

Vyrobce moc dobre vic proc dava zaruku jen 2 roky. U lepsic notebooku (a ne zas o tolik drazsich) je zaruka
bud 3 roky nebo i 5 let.

Bozan
Level 2
Level 2
Příspěvky: 184
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook se nerozjede.

Příspěvekod Bozan » 07 dub 2024 21:45

No teď už ani nenaběhne v ntb, předtím bez problémů, takže možná až teď je úplně ko, zkusím ji zakázat a ntb používat alespoň alespoň na běžnou práci + nějaký ten film a tak, to by integrovaná doufám zvládnout měla. Notebook stál 28K, ale už je to pár let, to je pravda, chápu že nevydrží navždy, notebook jsem pravidelně čistil, ale provozní teploty neřešil, to se přiznám.

Jen je divné že jsou i ty problémy s vypínáním ntb, nejde ho klasickým způsobem vypnout, pouze tlačítkem natvrdo, to může taky souviset vše s tou grafickou kartou?

Každopádně děkuji za rady a nápady :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook se nerozjede.

Příspěvekod petr22 » 07 dub 2024 22:05

Notebook za 28 tisic je laciny herni notebook. Kdyby to nebylo pajene bezolovnatym cinem ktery opakovanym
zahrivanim praska, tak by se toto nestavalo. Proto je vse vyrobene pred rokem 2003 obvykle jeste funkcni a veci
vyrobene potom hromadne odchazeji, pokud se opakovane zahrivaji na vysoke teploty.

Take se mohlo stat, ze z chladice vyprchalo chladici medium a chladic nechladi. Predpokladam, ze na provozni teplotu
jsi nekoukal kdyz sel zapnout. Ta by byla celkem zajimava.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook do 10.000
    od klimA. » 31 črc 2023 14:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1435
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 15:32
  • Notebook ± 25 000 Kč
    od Bulhy » 23 srp 2023 17:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1496
    od Bulhy Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 16:22
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    677
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40
  • Notebook max. 13k
    od Kijar » 11 úno 2024 13:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    616
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:05
  • Notebook 10-15k
    od Kvp2 » 19 dub 2024 10:16 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1636
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    22 dub 2024 15:36

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 81 hostů