IrDA

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

MichalR
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: říjen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

IrDA

Příspěvekod MichalR » 13 říj 2005 11:31

Dobrý den.
Propojil jsem své PC (notebook Acer) s telefonem (N6170) přes infraport a fungovalo to. Nyní to najednou přestalo fungovat, napřed spojení začalo padat a nyní to nejde vůbec. Kde je chyba? Jak zjistím jestli není chyba v mém PC? Správce zařízení hlásí, že IrDA pracuje bez potíží. Nainstalovat nový ovladač nebo co dělat? Je N6170 vůbec kompatibilní? Není něco v PC, co IrDA blokuje (port)?
======
S pozdravem
Michal Růžička
ruzicka.svitavy@seznam.cz

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 13 říj 2005 20:21

Ahoj, popiš prosím přesněji co myslíš tím "nefunguje". Když přiblížíš infra zařízení ke compu, naběhne vlevo dole v trayi ikonka infračevenýho spojení a na ploše je ikona "Odeslat soubor..." Tohle vůnec neproběhne? Nebo se připojí a pak nejde přenášet soubory?

MichalR
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: říjen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MichalR » 14 říj 2005 20:00

Děkuji za odpověď.
Bohužel, když zapnu infra na telefonu, neděje se vůbec nic, žádná ikona. Dříve okamžitě spojení a nyní jako by ani nebylo zapnuto. Když jsem měl nainstalován Kerio firewall, tak to též nešlo. Po jeho odinstalování bylo připojení O.K., přenášel jsem soubory.... Nyní jako bych ani infraport nezapnul. Je možné, že by byl infraport rozbitý? Telefon je nový a předtím to fungovalo.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 říj 2005 12:45

Nejideálnější by bylo někde na zkoušku sehnat ještě jedno infra zařízení a vyzkoušet spojení s compem i mobilem. Takhle se dá těžko odhadnout, kde by mohl být problém. Nemáš tuhle možnost?
Určitě mrkni na compu do správce zařízení, jestli u infra portu není nějaký varování nebo tak něco.

MichalR
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: říjen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MichalR » 15 říj 2005 20:06

Do správce zařízení jsem se mrknul a nic. Taky jsem ovladač přeinstaloval. Já jen, když to předtím blokoval Kerio, jestli to nebylo "někde" nějak zablokovaný. V práci jsem vyzkoušel telefon s notebookem kámoše a ten si ho našel. :idea: Takže buď chyba v PC nebo infraport v telefonu blbne. Asi pojedu si nechat přehrát firmware a zkontrolovat telefon (ještě je v záruce). Děkuji za ochotu.
S pozdravem
Michal Růžička

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 17 říj 2005 07:57

Infraport na telefonu zkontroluj tak, že přes něj zkusíš na jiný telefon přenést třeba telefoní číslo.

Pokud to šlo po odinstalování Keria, neaktivoval jsi mezitím windowsácký firewall, který by spojení blokoval? Jestli je interní firewall zapnutý, tak ho vypni a zkus to znovu.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů