SCSI x IDE

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

SCSI x IDE

Příspěvekod Charlie.v » 14 říj 2005 18:05

Tradičně problém,
mám komp na kterém je SCSI disk a SCSI mechanika a já na to potřebuju nainstalovat Debian. Problém je v tom, že on potřebuje pro instalaci restart a boot z CD. To by bylo v poho, ale v BIOSu je ta možnost pouze pro IDE zařízení a nikde tam nemůžu najít aby to upřednostňovalo SCSI CD před SCSI diskem. Nevíte někdo co s tím? Už jsem z toho zoufalý
nic normálního mě nenapadlo

Reklama
Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 14 říj 2005 20:53

Do biosu radice se mozna dostanes nejakou kombinaci klaves treba Alt-F2 ale nejsem si jisty zalezi na typu, nebo muzes zkusit soft pro nastaveni, nahraje se na bootovaci disketu treba s dosem a spusti se, tam pak muzes nastavovat vlastnosti toho radice :wink: Pred nekolika dny jsem si nainstaloval Debian-Sarge na notebook a on po me zadny druhy boot z cd nechtel, co to mas za verzi ? Po restartu se nabootoval z hdd a instalace/konfigurace pokracovala z disku :idea:

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 15 říj 2005 11:01

no jasně, on nechce druhý boot, ale chce první, aby se vůbec dal nainstalovat, víš? prostě poprvé ho dáš do CD a ono to z CD nabootuje, apk už jedeš z disku
nic normálního mě nenapadlo

Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 15 říj 2005 11:48

Tak v tom pripade, si udelej bootovaci diskety, nebo to bootuj z flash disku jestli mas moznost, jinak jestli nejde nastavit nic primo v softu od radice tak by mozna jeste pomohl novy bios desky. btw scsi by nemelo mit problemy s pripojovanim a odpojovanim zarizeni za chodu tak by se do dalo vyresit tak ze by jsi disk pripojil az po nabootovani z cd ale je to mozna risk :?

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 15 říj 2005 22:40

prostě nic nejde. udělal jsem si boot disketu Linuxu, podařilo se mi najít takové CD, které čte mechanika, odpojil jsem disk a ani jednou mi to nenabootovalo... z diskety vůbec nic a z CDROM mi to napsalo že nenalezl boot
můžu něco udělat s tím BIOSem?
nic normálního mě nenapadlo

Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 16 říj 2005 17:19

Musi to fungovat i z te diskety, ta ti zavede kernel do pameti, musis si zavest i ovladace pro scsi a zacnes instalovat, mam pocit ze je to i v instalacni dokumentaci Debianu (slackware to ma taky) Tento postup jsem videl v nekolika navodech na internetu, obrazy pro tu disketu by melo obsahovat prvni cd instalatoru, nebo je najdes nekde na mirroru, jestli na tom pc mas sit tak si stahni netinstall Debian-Sarge, udelej si diskety a muzes instalovat :wink: V biosu desky by to mohlo byt pokud jej upgradnes, jinak muzes zkusit nastaveni radice. Btw jestlize to ma na desce ide rozhrani proc proste nepouzijes obycejnou ide mechaniku, urcite doma nejakou mas, to ti nabootuje ta deska urcite, po instalaci ji das pryc.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů