Už fakt nevím!

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

pepol
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: říjen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Už fakt nevím!

Příspěvekod pepol » 17 říj 2005 10:28

Asi před čtyřmi měsíci jsem si sestavil nové PC a od té doby mě pořád zlobí.Zakladní deska je Gigabyte,ale teď přesně nevím z hlavy přesný typ,ale mám pocit,že je to K8NS nForce3 S754,AGP8,SB,SATA RAID,LAN, ATX a procesor AMD Sempron 3000.Napojil jsem dva HDD z předešlého PC a od té doby jsem začal mít problémy.Jelikož se mi na slave disku nějakým záhadným způsobem pokazil jeden oddíl (už zde na fóru jsem o tom psal),tak jsem dával vinu tomu disku.Jde o to,že mi několikrát za den naskočila kritická modrá obrazovka a PC se restartoval.Rozhodl jsem se tudíž pro zakoupení nového disku.Měl být používán jako slave.Zakoupil jsem tedy nový disk a po zapojení a zformátování jsem se domníval,že bude pokoj.Opak byl ale pravdou a kritická obrazovka naskakovala častěji než předtím.Odpojil jsem tedy slave disk z káblu a PC jelo bez nějakých problémů.Potom mě ještě napadlo,že bych mohl zkusit ten slave disk zapojit jako master na IDE řadič do PCI.Po zapojení mi kritická obrazovka naskočila za celý den jen jednou.Nevím tedy v čem je chyba.Už jsem přemýšlel o tom,že dám desku na reklamaci,ale bylo mi řečeno,že pokud bude reklamace neoprávněná,tak to budu muset zaplatit.Prosím vás neví někdo,jestli existuje nějaký program na celkovou diagnostiku PC,ve které bych zjistil v čem je chyba?Nebo nemá někdo ještě nějaký nápad,jak z toho ven?Diky předem.Abych nezapomněl.Ta modrá obrazovka mi naskočila třeba při bootování při zadávání hesla.Taky jsem přemýšlel o pamětech,ale nevím,jak se používá Memtest.Poradí někdo?Případně jiný program na test paměti?

Reklama
Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 18 říj 2005 06:37

Zkus ten memtest, neni na nem nic sloziteho, podivej se jestli nevysel novy bios a zkus upgrade. Jinak softu na testovani hardwaru je plno, zkus nekde zabrouzdat treba na pctuning.cz bootdisk.com binarica.com na tech strankach je dost odkazu a nejake zajimave utility ktere by ti mohly pomoct tam urcite najdes. Jinak doufam ze mas ten disk spravne nastaveny switchem a dobre pripojeny ke kabelu nez se das do testovani tak zkus vyresetovat bios, a nastavit jen zakladni veci zadne optimalizace atd.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů