Avance AC 97 ovladače Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jimmyONE
Pohlaví: Nespecifikováno

Avance AC 97 ovladače

Příspěvekod jimmyONE » 14 zář 2003 18:40

Ahoj, potřeboval bych pomoct s menším problémem... Mám integrovanou zvukovku Avance AC 97 na čipsetu Via V266B. Když nainstaluju z cédéčka ovladače, ve Win98 u některejch her přeskakujou a "chrčej" zvuky. Jmenovitě Superbike 2001, AvP2... a některý hry vůbec nespustím (F1 2002, Warcraft 3, GTA III). Ve WinXP běhá všechno bez problému. A v tom je právě ten problém. Někdo možná namítne, ať používám jenom xpéčka, ale já jsem zvyklej na 98 a ty jsou podle mě taky rychlejší. Nevíte někdo, co s tím? (Kvůli tomuhle problému jsem už asi dvacetkrát reinstalnul Windowsy). Dík za odpovědi.

Reklama
Uživatelský avatar
Giovanni Software
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 149
Registrován: březen 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Drivery

Příspěvekod Giovanni Software » 15 zář 2003 18:31

Tak si stáhni z webu výrobce nejnovější ovladače ne? :wink:
Giovanni Software

JimmyONE
Pohlaví: Nespecifikováno

To už jsem zkoušel

Příspěvekod JimmyONE » 15 zář 2003 18:59

Jo, nainstalování nejnovějších ovladačů jsem zkoušel, ale drivery od Realteku (který nahradil Avance) se vůbec nenainstalovaly. Zkoušel jsem asi milion jinejch, ale všechny dělaj to samý.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

direct X

Příspěvekod Rimmer » 15 zář 2003 23:09

Ahoj, jedost divný, že ti hry nejdou ani spustit a že by to bylo kvůli zvukové kartě (konkrétně kvůli ovladači) se mi moc nezdá. Zkoušel jsi přeinstalovat (případně nainstalovat novější) Direct X?? Zrovna třeba na Win98 jsem viděl hodně velkej rozdíl co dělá když máš verzi např. 7 a 8....dost problému to může vyřešit, zkus to. No a nebo mě ještě napadá zvukovku úplně vyplnout (v BIOSU asi) a zkusit tu hru spustit (která ti jinak nejede)...jestli pojede nebo ne. Protože jestli ne, potom je problém jinde, třeba v CRACKu (pokud hra není origoš)...no, zkus a napiš
Rimms

Rimmsi
Pohlaví: Nespecifikováno

AC'97

Příspěvekod Rimmsi » 19 kvě 2004 13:44

Ten problém s AC'97 moc dobře znám. Byl jsem totiž v podobné situaci. Je to v ovladačích!!! Přesně to s tím chrčením v AvP2. Musíš si stáhnou přesné ovladače od vírobce desky a reinstalnout je!

Uživatelský avatar
Johnyz
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: březen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

...  Vyřešeno

Příspěvekod Johnyz » 19 kvě 2004 20:20

mam taky ac97, je to nejvetsi šit co znám, po týdnu sem kupoval nějakou externí... problémy s ovladačema sem neměl, ale ten výkon bych zařadil někde pro kancelářské aplikace ...

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 20 kvě 2004 00:11

..pro kancelářské aplikace a většinu notebooků, bohužel..

Uživatelský avatar
T3NK
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 396
Registrován: duben 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod T3NK » 23 kvě 2004 21:41

Johnyz : nemůžu s tebou souhlasit, že AC97 je šit, koupil jsem nedávno desku ASUS A7V600 (myslím) a na níje taky integrovaná zvukovka s kodekem AC97 a je uplne bezchybna, šestikanálová takže si v klidu poslechnu 5.1 zvuk

Uživatelský avatar
Johnyz
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: březen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

...

Příspěvekod Johnyz » 27 kvě 2004 21:47

jako fakt nevim, ale mel jsem pred rokem 2100+ coz byl docela narez, 512 ram atd ... jedine co mi neslo byl zvuk, pri hrach se trhal, sekal, no proste delal vsechno mozne jen aby mi zneprijemnil hru ... takze budes muset pouzivat programy typu excel a word anebo parit stare ufo enemy unknown ... a to se radim mezi prumerneho hrace a ne high-tech parmana

marshall
Pohlaví: Nespecifikováno

AC97? dekuji radeji ne

Příspěvekod marshall » 23 lis 2004 22:47

AC97 samozrejme JE shit!!! spravuju pocitacovy site i singl kompiky a verte ze pokud maji Realtek zvukovku, beha mi mraz po zadech jenom na takovej komp kouknu. U nekterych se mi nepodarilo vubec zvukovku uchodit, popravde receno i desky "lepsich" vyrobcu jako MSI maji s ni problemy. Obzvlast nektere kombinace chipsetu MB a verzi AC97. Pokud si nekdo mysli ze pomuzou ovladace vyrobce je na velkym omylu - mozna jeste puvodni ovladace dodane s PC, ale kterej uzivatel je po case jeste ma kdyz jsou k dispozici nove verze ... Zaver? Je to loterie - znam par desek na kterych je to bez problemu ale taky spoustu tech s kteryma se uz popral kdekdo vcetne reklamacniho oddeleni velkoskladu a vsichni prohrali. Jediny co pomuze koupit treba SB Live! za par supu ...

Santa.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: listopad 04
Bydliště: K.VARY
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Santa. » 01 pro 2004 18:33

Nevím jak jsi dopadl, ale podobný problem jsem měl taky. AC97 chodila 1 rok dobře jak s w98 tak i na xp. Pak to ale začalo chrčení,spadávání her, a nakonec spadávaní oken a následný restart pc to se stupňovalo. Nic nepomáhalo ovladače atd. Nakonec jsem koupil novou zvukovku do pci, v biosu jsem AC97 zakázal, a je vše OK.

airoch
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod airoch » 08 pro 2004 11:42

mě se jí ani nepodařilo rozchodit a mam asi 20 ovladačů je to sračka ani sem to neslyšel hrát stačí mi že na tu mojí se prostě najít nedaj žadny funkční


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Lenovo prý neaktualizuje ovladače pro Windows 11 Příloha(y)
    od darkmarek » 21 dub 2023 16:42 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1263
    od darkmarek Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 16:36
  • Nelze nainstalovat ovladače pro WiFi - stolní PC Příloha(y)
    od Zidy » 19 kvě 2023 14:36 » v Sítě - hardware
    4
    778
    od Zidy Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 15:07

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů