Tv výstup

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
tomynoo
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Tv výstup

Příspěvekod tomynoo » 04 pro 2005 15:28

Jsem pc laik jak propojím televizi a pc mám graf.kartu Ge force 5500 děkuji za případné rady :x

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 04 pro 2005 15:45

Karta má videovýstup ve formátu S-video, tzn. potřebuješ televizi s S-video vstupem, pokud ho tvoje televize nemá, potřebuješ převést S-video na kompozitní video, se kterým si poradí téměř každá TV - viz např. http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=2339&highlight= .

Uživatelský avatar
johny.
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: listopad 05
Bydliště:
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod johny. » 04 pro 2005 15:50

ještě bych dodal, že pokud použiješ S-VIDEO tak musíš ještě zvlášť vyvést zvuk.
A stačí pokud bude S-VIDEO IN alespoň na videu.

:profi:

Uživatelský avatar
tomynoo
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tomynoo » 04 pro 2005 15:58

na televizi mám zezadu scart a tv vstup signál a propojené s videem

Uživatelský avatar
tomynoo
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tomynoo » 04 pro 2005 16:03

graf .karta má zezadu jack tv ten mám zapojit kam do videa???...a ze zvukovky se bere signál z jakého konektoru ??? :x :x

Uživatelský avatar
johny.
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: listopad 05
Bydliště:
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod johny. » 04 pro 2005 16:29

Z TV-OUTu na grafické kartě to propoj s TV-IN na televizi. A u TV-OUTu se myslim zvlášť zvuk vyvádět nemusí.

Jo a tim tv vstupem na TV myslíš co? jako vstup na připojení antény nebo co?jestli jo tak na ten to nepřipojuj a počkej si až napíše někdo jinej, kdo má s timhle způsobem propojení(přes TV-OUT)zkušenosti. Já používám vždy S-VIDEO.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 04 pro 2005 18:24

Z TV-OUTu na grafické kartě to propoj s TV-IN na televizi. A u TV-OUTu se myslim zvlášť zvuk vyvádět nemusí.

To je sice pravda, ale pouze v případě, že na TV OUT výstupu karty je modulovaný vf signálu, který se přivádí na anténní vstup televize. To bývá často u TV karet, ale jen velice zřídka u grafických karet.
ALE! Popisovaná karta má pouze S-video výstup (jak již bylo uvedeno) a pokud televize nemá s-video vstup, potřebuješ s-video signál převést na kompozitní video (jak již bylo též uvedeno). Video signál je pouze video (jak sám název naznačuje), takže pokud chceš např z DVD mechaniky v PC přehrávat DVD a koukat na to na televizi, musíš propojit i výstup zvukové karty s audio vstupem televize. A situace se navíc komplikuje tím, že máš SCART na televizi obsazený kabelem do videa. Doporučuji abys ve svém okolí našel někoho, kdo se alespoň trochu vyzná v této problematice, a požádal ho o spolupráci, protože (předesílám, že se tě nechci ani v nejmenším nějak dotknout) ze tvých dotazů usuzuju, že tvoje orientace v problému nezaručuje úspěšné vyřešení problému korespondenční cestou.
[/b]


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jirikubala a 22 hostů