nejde disk (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Dejf
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 110
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

nejde disk (vyřešeno)

Příspěvekod Dejf » 01 led 2006 20:20

kamarad vyndal disk aby mi prinesl nejaky filmy.kdyz prisel pridal jsem si tento disk(disk seagate 40G) jako slave a chtel si zkopirovat filmy.disk se mi normalne nacetl,ale nemohl jsem se dostat do slozky s dokumenty,jinak vsude ano.takze kamos si disk vzal a doma zapojil.ale uz mu nenabehli ani wokna, vubec nic.podle me by to mohla bejt nejka havet,tak jsetli nekoho neco napada.jo a jeste jedna vec,kdyz jsem najel na tu sluzku kterou jsem nemohl otevrit,ukazolo se ze je prazna 0B,ale ve vlastnostech disku bylo,ze disk je plnej.co mam zkusit,abych se dostal k tem datum co tam byly?

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 led 2006 20:37

Ten kámoš měl ten disk jako systémový že? Když jsi ho zapojil, tak jsi přehodil jumper, aby byl jako Slave? A když jste skončili a on si jej zase vzal, přehodil jumper zpátky na Master? Jestli má více disků nebo mechanik na jednom káblu a má je jako dva Slave, tak se nediv, že mu systém nenaběhne.

Dejf
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 110
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Dejf » 01 led 2006 20:49

kdyz to pritah,tak tam vubec zadnej jumper nemel,coz je u techto diku jako SLAVE,kdyz sem se ho ptal,proc to tak ma,tak rikal at to neresim,ze mu to takhle beha.kdyz to u me neslo,tak jsem jeste zkusil mu tam dat jumper na cable select,jak to mam ja a pripojit ho jako slave.no ale to je v podstate jedno,dulezity je ze na 100% prisel a i odesel se stejnzm nastavenim jumperu-tedy zadnej tam nema

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 led 2006 20:56

Takže otázka proč mu to nenaběhlo bude nejspíše někde u něj v PC. Možná jen pohýbat káblíkama. Možná by jsi mu mohl ten jumper věnovat, ať si jej dá na Master. Ale zpátky. Jestliže jsi nemohl zkopírovat ty filmy z jeho složky Documents And Settings a vůbec se ti neotevřela - možná ji má zaheslovanou nebo zamčenou a ve tvých winech není seznam jeho hesel - ať on vytvoří na disku novou složku mimo tyto DaC a tam je přesune (otázka 5 vteřin). Tato složka už nebude systémová a měl by ses do ní dostat.

Dejf
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 110
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Dejf » 01 led 2006 21:06

ses clovek kterej ma sirokej zaber a ja nejak nestiham.vubec nevim jak se ve woknech da yaheslovat nejaka slozka - docela rad bych vedel jak se to dela- ale kdyby to mel zaheslovany tak by mi to rekl,mozna ze sem ale vubec nepochopil co tim myslis. a kamos uz zadnou slozku nevytvori,protoze mu nenabehnou ani ty wokna.hlavne vubec nechapu,ze mu vse normalne slo,pak vynda disk prijde ke me, u me nejde otevrit slozka dokumenty,tak se vrati domu a uz mu nejde vubec nic

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 led 2006 21:18

Jednou z těchto věcí je možnost Uživatelských účtů. Jestli má na kompu více uživatelů a má vytvořen svůj účet (třeba jako Admin) tak se mu tam druhý člověk (jako Guest) vůbec nemusí dostat - to už se tady také několikrát řešilo. Hesla k takovým účtům jsou v databázi Windows (mám pocit, že je to soubor Win/Repair/sam) a tento soubor u tebe obsahuje něco zcela jiného - tam může být problém, že tvoje winy potom na výzvu k otevření jeho účtu nereagují.

Dejf
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 110
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Dejf » 01 led 2006 21:30

OK to sem pochopil ale co ted s tim kdyz on se tam nedostane,protoze mu nejdou wokna,takze to budem resit tak ze mi disk prinese a ja se budu snazit ty data dostat na muj disk

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 02 led 2006 06:59

Záleží teď, co bude kamarád s tím diskem dělat. Pokud jde o tu záchranu filmů, zkusil bych to po svém. Tohle bych asi řešil tak, že si připravím startovací disketu na win98, odepnul svůj disk a zapnul ten jeho. Potom nabootoval s tou disketou a v DOSu zkusil ty data přesunout mimo systémovou složku. Možná by to zvládl i klasický dosovský manažer M602 nebo Norton Commander z druhé diskety (pokud jsou to 700MB filmy v *.avi - klasické 4,7GB dvd by asi neviděl). Jakmile by byly data mimo Documents And Settings v jiné složce, tak vypnout, zapojit oba disky a zkusit kopírovat. A potom u kamaráda reinstal winů.
Ale možná se ještě ozve někdo jiný, kdo má zkušenosti z otevíráním disků a záchranou systému.

Dejf
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 110
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Dejf » 02 led 2006 12:42

jo diky za radu,jen jeste jeden dotaz od lamy - jak si pripravim tu startovaci disketu.jediny co umim je naistalovat si svy XP,jinak jsem bez zkusenosti.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 02 led 2006 13:15

Můžeš si ji stáhnout na této stránce. Soubory potom nakopíruj na prázdnou disketu přímo, bez nějakých adresářů. Před spuštěním kompu ji musíš mít zastrčenou v disketovce.

Dejf
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 110
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Dejf » 02 led 2006 17:05

kamos vubec neprisel,jen napsal sms ze to dal do servisu a stalo ho to 1100
:-(

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 02 led 2006 17:30

good, mozna by se to vyresilo levnejs... no nic, pak kdyztak napis co mu k tomu rekli.. docela by me to zajimalo (pokud neco rekli, treba by tim priznali to ze to byla blbost na 2 minuty :))
Obrázek


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • aky disk - hdd vs ssd + odporucenie
    od lubo007 » 19 říj 2023 14:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    677
    od lubo007 Zobrazit poslední příspěvek
    19 říj 2023 16:50
  • disk - skoro KO
    od rhsCZ » 06 úno 2024 17:29 » v Problémy s hardwarem
    3
    470
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 18:41
  • Nový Disk
    od Lebedil » 28 říj 2023 08:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    772
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    28 říj 2023 09:51
  • rozšírenie PC o SSD disk
    od mk7605 » 20 srp 2023 11:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    385
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 11:52
  • Nový disk (HDD, SSD) do PC, cca 2 000 Kč
    od mandak1 » 20 čer 2023 08:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    770
    od mandak1 Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 09:35

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů