vypínání a zapínání HDD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mickey222
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: leden 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

vypínání a zapínání HDD

Příspěvekod Mickey222 » 04 led 2006 17:01

prosím, můžete mi někdo pomoci s tímto problémem? už jsem tady psal, ale nikdo se neozval .... tak tedy jeste jednou prosím, pomocte ... Diky, m

Reklama
Uživatelský avatar
Martin
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 255
Registrován: květen 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Martin » 04 led 2006 17:25

Muzes to trosku priblizit???Nebo sem hod ten originlal - jako citat,rad bych pomohl ,ale nevim o co jde :wink:
-> Good Luck <-

Mickey222
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: leden 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Mickey222 » 04 led 2006 18:05

Zdravím všechny, prosím, můžete mi někdo pomoci? jste moje poslední záchrana:) Mám notebook Acer 2313 (1.5,256MB, 40gB) a mám problémy s HDD. Přesněji řečeno se mi neustále zapíná a vypíná. Třeba když pracuji ve Wordu, vypne se a při zapnutí se pc na chvíli uzasekne. Už jsem ho měl i v servisu, vyměnili HDD a napsali, že je vše vpořádku, ale vše se opakuje znova. A druhý problém je, že se mi při přehrávání DVD na tomto notebooku filmy sekají, dříve mi to nedělalo.
Mnohokrát děkuju za radu, M.N ... diiiiky

Uživatelský avatar
Martin
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 255
Registrován: květen 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Martin » 05 led 2006 15:55

Videl bych to na preliti Widli,to by melo vyresit to sekani filmu a ty seky pri bootovani...
S tim wordem je to zajimavejsi...To bych udelal asi jako pravej vychcanej Cech :wink: Jeste jim to tam dones 2x a pokud ti to ani tehdy nespravi,mas narok na vraceni penez...pokud to mas v zaruce 8)
-> Good Luck <-

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 05 led 2006 15:56

Možná bys měl vyzkouše t nějaké ty diagnostické programy, které by ti napověděly více. Jestli ten komp už měli odborníci v servisu a dali ti nový HDD, tak by chyba v softu být neměla - typoval bych spíše chybu hardware - možná nekompatibilita, odchází zdroj nebo disk, paměť nebo taky základovka.
Vyzkoušej SpeedFan, HDTach, Memtest, CPU-Z a uvidí se co dál

Mickey222
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: leden 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Mickey222 » 05 led 2006 21:37

to je právě zvláštní, já volal do servisu a tam mi řekli, že je to úplně normální u této řady notebooků, že se neustále parkuje hlava HDD a že mi s tím nic neudělají, takže teď vážně nevím co s tím :(((

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 06 led 2006 07:07

Notebook sice nemám, ale řekl bych, že by pevné disky pro přenosné kompy měly být více chráněné proti otřesům při přenášení apod. Takže jestli je tam nějaké zajištění, které se spouští i za klidu... nevím, třeba plácám, ale máš ten disk dobře upevněný, bez chvění při provozu? :wink:

Uživatelský avatar
Martin
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 255
Registrován: květen 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Martin » 06 led 2006 11:36

Nosit jim to tam kazdej den!!!Za svy prachy chcu to co jsem si koupil,ne shit kterej se furt seka...Pohroz jim COIkou :wink:

EDIT1: Levne notebooky nemaji HDD s ochrannym systemem
EDIT2: To maj az vyssi modely :wink:
EDIT3: A jeste dodam ,ze notebooky ACER maji nejhorsiHDD!!!!!I vyssi rady maj jen 4200 otacek a "jen" 2MB cache... ACER JE NA TOHLE NEJHORASI ZNACKA CO SE TYCE HDD...DOKONCE NEMAJ ANI JEDINEJ MODEl,KTEREJ BY PODPOROVAL S-ATA DO 70 000...
EDIT4: Nejlepsi ochranu disku maji IBM...notebooky nejlepsi..notebooky nejdrazsi :wink:
EDIT5: Sem se nak rozEDITOVAL 8)
-> Good Luck <-

Mickey222
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: leden 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Mickey222 » 06 led 2006 18:38

tak jsem dneska volal na Acer a na ten obchod kde jsem ten notebook koupil a Acer přiznává, že o té chybě ví a že pracuje na odstranění, které přinese nová verze Biosu a že na ní mám počkat. Proč ale já, jako zákazník mám na něco čekat, má chyba to není. Prý mi ale peníze nevrátí a pokud chci, můžu to řešit soudní cestou .... to jsou dnes ale způsoby, co teď :(

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 06 led 2006 20:08

Proč tě ale o tom neinformovali při dřívější reklamaci. Rozhodně by ses měl mrknout do zákoníku, jak to je s možností odstoupení od kupní smlouvy v případě neopravitelné (v této době) vady, nebo o neinformování spotřebitele o zjevné vadě (když o ní věděli), no nevím co ještě, ale jak píše Martin, obrať se i na Českou obchodní inspekci.

Mickey222
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: leden 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Mickey222 » 08 led 2006 16:16

je vůbec možné, aby ten problém odstranil nový Bios? říkali, že tam bude možno nastavit čast, za jak dlouho se bude parkovat hlava hdd. Teď mi to dělá asi tak co 10 s.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 08 led 2006 16:42

Tohle by ti mohl vysvětlit Surehand - jako prodejce hardwaru, myslím, že tady chtěl i sepsat nějaké pravidla ohledné reklamací, ale byl tu naposledy 5.12. - mám obavy, jestli ho na Mikuláše neodnesl čert. :D - anebo Mikel.

(Né neboj, Mikel ho neodnesl, ale mohl by podat vysvětlení k reklamacím, v tom se vyzná.)
Naposledy upravil(a) mijaja dne 08 led 2006 19:53, celkem upraveno 1 x.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů