základní deska?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Andre
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: základní deska?

Příspěvekod Andre » 20 úno 2009 16:51

Dělal si něco s procesorem?Nabutuje setup?Skus vyndat CPU a nasadit ho zpět,pokud to nepomůže vyndej RAM a nasad' je zpět,při nasazování zatlač tak,aby pružinky sedly na kontakty.Je dost možné,že jen dobře nesedly kontakty.

Reklama
chacha
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: základní deska?

Příspěvekod chacha » 20 úno 2009 17:42

to jsem zkoušel tak 20x sedí tam,s procesorem sem nic nedělal, ledka HDD to nwm (nemam ledku připojenou) mam to tu jen sestavený na stole,na zapínání jsem použil tlačítko reset z jiného rozebraného PC. mam tu 4 grafiky , 4 HDD 3x2 ram všechno sem zkoušel kombinace a nic takže asi buď deska,nebo procesor

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: základní deska?

Příspěvekod El Diablo » 20 úno 2009 21:50

Andre píše:Jeden mírně nafouklí kondenzátor nemusí vůbec nic znamenat!Obzvláště u těchto typů základní desek,je to normální..Závadu bych viděl jinde.Třeba například konektory k HDD nebo není uvolněný CPU s patice?

Normální to není! To že je nafouklý kondenzátor značí že už neplní svoji funkci tak jak má a je tu nebezpečí poškození komponent. Samozřejmě PC může jet i se spoustou nafouklých kondenzátorů ale stabilita je ta tam...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Andre
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: základní deska?

Příspěvekod Andre » 21 úno 2009 01:42

El Diablo píše:

Normální to není! To že je nafouklý kondenzátor značí že už neplní svoji funkci tak jak má a je tu nebezpečí poškození komponent. Samozřejmě PC může jet i se spoustou nafouklých kondenzátorů ale stabilita je ta tam...[/quote]

Promiň Diablo,ale to nemáš pravdu,vlastěn i máš,ale pokud se nafoukne kondík,tak to neznamená,že nedělá co má může to být jen nekvalitní kondík,který například způsobuje chyby jakéhokoli druhu(u méně kvalitních desek) obzvláštˇ,ale že by k vůli tomu nenabutoval procesor,setup ani další komponenty,no prostě se mi nezdá i když neříkám,že to nemůže být fakt!U počítačů je i nemožné možné :lol:

Uživatelský avatar
Andre
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: základní deska?

Příspěvekod Andre » 21 úno 2009 01:43

El Diablo píše:
Andre píše:

Normální to není! To že je nafouklý kondenzátor značí že už neplní svoji funkci tak jak má a je tu nebezpečí poškození komponent. Samozřejmě PC může jet i se spoustou nafouklých kondenzátorů ale stabilita je ta tam...


Promiň Diablo,ale to nemáš pravdu,vlastěn i máš,ale pokud se nafoukne kondík,tak to neznamená,že nedělá co má může to být jen nekvalitní kondík,který například způsobuje chyby jakéhokoli druhu(u méně kvalitních desek) obzvláštˇ,ale že by k vůli tomu nenabutoval procesor,setup ani další komponenty,no prostě se mi nezdá i když neříkám,že to nemůže být fakt!U počítačů je i nemožné možné :lol:

Uživatelský avatar
Andre
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: základní deska?

Příspěvekod Andre » 21 úno 2009 01:58

Ještě k tvému příspěvku,že se cpu zahřívá,ano to bude,ale to neznamená,že setup,cpu atd. naběhne.To zjistíš repráčekm při zapnutí PC.Pokud se nic neozve hledal bych závadu v operační paměti,CPU,12 v větvi,která v tvém případě na základní desce není.Překontroluj piny.Může to být i maličkost něco špatně zastrčeno do slotu či dimu.Můžeš se samozřejmě pokusit opravit kondík,ale je to riskantní a jak jsem už uváděl podle mě je i nepravděpodobné,aby se nerozběhnul všechen HW,ale je to jen můj názor. :?

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: základní deska?

Příspěvekod d1amond » 21 úno 2009 16:08

Občas mi přijde, že si tady někdo nahání akorát body, když se opakují (akorát v jiném slovosledu) příspěvky ostatních. Pokud kolega zakládající toto vlákno nesežene 100% funkční desku, ve které odzkouší procesor (a opačně), asi se nikam nedobereme.
Jinak ještě nenapsal, zda zkontroloval jestli není ohlodaný cpu, stačí i malá oděrka a může ho vyhodit. Každopádně vzhledem k tomu nafouklému kondíku bych skutečně hledal jinou desku.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
Andre
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: základní deska?

Příspěvekod Andre » 21 úno 2009 17:12

Jestli se ti d1amond něco nelíbí,tak je to tvůj problém!Já vám na nějaké body kašlu,snažím se vyřešit problém!!!

chacha
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: základní deska?

Příspěvekod chacha » 21 úno 2009 18:03

klid klucí :smile: , procesor a v okolí procesoru žádná oděrka není. Zdá se mi že to ani nemá cenu kupovat novou desku pro tenhle šrot. Já ho omylem vytáhl ze skříně tak jsem ho chtěl zkusit :D . Ještě takovou otázečku, není to tím že tam bylo clear CMOS asi 2 měsíce ? nebo tím že baterka u pamětí byla venku 2 měsíce? viděl bych to možná v tomhle...

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: základní deska?

Příspěvekod El Diablo » 21 úno 2009 18:48

Ne to nemá na nic vliv. Spíš se to odpálilo statickou elektřinou.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Andre
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: základní deska?

Příspěvekod Andre » 21 úno 2009 19:30

No to opravdu nemá vliv.Ta baterka má funkci jen zdroje pro setup.Budeš muset hledat.V ničem jiném než v tom co tady bylo uvedeno to být nemůže.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Základní deska amd
    od Pajus » 26 srp 2023 06:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    778
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 11:49
  • Základní deska
    od pspež » 12 čer 2023 14:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    853
    od pspež Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 20:13
  • Bricked deska
    od krcky » 19 led 2024 14:17 » v Problémy s hardwarem
    8
    1010
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 led 2024 23:02
  • Kompatibilita ? Disk-Deska
    od Edge_ » 01 črc 2023 23:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    671
    od Edge_ Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 20:53
  • Levná deska pro AMD Ryzen5600G
    od doudinin » 23 lis 2023 18:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1011
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 09:05

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů