Restart pc při hraní her Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Srni
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Restart pc při hraní her  Vyřešeno

Příspěvekod Srni » 24 úno 2009 11:21

Zdravím.

Omlouvám se, že zakládám nové téma, zkoušel jsem hledat odpověď na můj problém, ale nic mi nepomohlo.

Můj problém je následující.

Počítač se mi při hraní her v nepravidelných intervalech vždy restartuje. Nevypíše se žádná chybová hláška, prostě zničeho nic se restartuje počítač, někdy se úplně vypne, jindy se klasicky restartuje. Nejhorší na tom je to, že tento problém vznikl asi před měsícem z ničeho nic. A další věc je ta, že se počítač restartuje u všech her, mimo hry GTA4. GTA4 mohu hrát v kuse několik hodin a běží bez chyby. A to je dost hardwarově náročná hra. U ostatních her, které nejsou zase až tak hardwarově náročné, mi vždy tak v rozmezí 10 až 40 minut pc spadne. Zkoušel jsem už cokoliv od vyčištění bedny od prachu, projížděl jsem memtestem paměti - bez chyby, projížděl jsem HDD bez chyby, zkoušel jsem 3D test na grafiku, na plné zatížení, bez chyby. Teploty při plném zatížení při 3D testu jsou také v pohodě. Projížděl jsem viry i spaiware - nic. Vypnul jsem i automatický restart - avšak vždy k restartu dojde. Ovladač na grafické kartě taktéž aktualizován.

Má sestava:
OS Windows XP Home, Service Pack 3
Intel(R) Core(TM)2 CPU 630 1,86 Ghz
RAM paměť 3072 MB
Grafická karta NVIDIA GeForce 9800 GTX+ (512 MB)
Základní deska Gigabyte 965P-DS3
Zdroj: Fortron 500W

Teploty při zatížeží: (v 3D testu, ale bez jakéhokoliv problému, teploty se stále na těchto hodnotách drží - při zatížení)
Základní deska kolem 70 °C
Aux kolem 60 °C
Grafický procesor (GPU) kolem 83 °C
WDC WD2500JS-00MHB0 kolem 43 °C


Ještě přidám napájecí napětí:
Jádro CPU 1.31 V
+2.5 V 1.89 V
+3.3 V 3.36 V
+5 V 4.89 V
+12 V 0.70 V
+5 V Standby 5.16 V
VBAT Baterie 3.28 V
Debug Info F 7E 82 FF
Debug Info T 53 62 255
Debug Info V 52 76 D2 B6 0B 00 04 (77)

Nevím, zda bych nevyřešil problém třeba zvednutím napájení (na CPU, nebo RAM). Ale zase se v tom tak nevyznám a nechchi něco zničit.

Ještě taková jedna otázka, EVEREST mi píše, že Maximální velikost pam.modulů 1024 MB, Sloty pro paměti 4. Já mám v jednom slotu 2GB paměť. Zda toto nemůže být ten problém.

Zase mi ale nejde do hlavy to, proč hra jako GTA4 nepadá, ať jí hraju jak dlouho chci a ostatní hry, které nejsou zase až tak náročné a vždy mi chodily bez problémů, restartují pc.

Pokud by mi někdo dokázal poradut, budu mu vděčný. Budu rád za každou radu, už jsem z toho zoufalý.

Děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Restart pc při hraní her

Příspěvekod zao » 24 úno 2009 16:04

docela zajímavý, hodí to blue screen?? pokud ne mohl by to být zdroj ikdyž je divný že při benchmarku atd se to neprojeví takže ten bych viděl jako poslední možnost, skus si vzpomenout co jsi v poslední době instaloval, možná to dělá nějak nakkouslej systém
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Srni
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Restart pc při hraní her

Příspěvekod Srni » 24 úno 2009 16:14

Blue screen to bohužel žádný nehodí.

Vše, to co jsem poslední dobou instaloval jsem z pc již odstranil. Počítač se nerestartuje u žádných jiných aplikací, než u her. A hry tam mám již delší dobu a vždy běhali bez problémů.

To že to je zdroj jsem si původně také myslel, ale pokud by to byl právě zdroj, tak by se pc restartoval i při 3D testech, který pc plně zatíží (grafiku i CPU), jestli se tedy nemýlim?

silky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 489
Registrován: leden 09
Bydliště: Sokolov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Restart pc při hraní her

Příspěvekod silky » 24 úno 2009 16:24

pro jistotu bych zdroj vyzkoušel v jiném PC
AMD Athlon X4 640 3,5GHz - NVIDIA GeForce9600GT - Kingston DDRIII 8GB 1033MHz - ASUS M4A88T-V EVO/USB3 - WD 2,5TB - 500W Enermax NAXN

Srni
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Restart pc při hraní her

Příspěvekod Srni » 24 úno 2009 16:34

Nemám možnost vyzkoušení zdroje v jiném pc.

Ale dnes večer budu mít možnost o trochu více výkonnější zdroj vyzkoušet v mém pc, takže jsem zvědav, zda problém bude nadále přetrvávat.

Stejně si ale myslím, že pokud by to bylo zdrojem, nenechal by mi spuštěnou o dost náročnější hru, jako je GTA4, kterou jak jsem již psal, mohu hrát bez problémů jakkoliv dlouho.

Srni
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Restart pc při hraní her

Příspěvekod Srni » 24 úno 2009 21:10

Tak problém jsem prozatím vyřešil.

Zdrojem to bohužel nebylo, skusil jsem jiný, výkonnější zdroj, ale restart u her byl nadále.

Jako poslední věc jsem vyskoušel to, že jsem dal do pc starou grafickou kartu GF 7600 GT, a s touto se mi kupodivu pc nerestartuje. Takže nějaká chyba v grafické kartě. Půjdu reklamovat.

Stejně se divím tomu, že měsíc fungovala grafika bez problémů, a i nyní mimo her, při testech při maximálním zatížení taktéž fungovala bez problémů. Jen ty restarty u her...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů