Nekompatibilita paměťových modulů?* Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
cheas
Level 2
Level 2
Příspěvky: 195
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nekompatibilita paměťových modulů?*  Vyřešeno

Příspěvekod cheas » 07 čer 2009 20:13

Zdravím, mám problém s ram...do teď jsem měl 1x 512mb....dneska se přidala 1x 1024mb (takže teĎ mám 2 ramky, a celkové kapacitě 1,5 gb) ale od té doby se mi PC 3x samovolně ("natvrdo") resetovalo...a hry, nebo náročnější programy mi po chvilce hodí error:
Obrázek

Stará ram mi tohle nikdy nedělala, a nová ram je nová..vsazovali mi to tam přímo v krámu, a před tím to pro jistotu vysáli (měl jsem za to že mám ddr2, a přitom sem měl ddr1 to mi nedocvaklo a až tam mi to vysvětlili, bednu už jsem měl pro jistotu s sebou) takže jediný co mě napadá že chyba bude v té "zástrčce" jelikož nebyla dlouho využívaná... dá se to nějak otestovat, nebo co by mohlo pomoc?)

btw: mám Win XP,Home edition SP-2
Naposledy upravil(a) Myloš dne 07 čer 2009 21:01, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava – upřesnění – nadpisu (s ohledem na pravidla fóra).

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: problém s Ram

Příspěvekod guest » 07 čer 2009 20:18

Ten slot /zástrčku :smile: / asi neotestuješ, ale můžeš zkusit ty paměti přehodit a to vyzkoušet v různých variacích. Např. Nejprve bych dal tu novou. Pokud ji systém uvidí, pak přidal druhou, případně změnil sloty. Taková metoda pokus omyl ale víc mne nenapadá.

OT/ To cheas, jak vyplývá z dotazu tak jsi slečna anebo dáma - nstav si v profilu pohlaví. Děvčat tu máme málo a považujeme si jich. :D Ale samozřejmě je to na Tvé vůli. :smile:
Naposledy upravil(a) guest dne 07 čer 2009 20:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problém s Ram

Příspěvekod Pic » 07 čer 2009 20:19

Otestuj RAM programem Memtest. Zkus vložit paměť 1G do 1 paměťového slotu a 512 do druhého, případně odzkoušej každou zvlášť.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
cheas
Level 2
Level 2
Příspěvky: 195
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problém s Ram

Příspěvekod cheas » 07 čer 2009 20:38

dneska už na to nevidím ale zítra zkusím prohazovat...

btw: z čeho soudíš že mám být slečna?... zatím jsem ještě kluk :) (jako že nejsem plnoletej, ne jako že se chci nechat předělat!!!! :D )
cheas píše:Zdravím, mám problém s ram...do teď jsem měl 1x 512mb....dneska se přidala 1x 1024mb



\\\edit:
jo a systém obě paměti vidí v pohodě...
Obrázek

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nekompatibilita paměťových modulů?*

Příspěvekod Myloš » 07 čer 2009 21:01

Taky jsem měl dvě různé paměti a některé apliklace je nerozdejchaly, přestože s každou zvlášť bylo vše v pohodě.
Jěště případně zkoukni viewtopic.php?f=7&t=41219 – tam se teď řeší něco podobného.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
cheas
Level 2
Level 2
Příspěvky: 195
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nekompatibilita paměťových modulů?*

Příspěvekod cheas » 07 čer 2009 21:25

Díky za přejmenování ;)
je to asi tímto jelikož jsou to úplně rozdílné ram... dá se ta rychlejší nějak omezit...nebo dá se to jinak vyřešit?

\\\edit: tak jsem mělnil, testoval a 0 error (což mi přijde divné ale budiž) ale teď tam mám jen jednu kartu (1gb) zkoušel jsem oba sloty a na pohodu, když jsem dal 1x 512mb tak taky napohodu v obou slotech.... teď mám objednanou úplně stejnou druhou 1gb ram takže to teď bude v pohodě...díky

prosím Mody, jelikož první příspěvek je zamknutý...aby na konec připsali "vyřešené" a zamknuli to...díky


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 9 hostů